Cum promovez ofertele TubeAdvertising pe Facebook fara sa fiu blocat

TubeAdvertising

Support Official
Registered
Full Member
Support Official
Salutare tuturor, va invit sa cititi urmatorul tutorial in cazul in care aveti posibilitatea sa promovati pe Facebook ofertele noastre. Se poate face si FacebookAds folosind aceasta metoda + un pre-landing, mai ales pe ofertele Dating optimizate pentru Facebook.
Cum să promovezi ofertele din Marketplace cu un domeniu personalizat


Pasul 1.
Transferă nameserverele domeniului pe Cloudflare
Înregistrează domeniul la registrar-ul pe care îl preferi (chiar și unul gratuit precum freenom.com), adaugă domeniul în contul tău Cloudflare (dacă nu ai unul, crează-l gratuit pe www.Cloudflare.com) și setează nameserverele domeniului către contul tău de Cloudflare

Pentru mai multe informații găsiți instrucțiuni Cloudflare aici

Pasul 2.
Adaugă următoarele record DNS:
CNAME @ offers.tubeadvertising.eu
CNAME * offers.tubeadvertising.eu

Pasul 3.
Alege oferta pe care vrei să o promovezi din Marketplace și înlocuiește domeniul offers.tubeadvertising.eu din tracking link, cu noul tău domeniu (ex. mybestdomain101.tk).

Video tutorial aici:

Pentru orice informatii suplimentare va stau la dispozitie!
 
Super tare metoda. Cei care aveti domenii la immdomain.com puteti face acelasi lucru, pentru ca aveti full dns acces.
Se poate face atat pe domeniul principal cat si separat per oferta.
Schimbati @ cu numele ales de voi, gen romania.
* va permite sa adaugati orice inainte de domeniu care poate face link unic la fiecare postare.
 
Să înțeleg că,folosind această metodă pentru a promova ofertele tube pe facebook ads ,nu-ți blochează facebook link-ul,contul de publicitate,contul sau alte restricții ? cam au de obicei....As dori sa incer metoda cu fb ads,cum ar trebui sa procedez ?
 
Pentru facebook ads promoveaza doar oferte non adult, pentru ca nu permit acest lucru.
Pana acum nu puteai posta link tubeadv ca-l bloca imediat, metoda de mai sus iti permite sa postezi.
 
Pentru facebook ads promoveaza doar oferte non adult, pentru ca nu permit acest lucru.
Pana acum nu puteai posta link tubeadv ca-l bloca imediat, metoda de mai sus iti permite sa postezi.
Ce oferta as putea promova pt ads care sa nu îmi producă probleme ? Ma gândeam la aceea cu sms-ul ...nu știu exact care era ,știu ca am promovat-o intr-un timp
 
Să înțeleg că,folosind această metodă pentru a promova ofertele tube pe facebook ads ,nu-ți blochează facebook link-ul,contul de publicitate,contul sau alte restricții ? cam au de obicei....As dori sa incer metoda cu fb ads,cum ar trebui sa procedez ?
Salut, prelanding + oferta 5 e singura safe si non adult. Pre-landingul trebuie sa fie ceva foarte curat, articol despre ceva "dating related" sau sa semene a site de dating, profile ceva si dupa ce da omul click sa fie dus pe oferta 5 cu linkul tau personalizat. Accepta Facebook asa! Acelasi lucru il poti face si cu ofertele cpl
 
Salutare tuturor, ma bucur ca va place ideea, pana facem ceva mai "profi" unde o sa aveti posibilitatea sa faceti cloaking direct pe site vom lucra asa! Sper in 1-2 luni sa facem si chestia asta, lucram la un cloaker complex ce vor trimite controalele facebook pe landiguri safe, baza de date e enorma deja, avem o groaza de ip-uri Facebook si ip-uri private a persoanelor ce controleaza pentru ei dar nu ne rezumam la asta, vrem sa facem ceva ce se gaseste numai in servicii premium, platind cateva sute de euro pe luna si veti avea acces la tool gratis! Pentru orice alte intrebari va stau la dispozitie!
Am rugamintea ca cei ce aleg sa promoveze oferte CPL sa nu incercati sa faceti frauda, nu faceti conversii singuri ca primim rapoarte zilnic de la sponsori in legatura cu ele si NU LE PLATIM. Am avut cateva cazuri, baieti ce au lucrat bine in trecut si s-au apucat de magarii. Promovati cum trebuie si putem face bani impreuna, fara sa ne furam caciula unul celuilalt!
 
nu incercati sa faceti frauda, nu faceti conversii singuri ca primim rapoarte zilnic de la sponsori in legatura cu ele
E normal sa aveti si astfel de persoane. Majoritatea fac asta la CPL dar nu stiu sa o faca cum trebuie.
Ar trebui sa faceti ceva si pentru smart trafic care sa fie ascuns in domeniu pricipal. Spre exemplu nu peste tot accespta link de genul site.com/?kkdldsjlfjlf ci doar site.com.
Poate pare putin mai complex si nu stiu daca vreti sa o faceti, dar se poate face gen cum are blogger pentru domenii, sau un whitelabel, in felul acesta nu mai este blocat de facebook si userul poate face bani.
La whitelabel se poate face direst pe smart link.
Sau faceti un code care identifica facebook scraper si afiseaza altceva si nu oferta, in acest fel nu mai este blocat.
Personal ma bucur ca incercati sa oferiti solutii, plus am vazut cateva oferta pe usa, lucru care poate creste veniturile.
Noua interfata la homepage imi place, pare mult mai profi.
 
Noua interfata la homepage imi place, pare mult mai profi.
Saptamana asta am reusit in sfarsit sa facem interfata nou si am adaugat si limba araba, avand in vedere ca tot mai multe pesoane vorbitore de araba se inscriu si trimit si trafic ce aduce venituri frumoase. Daca ar fi sa va dau un sfat celor ce va ocupati de spam, mergeti pe limba araba, site-urile urca repede (2-3 luni) si raman mult timp acolo, plus de asta se fac banuti frumosi si nu este foarte multa competitivitate. sunt cateva sute de milioane de potentiali useri.
Majoritatea fac asta la CPL dar nu stiu sa o faca cum trebuie.
Aici e problema, nu suntem absurzi, mai inchidem si noi un ochi daca nu se spune nimic dar, nu poti sa imi ceri banii la 2-3 ore, sa ma disperi ca de ce nu ii primesti imediat si cand ma uit peste conversii se vede de la o posta ca sunt fake, mai mult de atat, sponsorii, ne trimit rapoarte cam la 12 ore si vedem daca sunt sau nu probleme. Au si ei sistemele lor de verificare si noi banii nu ii primim daca sunt probleme... evident
Ar trebui sa faceti ceva si pentru smart trafic care sa fie ascuns in domeniu pricipal. Spre exemplu nu peste tot accespta link de genul site.com/?kkdldsjlfjlf ci doar site.com.
din pacate aici singura posibilitate de cloaking este folosirea de short linkuri, a unui prelanding sau white label. Parametrii aia sunt necesari trackingului.
 
Din pacate si aceasta metoda a incetat sa mai functioneze pe facebook. Merge prima postare la domeniu nou, iar urmatoarele postari nu mai functioneaza.
 
Update:
O metoda cred ca este sa postati video, img pe bitlander si apoi share pe facebook. Vad ca nu blockeaza. Pe img se poate adauga hiperlink.
 
Loading...
Back
Sus