Cum inregistrezi sau downloadezi de pe hbo?

Ade

Active Member
Registered
Full Member
Dupa cum spune si titlul as vrea sa aflu cum pot sa inregistrez sau sa downloadez de pe hbo filme....am tot incercat cu diferite programe de record descktop dar imaginea de la player-ul hbo apare negru in record...deci ma poate ajuta cineva va rog?
 
Pentru a inregistra desktop-ul foloseste OBS, merge 100%.
 
Pentru a inregistra desktop-ul foloseste OBS, merge 100%.
Si opreste orice notificare sau inchide tot ce poate consuma resurse sau afisa mesaje.
Daca ai cont pe HBO mai poti incerca ci ffmpeg sau YouTube-dl.
 
Asta merge doar daca vrei sa faci hardcode cu rosub ,,, in rest gasesti totul pe torente ... cum apare ceva pac si pe torente .. ma rog, pe unele apar devreme, altele cu intarziere ... sa faci singur inregistrarea ... la un sezon de 8 episoade sa zicem ... este sincer pierdere de timp. e atat de mult timp pierdut ..... pana termini tu cu inregistrarea acelor 8 episoade, pe net sunt deja online si rosub.
 
Asta merge doar daca vrei sa faci hardcode cu rosub ,,, in rest gasesti totul pe torente ... cum apare ceva pac si pe torente .. ma rog, pe unele apar devreme, altele cu intarziere ... sa faci singur inregistrarea ... la un sezon de 8 episoade sa zicem ... este sincer pierdere de timp. e atat de mult timp pierdut ..... pana termini tu cu inregistrarea acelor 8 episoade, pe net sunt deja online si rosub.
da..dar spre exemplu nu gasesc nicaieri ep din desene animate de pe hbo dublate in romana..cu toate ca sunt dublate pe hbo
 
nu functioneaza...te rog incearca sa faci asta...deoarece fila cu sursa video de la hbo va aparea cu negru in inregistrarea de la obs...la un baiat ii merge si nu stiu de ce mie nu imi merge si la alti oameni care au incercat acest lucru
Am testat inainte sa iti recomand, altfel nu iti recomandat OBS de nebun :)
 
nu functioneaza...te rog incearca sa faci asta...deoarece fila cu sursa video de la hbo va aparea cu negru in inregistrarea de la obs...la un baiat ii merge si nu stiu de ce mie nu imi merge si la alti oameni care au incercat acest lucru
foloseste alt browser , de exemplu moziila pentru a inregistra in OBS..
 
ai putea sa intri cu teamviwer pe laptop la mine? ca sa imi spui care ar putea fi problema de nu merge
ca ecranul mi-l inregistreaza si browserul dar cand dau play la sursa video de pe hbo o arata cu negru

Vezi in OBS la sursa sa ai adaugata "Display Capture" deoarece daca faci recording pe "Widow Caputre" e posibil sa ai probleme.
 
Dar am găsit o metodă și mai bună de a înregistra filme de pe HBO, care merge perfect. Iată pașii:
1. Sunt necesare căști cu microfon pentru smartphone și un cârlig de rufe care trebuie prins de butonul căștilor în timpul înregistrării, pentru a nu înregistra sunetele externe.
2. Instalează pe smartphone aplicația Download Screen Recorder With Audio And Facecam & Editor App Apk- APKMonk și browserul IceRaven. Dacă screen recorder-ul nu merge bine din cauză că e blocată de Magazinul Google Play, cloneaz-o cu aplicația APP CLONER [PREMIUM] [MOD] V2.6.0.apk, bifând opțiunea Hide Google Play Services din Cloning options.
3 (opțional). Instalează pe smartphone aplicația Vysor și pe laptop/PC programul Vysor pentru a controla telefonul de pe acel dispozitiv și a înregistra mai ușor cu telefonul. Apoi conectează telefonul la laptop/PC cu un cablu USB (nu înainte de a bifa pe telefon Remediază erorile prin USB/USB debugging din Opțiunile pentru dezvoltatori/Developer options).

La mine se întrerup videoclipurile când le înregistrez de pe laptop/PC, deci acum folosesc această opțiune pentru a înregistra cu smartphone-ul.
 
Ultima editare:
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus