Cum cresti autoritatea paginii la un site ?

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Dupa cum bine spune si titlul care credeti ca sunt cele mai bune metode pentru a creste autoritatea paginii unui site ?
Voi ce metode folositi , ce credeti ca e cel mai bun pentru a face acest lucru ?
 
Legat de asta, imi poti trimite un mesaj privat/incepe o conversatie privata sa te intreb ceva? Are oarecum legatura, dar nu pot incepe conversatii deloc. Incerc de 2 zile si nu pot sa iti triimt sub nici o forma un mesaj.
 
Asa cum am spus si in alt topic metodele sunt urmatoarele:
1. link / recomandare pe site cu PA si DA mare
2. citatii catre site tau pe site cu DA si PA mare
3. nofollow la orice este extern la tine pe site
 
Asa cum am spus si in alt topic metodele sunt urmatoarele:
1. link / recomandare pe site cu PA si DA mare
2. citatii catre site tau pe site cu DA si PA mare
3. nofollow la orice este extern la tine pe site
3 - GRESIT! Daca faci asta abuziv, vei primi notificare de la Google cum ca ai pus toate linkurile no-follow si mai mult ca sigur vei primi un scor mare de spam :)

Pui no-follow la linkuri care nu se par interesante sau nu au relevanta cu contentul sau sunt nesigure, nu la orice!
 
GRESIT! Daca faci asta abuziv, vei primi notificare de la Google cum ca ai pus toate linkurile no-follow si mai mult ca sigur vei primi un scor mare de

Presupun ca Este o gluma ce AI scris. Este tocmai Invers la ce spui tu.
Auzi.... sa ai score mare de spam ca pui nofollow la link externe.
Buna gluma. :)
 
Presupun ca Este o gluma ce AI scris. Este tocmai Invers la ce spui tu.
Auzi.... sa ai score mare de spam ca pui nofollow la link externe.
Buna gluma. :)
Cred ca e gresita putin exprimarea cu scor mare de spam, dar nu e neaparat nevoie sa pui nofollow la TOATE linkurile externe, mai ales la cele clar relevante la un anumit domeniu. Iti dau un exemplu. Sa zicem ca faci un tutorial la CSS. In continutul articolului faci trimitere de exemplu catre https://www.w3schools.com/html/html_css.asp, nu cred ca strica cu nimic. Doar un simplu exemplu
 
Presupun ca Este o gluma ce AI scris. Este tocmai Invers la ce spui tu.
Auzi.... sa ai score mare de spam ca pui nofollow la link externe.
Buna gluma. :)
Nu glumesc, cand am zis scorul mare de spam = ma refeream ca un calificativ al site-ului, cum este si page rankul ( care este folosit doar de ei ), cum este si page speed, toate aceste tooluri/algoritmuri iti dau un scor. Daca tu incepi sa pui toate linkurile din site-ul tau ca fiind no-follow, nu cred ca esti binevazut... acum nah depinde si de brandul care ti-l creezi si ce vrei publica acolo.
De exemplu, daca pui link peste forbest, huffingtonpost, Inc, etc google ignora aceste linkuri si asta testata de mine acum mult timp.

Autoritatea ti-o poti creste cu link-uri dar si cu content de calitate... sunt siteuri care au linkuri multe dar nu rankeaza, sunt altele care au putine si rankeaza mai bine pe acele cuvinte :) ...

Eu sunt contra no-follow la toate linkurile din site, da folosesc no-follow cand trebuie dar nu la orice link :)
 
Fiecare cu ale lui. In ambele in exemple date de voi Este recomand sa pui nofollow, IAR chiar daca vrei neaparat la unul sa pui dofollow o poti face manual. Prin asta Google IL vede acolo dar nu il urmeaza si ridica calitatea la articol, continut.
Cand AI dofollow in continut Google ridica nivelul de spam, scade calitatea la pagina.
Apoi daca va interesati vedeti ca un link spre UN site cu authority mare si nofollow da mult Mai bine decat daca Este dofollow.
 
Fiecare cu ale lui. In ambele in exemple date de voi Este recomand sa pui nofollow, IAR chiar daca vrei neaparat la unul sa pui dofollow o poti face manual. Prin asta Google IL vede acolo dar nu il urmeaza si ridica calitatea la articol, continut.
Cand AI dofollow in continut Google ridica nivelul de spam, scade calitatea la pagina.
Apoi daca va interesati vedeti ca un link spre UN site cu authority mare si nofollow da mult Mai bine decat daca Este dofollow.
Stii ca daca pui link de pe forbes, inc, huffingtonpost, etc este degeaba, nu? Chiar daca ar fi fost nofollow sau dofollow :) Sunt multe site-uri de genu care domnul Google le ignora pentru ca au multe advertoriale... si toata lumea a abuzat de asta.
 
Loading...
Back
Sus