Cum poti avea cont bancar gratis in America, UK, Canada, Australia si alte 30 de tari

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Vrei un cont bancar in America, UK, Canada, Australia gratis, plus alte 30 de tari? Cu siguranta vei spune ca este o vrajeala, ceva doar sa atraga atentia, insa este cat se poate de real.
Acum poti avea cont bancar de America, care-l il poti folosi sa primesti sau sa trimiti bani, sa iti faci cont paypal pe america si retrage, plus nu mai spun cate smecherii se pot face pe conturile de america cu acele conturi de paypal care au sume mari, dar nu intru in detalii aici.

Cine are tranzactii internationale sau in mai multe monede este o metoda foarte buna de a reduce costurile considerabil, din experienta proprie se reduc cu aproape 95%, care e foarte bine nu?
Daca esti imigrant stii bine ce greu este sa faci un cont in UK spre exemplu, iar in Spania de 3 ani cere o taxa care ei ii spune asigurare de 180 euro pentru a face un cont bancar, asa ca aceasta varianta este ideala.

Deci sa lasam vorbaria si sa trecem la cum poti beneficia de aceasta super optiune.

1. Trebuie sa iti faci un cont aici.
2. Dupa ce ai facut cont mergi la Debit Card
3. Urmeaza pasii pentru a putea primi Cardul si iti va cere sa activezi un cont in moneda aleasa de tine. Mai tarziu poti activa conturi in toate monezile/tarile disponibile
4. Trebuie sa aduagi o balanta de 20 euro pentru a putea primit cardul si fi verificat. Acestia bani vor fi disponibilil pentru cheltuit in balanta ta.
5. Poti alege verificare online sau manuala
6. Puteti avea cont in fiecare tara si fara sa comandati cardul adica fara sa adaugati cei 20 euro balanta. Tot ce trebuie este sa verificati contul si apoi la sectiunea Balanta puteti activa un cont in tara sau moneda dorita.
Procesul este rapid.

Taxe per cont, card si conversie pentru a vedea cu ochii vostri.
La exchange rate la majoritatea bancilor primiti o rata de intre 2.5-5% + o rata sub cea oficiala. Iata ce primiti aici.


cont card conversie.png cont card.png cont card1.png


Update:

Un print cu conturile mele activate:
conturi bancare.png
 
Ultima editare:
poti genera mai multe carduri pe un cont?
NU am idee daca functioneaza asta dar poti testa.
Eu il folosesc doar la tranzactii online in special cand sunt prin alte tari.
Doar un exemplu cat este pe normal:
Curs oficial Lira - Euro = 1.14 Euro
Curs la banca 1.09 euro + 1.95 euro taxa.
La 100 euro retrasi ma taxeaza 101.95 euro si conversia ar fi undeva la 94£
Prin metoda de mai sus la 100 euro retrasi m-ar taxa 87£, deci salvez 7£ pentru fiecare 100 euro retrasi.
 
@AlexH salut,
o10xVoc.png


stii cumva din ce tara este iban-ul european, eventual stii daca pot obtine unul de germania ?

merci
 
Cat credeți ca a durat un transfer de bani din UK in Spania???
9 secunde, atat a durat de când am dat click pe transfer si pana au ajuns banii in contul meu.
Pe langa asta o conversie foarte buna.
Daca mergeam la banca sa scot imi oferea o rata de 1.04 +1.98€ iar aici mi-a dat 1.11.
Pe langa asta la toate firmele de ads care le folosesc si ofera plata prin transfer bancar, pun datele de aici fara sa imi ofer contul personal.
Stiu ca sunteti cativa care îl folosiți, cum vi se pare, care este experiența voastră???
Eu personal sunt foarte mulțumit.
 
''
Stiu ca sunteti cativa care îl folosiți, cum vi se pare, care este experiența voastră???
Eu personal sunt foarte mulțumit. ''

Da, sunt super Ok cei de la TW.
 
Loading...
Back
Sus