Cum am ajuns sa castig 25 milioane pe luna online .

Buna seara , sunt din Mangalia , casatorita , am doi baieti mari , imi place calculatorul si de mult ma bate gandul sa imi fac un site dar trebuie sa recunosc ca ma depaseste crearea unui blog in wordpress , insa cu ajutor sunt convinsa ca voi reusi .Cam asta ar fi despre mine , multumesc .

Bine ai venit pe forum prima data , sa-ti traiasca familia si sa fii sanatos si fericit .
Revenind la blog , pana la wordpress este o cale destul de lunga as spune daca am invatat cate ceva in acesti ani de cand sunt langa aceasta echipa care si-a dat tot interesul sa ma ajute de cate ori am avut nevoie .
Prima data ar trebui sa te gandesti la doua lucruri :
1 Daca ai un hoby si daca iti place sa scrii despre el , daca nu ce fel de blog ai dori sa-ti faci si despre ce anume .
2 Trebuie sa-ti alegi un nume de domeniu , un loc de unde sa-l cumperi si un host cat mai ieftin .
Sau daca vrei sa incepi pe free fara castiguri sa ne anunti .
 
Bine ai venit pe forum prima data , sa-ti traiasca familia si sa fii sanatos si fericit .
Revenind la blog , pana la wordpress este o cale destul de lunga as spune daca am invatat cate ceva in acesti ani de cand sunt langa aceasta echipa care si-a dat tot interesul sa ma ajute de cate ori am avut nevoie .
Prima data ar trebui sa te gandesti la doua lucruri :
1 Daca ai un hoby si daca iti place sa scrii despre el , daca nu ce fel de blog ai dori sa-ti faci si despre ce anume .
2 Trebuie sa-ti alegi un nume de domeniu , un loc de unde sa-l cumperi si un host cat mai ieftin .
Sau daca vrei sa incepi pe free fara castiguri sa ne anunti .
Imi place sa scriu despre orice , orice stire noua , ca sa aleg un nume de domeniu as dori sa imi sugerezi ceva , stiu ca este ceva legat de taguri, da-mi tu o idee de unde sa il cumpar , nu il vreau free . Si asa cum a scris Alex mai devreme vreau sa il fac " ca la carte " de la inceput.
 
Nu se poate ca la carte de la inceput , iti spun din experienta proprie .
Trebuie sa te dezamagesc din nou , pentru ca nu iti poate sugera nimeni despre ce sa scrii .
Tu iti stii cel mai bine calitatile si ceea ce poti , astfel incat trebuie sa te gandesti ce crezi ca ti se va potrivi si pe aceasta baza sa incepi sa te gandesti la un nume de domeniu .
La nume de domeniu poti primi sugestii , dar asta inseamna ca trebuie sa spui ceva genul , vreau un site de filme online , vreau un blog IT , vreau sa-mi scriu parerile personale despre etc si lista continua .
Deci ca sa nu o lungim , cauta sa vezi ce merge bine pe net , ce anume ti se potriveste ca o manusa ca vine iarna :) si apoi trecem la nume de domeniu si de unde il poti cumpara .
Asta fiind simplu deoarece proprietarul forumului are si site de unde poti cumpara domeniu .
 
Nu se poate ca la carte de la inceput , iti spun din experienta proprie .
Trebuie sa te dezamagesc din nou , pentru ca nu iti poate sugera nimeni despre ce sa scrii .
Tu iti stii cel mai bine calitatile si ceea ce poti , astfel incat trebuie sa te gandesti ce crezi ca ti se va potrivi si pe aceasta baza sa incepi sa te gandesti la un nume de domeniu .
La nume de domeniu poti primi sugestii , dar asta inseamna ca trebuie sa spui ceva genul , vreau un site de filme online , vreau un blog IT , vreau sa-mi scriu parerile personale despre etc si lista continua .
Deci ca sa nu o lungim , cauta sa vezi ce merge bine pe net , ce anume ti se potriveste ca o manusa ca vine iarna :) si apoi trecem la nume de domeniu si de unde il poti cumpara .
Asta fiind simplu deoarece proprietarul forumului are si site de unde poti cumpara domeniu .
Da vreau sa imi scriu parerile personale despre tot ce se intampla in Romania . Cand spun ca la carte ma refer la site , din punct de vedere al setarilor , sa fie oki .
 
