Cum poti cumpara un cont mare de instagram ?

kLande.

Active Member
Registered
Full Member
Cum poti cumpara un cont mare de instagram pe nisa pe care doresti tu ?

Ma uitam pe google si sunt mai multe site-uri, ca un fel de market place al conturilor de instagram, dar evident mi-e frica de o eventuala teapa. Ideea e ca sunt si platforme care afiseaza username-ul exact al contului, fara sa se fereasca, iar conturile la prima vedere par reale. Ce parere aveti despre astfel de site-uri ?

toofame.com
socialtradia.com

Evident mai sunt si altele, dar astea apar primele in google. Astept parerile voastre ... :)
 
M-am gandit si la treaba asta, vazand ca nu s-a mai postat pe ele de 2-3 luni. Defapt pe aproape toate pe care le-am verificat eu s-a postat ultima data fix acum 10 luni ... :))

Alta varianta care ar fi ? Sa caut efectiv conturi pe instagram si sa incerc sa-i contactez pe detinatorii conturilor ? Ce alte solutii am ? :)
 
playerup.com e o comunitate unde se vand conturi de aproape orice, nu doar instagram. Tranzactiile se fac prin middleman, deci nu prea risti nimic. Mai ieftine preturi la conturi nu cred ca gasesti, totusi fii atent la aia care vor tranzactie directa, foloseste doar middleman.

Daca nu a lasat username public doar ii dai mesaj vanzatorului si se rezolva.

De site-urile care vand doar conturi de instagram as sta departe, majoritatea sunt scam.
 
Stiu de acest site de cand cautam conturi de twitter, dar tot aveam o reticienta. O sa ma uit acum iar pe acolo ...

Ai cumparat vreodata de pe el ?

P.S. Nu e doar problema gen sa-ti dea datele de la cont dupa ce trimiti banii, ca asta iti dau si site-urile enumerate mai sus. Ci sa si fie followeri adusi organic, in 2-3 ani de postat. Ca daca sunt fake, e tot teapa ...
 
Ai cumparat vreodata de pe el ?
Am avut tranzactii cu 4 useri diferiti, in total vreo 8 tranzactii, toate cu succes, cea mai mare de 260$ pe un cont monetizat de youtube din 2007.
Pe cel cu youtube l-am intrebat daca sunt urmaritori si vizionari reale sau nu, a spus din prima ca sunt boti.
Singurul lucru de care trebuie sa ai grija e ce reviews are si sa nu faci tranzactii fara middleman.
 
Eu raman la aceasi parere , chiar daca dureaza mai mult satisfactia si reach atins de cont este muult mai semnificativ daca il cresti pe cale naturala... da este de munca dar se si merita.
 
Eu raman la aceasi parere , chiar daca dureaza mai mult satisfactia si reach atins de cont este muult mai semnificativ daca il cresti pe cale naturala... da este de munca dar se si merita.
Pai am crescut si asa, dar mai mult pe twitter decat pe instagram. Ideea e ca dureaza foarte mult, si pe insta cu mai mult de 10-20 pe zi nu reusesc sa cresc. Pe twitter am reusit si cu 100 pe zi, dar tot nu e suficient. Adica, chiar si asa, cu 100 pe zi, iti ia 3 ani de zile sa ajungi la 100k ...

Legat de calea naturala. Pai asta vreau, contul cuiva care a crescut organic, ca astfel nu ma intereseaza ... :)

P.S. Cred ca o sa renunt la ideea de a cumpara de pe site-uri, pt. ca acolo e plin de membrii care au crescut prin metode ca "addmefast" si o sa incerc sa contactez persoane care nici nu se asteapta, asta daca o sa-mi raspunda, pt. ca putini isi lasa email-ul, iar mesajele private nu le citesc toti ...
 
Ok, alta intrebare. Sa zicem ca gasesc un cont, sunt multumit de pret, pare totul 100% real si sunt dispus sa-l cumpar, dar acea persoana e din alta tara. Cum fac sa cumpar contul fara sa existe posibilitatea de a nu-mi da datele apoi ? Ce solutii sunt in afara de a ne vedea face to face ... :))
 
Ultima editare:
Ok, deci are cineva o solutie pt. asta ? Sa zicem ca ma inteleg cu "gigel" din Columbia. Sunt multumit de contul lui si de pret. Cum facem tranzactia avand amandoi garantia ca eu o sa-mi vad contul, iar el banii ? :)

Stiu ca pt. site-uri parca e mai simplu, folosind o platforma. Am auzit si de conturi "escrow", transferi banii acolo si pt. un comision se poate face tranzactia mai simplu. Stie cineva o platforma sigura pt. conturi de instagram ? Sau o alta solutie ? :)
 
Site-ul respectiv l-am gasit si eu pe google, dar nu stiu mare lucru despre el.

E 100% safe ?
Ca si comision nu pare asa scump daca intr-adevar isi fac treaba ... :)
 
Site-ul respectiv l-am gasit si eu pe google, dar nu stiu mare lucru despre el.

E 100% safe ?
Ca si comision nu pare asa scump daca intr-adevar isi fac treaba ... :)
Nu e primul găsit în Google ci cunosc acest site. Nu le-am testat însă e folosit de toti, inclusiv bănci, instituții, etc.
 
Loading...
Back
Sus