Cum poti face 10.000$ pe luna cu fiverr

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Aceasta metoda este mai putin ortodoxa dar este utilizata de foarte multi si functioneaza 100%. Este nevoie de o mica investitie la inceput dar se recupereaza in timp.
Se poate ajunge chiar la 10.000$ venituri pe luna dupa cateva luni de munca.
Este posibil ca unii dintre voi sa sa stiti metoda sau chiar sa o folositi in aceste moment.

1. Trebuie sa aveti cont pe Fiverr. Va inregistrati aici.
2. Cautati pe fiverr si alte sisteme de gen sau ghiar google ce este in trend
3. Faceti si postati un gigs care credeti ca s-ar vinde bine. Puteti chiar sa va vindeti serviciile
4. In aceste zile aproape nimeni nu cumpara de la useri care au zero vanzari sau feedback. Pentru asta apelam la metoda de mai jos.
5. Dupa ce ati postat minim 5 gigs pe contul vostru intrati pe orice forum care aveti acces si cautati persoane care sa lase recenzii.
6. Un gigs pe fiverr costa 5$ + 0.50 centi taxa, in total vine 5.50$.
7. Oferiti cat credeti ca merita aceasta recenzie pentru voi la fiecare membru. In general merge intre 0.50 centi si 1$.
8. Adica dupa ce userul a cumparat si lasat o recenzie pozitiva trimiteti in contul acestuia de paypal 6-6.50$ gift.
9. Din suma aceasta 6.5$ care o platiti primiti 4$ inapoi de la fiverr. Adica investiti 2.5$ per recenzie.
10. Depinde de voi cati useri puneti sa lase recenzii, dar eu recomand minim 100 per cont, adica ar veni o investitie de 250$. Poate parea mult dar va asigur ca o sa-i scoateti inapoi + un profit considerabil.

Majoritatea care sunt in top acum pe fiverr au facut acelasi lucru. Pe forumuri straine puteti cumpara conturi cu nivel superior pentru cateva sute de dolari.

Acelasi lucru puteti face pe PPH. Aici minimul de vanzare este 6£.

Daca aveti intrebari legat de aceasta metoda va rog sa postati mai jos.
 
Asta merge pe orice site, inclusiv Freelancer, Odesk, UpWork, etc. Doar cateva proiecte de la conturi one-time-use and you're good to go. Sau poti chair sa-ti deschizi o afacere pentru a creste artificial conturi.

Si daca tot ai pomenit de vinderea conturilor deja crestute, stiu ca acum cativa ani lumea cumpara conturi de Metin crescute artificial, pe bani reali. Atat doar ca iti trebuie un cont top-tier pentru PvE. Inca se mai poate face bani din asta, nu stiu daca pe Metin, insa. Dar daca ai un server privat pentru un anumit joc, iti sugerez sa incerci asta, mai ales fiindca poti face un cont de nivel maxim in cateva minute.

Sigur, contul ar fi gol, dar fiind serverul tau, poti cumpara niste junk items ca sa nu fie caracterul gol. Daca lasi caracterul gol, este mai probabil ca moderatorii sa ia contul la purecat, iar daca nu detii tu serverul, sa-i tii in frau, gen daca vinzi conturi pentru un server pe care nu-l detii, moderatorii sunt o problema adevarata.

(P.S. Asta ar da mai bine la VIP. Pacat ca nu voi mai putea vedea cum continua discutia...)
 
Ultima editare:
Asta ar da mai bine la VIP. Pacat ca nu voi mai putea vedea cum continua discutia.
M-am gandit sa-l postez acolo din prima, dar m-am gandit sa-l las aici o vreme si apoi sa-l trec.
Tu cum esti developer ti-ar prinde bine sa vinzi pe cele doua site-uri. Pe PPH poti prinde contracte si de cateva sute sau mii de lire, depinde cat de bun esti.
Daca vi s-a parut util, acest comentariu, va rog sa apasati butonul "Imi Place".
Asta nu se accepta pe forum. Stiu ca lumea uita sa ofere un like la posturile care sunt interesante, dar nu poti cere like. Sorry.

inclusiv Freelancer, Odesk
Am folosit si nu mi-a placut, mult prea complicat, taxe foarte mari si multi indieni.
 
M-am gandit sa-l postez acolo din prima, dar m-am gandit sa-l las aici o vreme si apoi sa-l trec.
Multumesc!
Asta nu se accepta pe forum. Stiu ca lumea uita sa ofere un like la posturile care sunt interesante, dar nu poti cere like. Sorry.
Deleted.
Tu cum esti developer ti-ar prinde bine sa vinzi pe cele doua site-uri. Pe PPH poti prinde contracte si de cateva sute sau mii de lire, depinde cat de bun esti.
Am folosit si nu mi-a placut, mult prea complicat, taxe foarte mari si multi indieni.
Si la Freelancer, minimul pentru withdraw este $30... and I need $8 more to withdraw to pay for my domain to not expire... :( Looks like I need to look for a way to make a quick buck, again...
 
Ultima editare:
Si la Freelancer, minimul pentru withdraw este $30
Au taxe super mari. Am lucrat acum cativa ani cu freelancer si nu merita efortul. Plus procesul de de plata este foarte greoi si trebuie sa astepti mult si bine pana primesti bani. La PPH este mult mai usor si banii ajung imediat in contul tau.
 
Salutare.
De câteva zile bune mă tot zbat să înțeleg sistemul ăsta.
Am cont, mă uit la trend, ei bine, mă blochez la acel gigs.
Ex. vreAu sa fac un gigs, prezint planul meu ? adică, scriu articole din eng in ro lalala, al 2lea traduc din ger in eng.
dar 5 gigs/uri......
si asta fac zilnic, câte 5 gigS ?
Se poate un tutorial pas cu pas exact cum procedati voi, de la zero ? Mulțumesc.
P.S. Am nevoie doar de un exemplu ca să pot face treaba si să prind experiență. Exact ca la filmele online, ,nu știam o iotă, am învătat ce si cum se urca un film/episod/serial si a doua zi am explodat (am deja 3 ani de experiență în domeniu).
 
Este foarte simplu ca orice postare de filme online.
1. login in cont
2. adauga un nou gigs
3. titlul: Voi scrie un articol in engleza
4. descriere: aici pui tot ce include, detalii, etc. Poti lua ca template altii care vand acelasi lucru
5. setezi pretul
6. la extra poti adauga:
- +1 articol si pretul
- + 5 articole si pretul
- livrare in 24 ore si pretul
7. publicare si astepti sa fie aprobata
 
Loading...
Back
Sus