Cum Inregistrez Browserul cu Obs

Ade

Active Member
Registered
Full Member
Deci recent am incercat sa inregistrez clipuri de pe net cu obs dar cand dau acolo sa adaug la surse "browser" nu am idee ce trebuiesa mai fac deoarece nu imi inregistreaza cam nimic...va rog mult ajutatima
 
Pai e chiar simplu.
Prima varianta e cea de sus, alegi browser, pui url so gata
A doua este din lista de elemente alegi programe sau tab deschise. Din lista alegi chrome si apoi gata.
La final bifezi record sesión si gata.
Daca nu e cum iti place tie la final poti folosi camtasia pentru edit.
De fapt poti folosi camtasia direct pentru record.
 
9ec67375601d07bc29eb939b59195e3f.jpg
b14af7b6fde8045f7402b90a701ebd86.png
10f5027b5be6eca1167680bc3d41bf92.png


asta este ceea ce imi arata cand incerc sa inregistrez ceva de pe hbo....
 
Folosește Camtasia Recorder direct. Selectezi dimensiunea fix pe player si dai record..dar vezi că tot ce ai pe ecran inregistrează, mouse, notificări dacă apar etc
 
asta este ceea ce imi arata cand incerc sa inregistrez ceva de pe hbo....
Nu uita cand folosesti optiunea browser din OBS trebuie sa te loghezi iar si la final play video.
Daca alegi optiunea tab/program deschis nu e nevoie.
Daca am timp maine si nu ai schimbat datele, poate reusesc sa fac un tutorial pentru link tau.
 
Nu uita cand folosesti optiunea browser din OBS trebuie sa te loghezi iar si la final play video.
Daca alegi optiunea tab/program deschis nu e nevoie.
Daca am timp maine si nu ai schimbat datele, poate reusesc sa fac un tutorial pentru link tau.
mersi mult..datele sunt aceleasi..
eu as vrea sa nu se inregistreze decat sunetul din fila respectiva ....spre exemplu daca ascult o muzica pe yt in timp ce inregistreaza de pe hbo sa nu se auda....dar e bine si asa
Poti sa dai click dreapta - Interact - cauti episodul il maresti etc in obs dupa ce ai selectat browserul .
asta imi apare cand incerc "interact with browser"
f8f001b9a8f118fb07d3fe478d86d0c9.png
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus