Cum cresti Karma pe reddit.com

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am vazut ca sunteti interesati sa cresteti karma pe reddit.com.
reddit.com este o metoda foarte buna de promovare, care daca esti atent, iti poate aduce cateva zeci de mii de vizite unice pe zi si o conversie foarte buna. Dar pentru a ajunge la aceste vizite este nevoie sa muncesti putin, de fapt putin mai mult.
Majoritatea am vazut ca merge pe varianta spam la greu, 20k link in speranta ca cineva, undeva va intra. Este total gresit.
O alta greseala care o faceti si care este tot tipic romanesc, mai degraba raman eu cu karma zero decat sa ajut pe altul sa se ridice.
Daca vreti sa primiti, trebuie sa invatati sa oferiti, ca asa se ridica o comunitate.

Un exemplu: Desi ajut pe toti, la aproape orice aveti nevoie, dar cand cer ceva mic acolo, un ajutor sunt doar cativa useri care se ofera, restul nimic, dar asteptat de la mine sa raspund la secunda.

Invatati sa fiti corecti daca vreti sa va ridicati intr-o comunitate.

Cum cresti Karma pe reddit.com?

1. va faceti un cont reddit.com
2. in primele zile, recomandat cam 7-10 nu postati link catre site-urile voastre. In aceasta perioada, navigati pe site, comentari la postari, vizitati link respective, etc.
3. dupa ce a trecut perioada de 7-10 zile, accesati prima pagina la reddit.com, sectiunea top si vedeti ce se discuta.
4. cautati numele numele la articol sau persoana (dupa caz) pe google si apoi sectiunea poze. Alegeti o poza relevanta si o postati
5. la fel puteti cauta stiri despre subiect si apoi postati link catre site-urile mari, gen cnn, mediafax, etc
6. cautati subdirectoare cu poze si video funny, unde postati poze si video care le gasiti pe net, dar nu ale voastre
7. mergeti pe facebook, google plus, twitter la trend topic si postati link catre stiri care sunt pe primele 3 pozitii
8. sunt subdirectoare gen: FreeKarma unde puteti posta fara sa aveti karma. Aici puteti posta link propriu sau catre alte surse
9. nu uitati sa dati subscribe la subdirectoarele de mai jos cat si la cele care va plac.
Aici aveti cateva subdirectoare care va permite sa postati.


Ai citit pana aici, chiar ai facut tot ce am sus, dar karma ta este tot 1.
Primesti cate 1 punct karma pentru fiecare VOTUP la postarile care le faci sau la comentariile tale. Cu cat sunt mai interesante sau de ajutor postarile tale cu atat primesti tot mai multe VOTUP.
De retinut ca se poate primi si VOTDOWN care te poate duce in jos de tot.

Totul ok pana aici, dar karma ta este tot la 1 sau nu urca deloc.

Exact ce am spus mai sus, la inceputul acestui topic. Astepti doar sa primesti fara sa oferi nimic inapoi.
Daca nu ati inteles, inseamna ca trebuie sa dati si voi VOTUP atat la postari cat si la comentarii.
Sa comentati la postarile altora, chiar daca este concurenta, aici ma refer la cei cu filme si seriale online.

Pana aseara aveam karma 1, dupa ce am postat 2 poze de pe facebook si un coment la un link cu star wars, am ajuns la karma 9 + 1 la coment. Totul mi-a luat 5 minute.
Contul meu este vechi de 9 luni. Nu m-a ocupat de el.
Am facut acest test sa vedeti ca functioneaza.
EUBzMuG.png


Acum ganditiva putin la urmatorul scennariu.

Sa spunem ca toti de aici va uniti fortele sa faceti populare subdirectoarele de mai sus, sa adunati foarte multi subscribe. Dupa cateva luni ajunge la 10-50k subscribe, iar cand postati fiecare pe langa karma mai primiti si mii de vizite pe link postat.
Suna bine nu?
Din pacate nus e va realiza.

Daca aveti intrebari legat de karma pe reddit.com, va rog postati mai jos.
 
Alex intotdeauna gasesc extraordinar de interesante aceste propuneri ale tale si de fiecare data sunt constienta ca pe termen lung si cu ajutorul celor de aici pe forum nu pun altii ar fi deajuns ca sa facem treaba buna .
Si sincer ma intreb mereu oare de ce nu reusim sa ne adunam macar un 10 sau 20 hotarati sa facem treaba pentru noi , deoarece chiar asta am face , ne ajutam pe noi ,
Sper totusi poate de data asta reusim sa ne strangem cativa si sa facem ceva pe reddit deoarece am citit pe forumuri de afara si se face treaba de nota 10 plus .
 
Alex intotdeauna gasesc extraordinar de interesante aceste propuneri ale tale si de fiecare data sunt constienta ca pe termen lung si cu ajutorul celor de aici pe forum nu pun altii ar fi deajuns ca sa facem treaba buna .
Si sincer ma intreb mereu oare de ce nu reusim sa ne adunam macar un 10 sau 20 hotarati sa facem treaba pentru noi , deoarece chiar asta am face , ne ajutam pe noi ,
Sper totusi poate de data asta reusim sa ne strangem cativa si sa facem ceva pe reddit deoarece am citit pe forumuri de afara si se face treaba de nota 10 plus .
O metoda buna de a creste vizibilitatea la link / domeniu si castiga karma se poate pune link pe site cu mesajul: Ne puteti sustine pe reddit sau un vot pe reddit la film.
Nu faceti la toate, ci la cele importante. In acest fel comunitatea poate strange subscribe si tu karma.
 
Cateva zile am testat reddit cu metodele de mai sus si pot spune ca rezultatele apar imediat mai am putin si ajung la 500 karma .
De fapt nu este chiar asa de greu sa aduni karma pentru ca sunt foarte multe grupuri si subgrupuri care iti permit sa postezi fotografii si de aici foarte usor aduni karma .
La fel este si la comentarii , sunt si foarte multe grupuri unde poti posta video sau poze Gif care la fel te ajuta imediat sa faci karma .
Foarte curand voi face si eu cateva grupuri si cine stie cu putin noroc poate chiar vor creste , have funn si un An nou fericit tuturor .
 
Alex cand ai timp poate imi explici si mie cum imi fac si eu kanale gen cele ale tale pe free karma
 
buna

obiectivul zilnic de aur reddit pentru ce este ?
ieri l-am avut la 104 % azi il am la 95%
 
Cine are reddit gold, aș fi curios de avantaje
 
eram curios dacă are cineva, să ne ofere niște informații, dar oricum cred că îmi iau eu
 
is inregistrata de 3 zile am 550 karma cand pot sa postez la paginile mari cu peste 1 million de inscrisi si cand pot sami deschid propriu reddit ?
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus