Cum minte USR pe facebook si nimeni nu face nimic

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Sa discutat aici http://www.roforum.net/threads/parlamentari-guvern-si-hotimea-din-conducerea-romaniei.5861/ despre raportul privind DNA.
Astazi dupa mai multe postari in care se plangeau ca niste copilasi mici cei de la USR s-au gandit sa puna si cireasca pe tort.

In postarea de pe pagina de facebook a celor de la USR spun ca Ministru Justitiei a mintit si ca documentul abia astazi a fost scris, ba chiar ne prezinta si dovada.
dovada1.png

Desigur ca prostimea a crezut si nimeni nu sa gandit sa verifice daca este adevarat.
Asa ca am intrat pe just.ro si am descarcat raportul, apoi am verificat data cand a fost facut si iata rezultatul.
dovada.png

Nu trebuie sa ma credeti pe mine si puteti verifica voi singuri informatiile de mai sus.
http://www.just.ro/wp-content/uploads/2018/02/raport.zip
Descarcati documentul si apoi verificati la proprietati cand a fost realizat documentul.
La data crearii este data cand l-ai descarcat tu iar data modificarii este data cand a fost realizat de autor.

Iata ce spune pe scurt legea:
Noul Cod Penal actualizat 2018 - Legea 286/2009
CAPITOLUL III
Falsuri în înscrisuri
Art. 321

Falsul intelectual

(1) Falsificarea unui înscris oficial cu prilejul întocmirii acestuia, de către un funcţionar public aflat în exercitarea atribuţiilor de serviciu, prin atestarea unor fapte sau împrejurări necorespunzătoare adevărului ori prin omisiunea cu ştiinţă de a insera unele date sau împrejurări, se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani.


Postarea, editarea la data cand a fost realizat un document oficial este facuta de un membru din parlamentul Romaniei, care face parte din partidul USR. Acest partid este unul din partidele care tipa in gura mare ca legea trebuie respectata si toti cei care o incalca sub orice forma sa plateasca.

Dovada de mai sus este doar un simplu exemplu din seria de minciuni distribuite de USR si PNL in mediul online.
As vrea sa intreb pe toti care strigati in gura mare ca legea sa se respecte, toti cei care gresesc, incalca legea sa fie pedepsiti si sa mearga la inchisoare, ce parere aveti aceasta postare?
Daca o vedeti normal, care presupun ca toti veti vedea asta, puteti explica cum si de ce?

Postarea pe facebook a celor de la USR
Cod:
https://www.facebook.com/USRNational/posts/1627983623959482
https://www.usr.ro/2018/02/23/ministrul-toader-vrut-sa-publice-joi-pdf-uri-facute-vineri/

Un alt lucru ciudat a fost cand am dorit sa comentez imaginea si mesajul '' Dece Mintiti'', la care facebook imi spune ca mesajul meu a fost sters pe motiv de spam.
 
Screenshot_1.jpg
L-am descarcat acuma ..si imi arata ca a fost creat cu 9 ore in urma...nici de cum ieri.
Tudorel bubosul nici nu avea materialul gata .. a citit de pe o ciorna ..ca transpira de zici ca era judecat pt ceva...avea emoti foarte mari..a si beut vreo 3 litri de apa ...materialul in sine a fost gata undeva la orele 14.00-15.00 de unde daca scadem 9 ore este ora 15.00.
Si aici il contrazice CSM ..care ei astazi au declarat ca : Reprezentanti ai CSM au declarat pentru News.ro ca Ministerul Justitiei nu a trimis inca Sectiei de procurori a Consiliului raportul privind motivele propunerii de revocare a sefei DNA, precizand ca data sedintei in care va fi emis avizul privind revocarea va fi stabilita dupa analiza documentului.....asta era in jurul orei 13.00.
Unde Tudorel bubosul prima data trebuia sa trimta raportul la CSM + Presedinte si pe urma sa iese la vorbitor..cea ce nu sa intamplat ..de unde si minciuna ca a fost gata ieri.

Nu a avut nimic ieri..a mintit ..si asta il va costa foarte scump...sunt 100% sigur...pentru ca daca avea o dovada reala cat de mica impotriva lu Codruta (Love you )..fugea pe strada fluturand dovada...ne-o baga la toti in ochi..dar asa a ales sa citeasca un kkt de compunere de student la drept ..si a fugit..ne lasand ziaristi sa ii puna intrebari.
Asta ce inseamna? Las si mincinos...Ministru facut la Apelul Bocancului lu' Dragnea.

Extras din raport ..ca sa vedeti cat il duce capul..
Am început activitatea ca procuror. Mi s-a propus sa rămân asistent universitar la Facultatea de Drept, puteam să optez pentru a fi judecător, notar sau avocat. Am urmat toate treptele carierei universitare. Am fost prodecan, decan, iar din februarie 2016 sunt rector.”
Asa incepe un raport ..pentru inlaturarea sefei DNA:
Laura Codruța Kovesi
:D:D:D:D:D
 
Ce spun eu și ce postezi tu. Ma aștept la mai mult din partea celor de aici ca au ceva cunoștințe în domeniu.
Totuși sa folosim un limbaj civilizat , ca pana la urma vorbim de un ministru, indiferent de culoarea politica . Plus în acest fel nu dam un exemplu frumos nimănui.
În final chiar dacă ti-as arata o bricheta de culoarea alba, tu vei spune ca este neagra și asta cred ca spune totul.
Voie buna.
 
Lumea trebuie sa stie ambele variante ca sa decida ceva..nu doar una care ai aratato si ..si ca vai asa trebuie sa fie..ca ai spuso tu .
Se vede clar ca raportul a fost facut azi .

chiar tu ai spus:

Nu trebuie sa ma credeti pe mine si puteti verifica voi singuri informatiile de mai sus.
http://www.just.ro/wp-content/uploads/2018/02/raport.zip

Am verificat...poza de sus ara clar ca a fost facut azi.

USR nu a mintit..raportul a fost facut astazi..iar legea care ai aratato acolo se incadreaza perfect pt Tudore bucosul... el a mintit de ieri pana azi
 
Am verificat...poza de sus ara clar ca a fost facut azi.
Eu iti recomand sa mai verifici odata ca te faci de rusine. Pe bune acum.
Stiu ca incerci sa scoti basma curata usr si echipa pro dna, dar fara sanse.
..si ca vai asa trebuie sa fie..ca ai spuso tu .
Nu o spun eu, ci documentul.
Oricine care habar de asta, va demonta cele spuse de tine si imi va da dreptate.
chiar tu ai spus:
Stiu ce am spus si imi asum cele spuse, ca intotdeauna.
Asa cum am spus mai sus, e fara rost, ca orice as spune nu vrei sa accepti ca am dreptate.
 
Loading...
Back
Sus