Cum Cumperi Bitcoin : Tutorial pas cu pas

Broxbit

Member
Registered
Support Official
Salut tuturor!
Am să vă prezint și un prim Tutorial unde am să vă arat pas cu pas cum să cumpărați bitcoin cu USDT . Cei care nu sunteți încă îregistrați pe Exchange o puteți face de pe acest link --->> Exchange Crypto

Accesați linkul Exchange
Untitled-1.png


O să vă direcționeze pe pagina setată fiind și cea mai utilizată respectiv BTC_USDT
Deci pe pagina afișată în imaginea de mai jos puteți cumpăra sau vinde bitcoin cu USDT
-În partea stangă unde este chenarul marcat într-un pătrat roșu se află ordinele din market de vănzare și cumpărare cu USDT
Cele cu roșu sunt ordinele de vanzare iar cele cu verde sunt cele de cumpărare.
Adică... dacă dorești să cumperi BTC cu USDT te uiți la ordinele scrise cu roșu.
Dacă îți convine prețul care în cazul nostru cel mai mic fiind 43100 dai clik pe cifra 43100 unde este și marcat Pasul 1
Acel ordin (43100) este a unor traderi care doresc să văndă bitcoin cu 43100... La fel și celelalte ordine... unii vand vand cu 43200 altii cu 43300 etc
ordine.png
După ce ați accesat cifra din Pasul 1 (43100) se va încărca automat in zona din chenarul
marcat cu roșu respectiv bay ( Cumpăr) scris pe fondul verde din imaginea de mai jos
Deci tu ai accesat ordinul 43100 care era de vanzare iar acestea fiind marcate intodeauna cu rosu și sa încarcat în zona de cumpărare deoarece tu dorești să cumperi.
- În zona unde am marcat cifra 1 cu roșu este afișat Prețul ( Price) si este în imaginea noastră de mai jos 43100 deoarece sa incărcat ordinul pe care am dat noi clik .
- În zona unde am marcat cifra 2 este prezentată cantitatea (QTY) și în cazul nostru este afișată suma din ordinul respectiv respectiv 0.00048916 BTC

- În zona unde am marcat cifra 3 este prezentată suma de USDT (Total: 21.08279600) ce te va costa acel ordin... Adică să cumperi 0.00048916 BTC la suma de 43100 te va costa exact 21.08279600 USDT
În cazul în care doresc sa cumpă mai puțin BTC modific cantitatea (QTY) cu cat doresc eu să cumpăr și imi va calcula suma de USDT care mă va costa să cumpăr acea cantitate.
cumpar.png

Dacă nu modifici nimic în acel ordin si ai în portofelul tău suma afișată de 21.08279600 vei cumpăra toti acei BTC afișați la cantitate (QTY) 0.00048916 BTC . Acest lucru se va întămpla imediat ce apeși butonul verde unde scrie Buy
Dacă dorești să cumperi mai puțin sau mai mult, modifici cantitatea cu căt dorești tu exact cum am făcut eu în imaginea de mai jos
- Eu am modificat cantitatea cu 0.00029 și automat îmi va afișa și prețul care mă va costa acești 0.00029 BTC și anume un Total de 12.49900000 USDT

Să recapitulăm... dacă dorești să cumperi BTC dai clik ordinul cu suma cea mai mică din cele afișate cu rosu și automat se va încărca în zona de bay ( de cumpărare)
Dacă nu îmi convine prețul care este 43100 voi modifica zona de Price unde am scris eu 1 cu roșu si pun ce preț doresc eu să cumpăr. Pot pune absolut ce preț vreau eu: pot modifica pretul cu 43000 , 20000 absolut căt doresc eu să cumpăr și cum cel mai mic preț din market este 43100 se va forma un ordin cu suma dorită de tine si va apărea in zona cu verde unde scrie numarul 4 cu roșu.
cumpar3.png


Asta este tot privind Cumpărarea iar pentru a Vinde este același lucru... doar că: Accesati ordinele scrise cu verde. Acestea se vor afișa în zona unde am scris eu cu roșu 5 (Sell - Vinde ) În imaginea de mai jos
Și automat tu dacă dorești să Vinzi, vei accesa un ordin scris cu verde cu suma cea mai mare. Pentru că sigur îți dorești să vinzi căt mai scump.
La fel și în acest caz dacă modifici Prețul sau Cantitatea și nu exista nici un cumpărator se va forma un ordin unde va apărea de această dată scrise cu roșu unde am scris eu numărul 6 in imaginea de mai jos.
cumpar5.png


Sper să mă fi făcut înțeles și aștep întrebări suplimentare pe acest subiect și nu numai.
Vă doresc spor la căt mulți bani și totodată BTC-ului si tuturor monedelor să urce pană la lună. Înainte de a încheia vreau să accentuez surpriză plăcută privind creșterea Btc-ului de săptămăna aceasta cu peste 20% in ciuda războiului din ucraina.
Ceea ce denotă faptul că Btc este o valoare care poate fi achizitionată pe timpuri grele : foamete, război avand și avantajul ...zic eu mai mare decăt aurul deoarece nu trebuie să il transporti și de asemenea poti și vinde o cantitate oricat de mică sau de mare. După cum am anunțat si în prezentarea de AICI Urmează să implementăm și procesărul de plată paypal căt mai curănd ( Lucrăm la acest lucru) Însă pănă atunci cei care doresc să-și alimenteze portofelul cu USD să mă contacteze în privat ca să vă dau adresa de paypal și imediat ce veți plăti vi se va alimenta si contul . Vă recomand să trimiteți frend pentru a fi scutiți de orice taxă.
Numai bine!
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus