Cum poti promova ieftin clipurile de pe youtube

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acest tutorial este pentru cei care apeleaza la tot felu de servicii sau boti online pentru a promova clipurile de pe youtube sau a trece de limita 301.

Majoritatea care vand vizionari pentru youtube pe net se folosesc de boti si promit o rata de vizualizare mare, dar in realitate nu este asa.
Google este destepte si detecteaza aceste practici. Am mai postat pe forum cateva variante prin care poti creste numarul minutelor vizionate. Daca acelea nu functioneaza pentru tine exista una care care functioneaza 100% si este oferita chiar de youtube.
Ma refer la publicitate pe youtube. youtube.com/ads
Poti seta minimul de plata la 0.01 centi pe vizionare, care cu 1$ iti aduce 100 de vizionari organice si de care stii sigur ca youtube le va contoriza si te va urca in rezultate pe nisa ta. Plus prin aceasta optiune poti seta/filtra cine va vedea clipul tau, ca conversia sa fie cat mai mare.
Si uite asa cu doar 0.01 centi pe vizionare castigi de 3ori. Vizionari, conversie si urcare in rezultate.
kArMrYb.png


Nu uita inainte sa incepi campania, sa citesti si topicul legat de CTA (call to action ). Youtube iti ofera toate aceste optiuni in contul tau. Plus pe pagina youtube.com/ads te ajuta sa realizezi clipuri bune pentru o conversie mai buna.

Pe facebook am facut acum o simulare si cel mai mic pret per vizionare este de 0.15 centi. Am ales doar romania, fara nici o alta filtrare.


RL3aM2d.png


Acum nu ramane decat sa va faceti calculele si sa decideti.
Nu aruncati un video acolo in speranta la o conversie buna. Folositi toate ustensilele care platforma vi le pune la dispozitie.
Daca aveti intrebari, postati mai jos.
 
Loading...
Back
Sus