Cum fac tema responsive?

Ozzy

Member
Registered
Full Member
Salut, folosesc tema keremiya v4 si nu este responsive. Altii vad ca o au responsive, si cred ca se gaseste si pe net fisierul respectiv dar eu sunt mai batut in cap si nu ma pricep. Ma poate ajuta cineva cu acel fisier?
 
Poti folosi plugin pentru responsive sau poti adauga aceasta linie in header.
Cod:
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1" />
In mode normal ar trebui sa functioneze, dar daca nu functioneaza, atunci trebuie sa aduci modificari la css.
Nu uita sa stergi cache, din site, din calculator si cache dns, apoi acceseaza site-ul sa vezi.

Pe general in thema in fisierul styles.css cauti ceva de genul:
Cod:
#wrapper {
 
width: 900px
 
}
si inlocuiesti cu
Cod:
#wrapper {

max-width: 900px;

width: 100%

}

Majoritatea themelor acum redimensioneaza imaginile pentru a se incadra in cadru, dar daca nu o face si vrei ca acestea sa fie responsive, poti adauga asta in styles.css
Cod:
3
4
img {
    height: auto;
    max-width: 100%;
}

Sa ne spui daca ai rezolvat.

Daca nu a functionat nimic sau vrei customizari poti cauta pe google asa:
make theme responsive
 
Salut, folosesc tema keremiya v4 si nu este responsive. Altii vad ca o au responsive, si cred ca se gaseste si pe net fisierul respectiv dar eu sunt mai batut in cap si nu ma pricep. Ma poate ajuta cineva cu acel fisier?
keremiya este o tema responsive de unde o ai sau ai descarcat-o de nu este responsiva ? Oricum keremiya ca si tema este deja ''trecuta'',o tema veche trecuta pe la c-am majoritatea site-urilor de filme sau seriale.Daca vrei iti dau eu tema full responsive gratis,DooPlay,Grifus sau wpRafael ******.
 
Loading...
Back
Sus