Cum poti sa devii un ZEU

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am o teorie prin care oricine poate deveni un zeu. In principul este usor insa cam complicat de pus in aplicare pentru ca necesita multa coordonare.

Se baga cineva?
Putem alege sa spunem la oameni despre ce este vorba si am ajunge vedete pentru toti si-ar intoarce ochii catre noi, sau putem tine ascuns planul.

Numar minim de oameni necesari: 100.000
Numar recomandat de oameni : peste 1.000.000
Numar de oameni care aduce o rata de succes de 99%: 10.000.000

Co social media am putea ajunge usor la acest numar.

Sunteti liberi sa va exprimati opinia cat de prosteasca este ideea mea, ca este imposibil, pacat, etc.

Putem reusi sa stiti daca ne unim.
 
cred ca vorbesti de "zeu in romania", nu?
e cam greu sa puna botu' alte tari, gen suedia, norvegia sau franta.

ca idee, in romania sunt sub 10 milioane "credinciosi", deci ar fi foarte greu sa inventezi un zeu. ai avea nevoie de magie, miracole si... mult marketing :)

de 15 ani sunt ateu convins. multi popi/pastori de la noi nu stiu despre dumnezeu cat stiu eu despre allah, buddha sau alti zei si religii (asta ca exemplu).

de vreo 5 ani ma tot gandesc sa scriu o alta biblie.
cam pe același concept, că tot e la modă:
  • un tată zeu
  • un copil moștenitor, profet, înger, mâna-dreaptă
  • o fecioară
  • o moarte / o înviere
  • un alt zeu rău
  • un rai / paradis / un loc cu multe blonde 90-60-90
  • o apocalipsă / armaghedon
  • și...voilà!

dar.. cand sa pun pe foaie ideile, parca "cineva" nu ma lasa :))
 
Sincer sa iti spun targetul meu sunt cei care nu cred in nimic, atei cum li se spune.
cred ca vorbesti de "zeu in romania", nu?
Mondial, nu conteaza de unde se aduna cei 10 milioane, atat timp cat se aduna.
Plus unii s-ar alatura la inceput din curiozitate.
Ceva legea atractiei?
e si o lege din asta implicata. :D
 
Sincer, mă gândesc la asta de vreo 2 ani, cam tot ce îți trebuie e un pic de cunoștințe în psihologie, să știi în mare despre cum funcționează cele mai mari religii și influență / cunoștință social media. Dacă ai astea și decizi timp de 2-3 ani să te dedici doar acestui scop, milionul aptoape garantat îl strângi. Faza e că e greu să te decizi să investești timp și bani în asta, mai ales că în primii vreo 3-5 ani ieși în minus aproape sigur, decât dacă deja ai ceva gen un network de 100mln

Adică depinde la ce te-ai referit prin ZEU, eu zic de cum ar fi la propriu, dacă e la figurat atunci e mult mai ușor, dar trebuie să te gândești și că dacă devii persoană publică, nu mai poți da înapoi
 
La propriu, aproape la acelasi rank ca si Dumnezeu.
Cred ca ce iti trebuie este un text bun, apoi o prezenta buna pe social media si uite ca ai reusit sa strangi numarul necesar de persoane.

Pe mine nu ma intereseaza banii care ar putea veni din treaba asta, ci puterea....
 
Ma asteptam la mesaje rautacioase cand am postat acest text, dar e bine sa fii placut surprins.
Acum sa vedem cine se baga la acest test?
Daca reusesc voi incerca sa indeplinesc la fiecare o dorinta. :D
 
cine se baga la acest test?
Sa ma ajute sa strang numarul de persoane. Dus vorba mai departe, ca lumea a afle.
Trebuie un site de gen cu un text frumos. Aseara am incercat sa scriu ceva dar nu mi-a iesit prea bine.
Si daca se transforma intr-o secta, atunci facem un consilu de administrare... :D
 
va amintiti cum a castigat Firea votul ca primar general?
 
M-am tot gandit zilele astea daca sa incep acest test, insa nu stiu daca sa fiu eu sau altcineva.
Daca voi face eu testul si va ajunge cunoscut, vor incepe sa desgroapte tot trecutul meu si foarte multi for face infarct , ba chiar cred ca voi fi arestat rapid fara sa vad lumina zilei vreodata.

Asa ca nu stiu daca sa imi asum acest risc.
Dar cand te gandesti ca de merge ai putea avea puterea unui zeu si atunci te doare undeva de legile pamantene. :D
 
Ceva legea atractiei? :)

Am o teorie prin care oricine poate deveni un zeu. In principul este usor insa cam complicat de pus in aplicare pentru ca necesita multa coordonare.

Se baga cineva?
Putem alege sa spunem la oameni despre ce este vorba si am ajunge vedete pentru toti si-ar intoarce ochii catre noi, sau putem tine ascuns planul.

Numar minim de oameni necesari: 100.000
Numar recomandat de oameni : peste 1.000.000
Numar de oameni care aduce o rata de succes de 99%: 10.000.000

Co social media am putea ajunge usor la acest numar.

Sunteti liberi sa va exprimati opinia cat de prosteasca este ideea mea, ca este imposibil, pacat, etc.

Putem reusi sa stiti daca ne unim.
Nu mersi. Cam același lucru este încercat de diavol și de oameni (turnul Babel). Dumnezeu nu te oprește să devii un "zeu" dar nici nu-ți permite sa-I folosești darurile Sale (viața, inteligență) împotriva Sa. Când tu o să poți exista prin propria ta putere (practic să exiști când vrei tu) atunci ai toate șansele să devii un zeu, Dumnezeu nu se va opune. Sau alege să fii credincios Lui Dumnezeu iar El te va răsplăti.
 
Loading...
Back
Sus