Cum e viata fara antivirus

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
De multi am renunțat sa mai foloseasc orice tip de antivirus si viata e frumoasă.
Merge mai bine calculatorul, viruși nu am, nu mai pierd timpul cu update si scanuri toată ziua.

Tot ce am este de la Windows default.

Am grija ca si înainte la ce descarc si ce accesez.

Imi aduc aminte de un serial person of interes unde AI cel rau se distribuia prin antivirus instalat in calculatoare la oameni.

Voi folosiți ceva?
 
La inceputuri foloseam si eu norton, avg free erau multi virusi pe atunci :) . Dar nu mai folosec antivirus de multi ani mai exact de pe vremea inceputurilor windows XP . Am mai luat cate un virusel dar s-a rezolvat repede . Acuma nu mai am treaba .. chiar si cel din windows e dezactivat.
 
Pe mine ma tot avertizeaza si stopeaza Win-ul.
Mai fac cate un scan cu malwarebitts.
Bitdeful l-am dezinstalat ca ma inebunea cu vigilenta lui.
 
Mai fac cate un scan cu malwarebitts.
Asta l-am scos de foarte mult timp. Nu puteam accesa nimic si la dracu ca mereu gasea ceva, doar sa-l tii.
Cum face si ccleaner acum. Am gasit 3Gb junk files. Dai delete insa spatiul nu se eliberea cu 3Gb si cativa mega.
Daca incerci peste cateva minute la fel iti spune.
Asa si cu orice antivirus, am gasit atatea probleme, upgrade sau install sa te tinem in siguranta si dupa nimic.
Nu mai spun ca toate mananca resurse la greu,
 
Nu mai folosesc antivirus de ani buni,cred ca sunt aproape 10 ani,totul activ al windowsului... Ultima data aveam antivirus cu licenta cumparata,prea mare bataia de cap cu ele,nu stiu daca in ultimii 6-7 ani am schimbat vreun windows datorita "virusilor"
 
Loading...
Back
Sus