Ok se pare ca mergem inainte , deci vreau un site de pareri personale , acesta poate veni direct pe numele tau
gen de-ale lui vasilica , sau derivate sau te poti gandi la un nume gen celor de stiri pentru domeniu .
Insa dupa cum spuneam trebuie sa vii cu ceva ca noi sa iti putem da cateva sugestii daca chiar ai nevoie si nu gasesti singur , trebuie sa te gandesti apoi daca doresti domeniu pe ro sau com , dar odata ce scrii romaneste e de preferat ro .
Cat despre site , setari ca la carte nu stiu daca exista , pentru ca zilnic apare cate un nou plugin care schimba cate ceva .
Insa odata luat domeniu , pus thema o sa-ti sugeram ce pluginuri te ajuta si cum poti seta acea thema ca sa arate blogul cat mai bine .
Concluzie , te asteptam cu un nume de domeniu care crezi ca ti se va potrivi ptr primul tau blog online , apoi te indrumam si de unde poti lua acest domeniu dupa cum spuneam il poti lua si de aici si din cate stiu are si host destul de ieftin pentru a putea incepe un blog cat mai repede .
 
Ok se pare ca mergem inainte , deci vreau un site de pareri personale , acesta poate veni direct pe numele tau
gen de-ale lui vasilica , sau derivate sau te poti gandi la un nume gen celor de stiri pentru domeniu .
Insa dupa cum spuneam trebuie sa vii cu ceva ca noi sa iti putem da cateva sugestii daca chiar ai nevoie si nu gasesti singur , trebuie sa te gandesti apoi daca doresti domeniu pe ro sau com , dar odata ce scrii romaneste e de preferat ro .
Cat despre site , setari ca la carte nu stiu daca exista , pentru ca zilnic apare cate un nou plugin care schimba cate ceva .
Insa odata luat domeniu , pus thema o sa-ti sugeram ce pluginuri te ajuta si cum poti seta acea thema ca sa arate blogul cat mai bine .
Concluzie , te asteptam cu un nume de domeniu care crezi ca ti se va potrivi ptr primul tau blog online , apoi te indrumam si de unde poti lua acest domeniu dupa cum spuneam il poti lua si de aici si din cate stiu are si host destul de ieftin pentru a putea incepe un blog cat mai repede .
Oki , am sa ma gandesc la un nume si ti-l voi comunica . Exact asta vroiam sa aud ce pluginuri ma ajuta , estimativ te rog o suma domeniu plus host ca maine sa imi bag bani pe card sa le pot lua . Sunt in dolari , nu ? Multumesc mult .
 
Prima data ar trebui sa te gandesti pe ce nisa vei deschide blogul, la ce te pricepi, daca doresti sa deschizi un blog personal de ex: niculavasilica.domeniu unde sa postezi vrute si nevrute atunci e simplu, fa-ti o idee cum doresti blogul si noi te indrumam
 
Oki , am sa ma gandesc la un nume si ti-l voi comunica . Exact asta vroiam sa aud ce pluginuri ma ajuta , estimativ te rog o suma domeniu plus host ca maine sa imi bag bani pe card sa le pot lua . Sunt in dolari , nu ? Multumesc mult .
Ma gandesc sa ii spun " suflet romanesc "
 
Adica sufletromanesc.ro
DOMENIUL NU ESTE DISPONIBIL.
Sugestii:

• Incercati sa utilizati semnul minus ex. www.nume-afacere.ro.

• Utilizati formele de plural/singular ale cuvintelor

• Incercati sinonime ale cuvintelor cautate

Detalii despre domeniul verificat:



Domain Name: sufletromanesc.ro

Registered On: 2008-11-12

Registrar: Elvsoft SRL

Referral URL: http://www.elvsoft.com

Nameserver: dns1.flexihostings.net

Nameserver: dns2.flexihostings.net

Domain Status: OK
 
Adica sufletromanesc.ro
DOMENIUL NU ESTE DISPONIBIL.
Sugestii:

• Incercati sa utilizati semnul minus ex. www.nume-afacere.ro.

• Utilizati formele de plural/singular ale cuvintelor

• Incercati sinonime ale cuvintelor cautate

Detalii despre domeniul verificat:



Domain Name: sufletromanesc.ro

Registered On: 2008-11-12

Registrar: Elvsoft SRL

Referral URL: http://www.elvsoft.com

Nameserver: dns1.flexihostings.net

Nameserver: dns2.flexihostings.net

Domain Status: OK[/
Adica sufletromanesc.ro
DOMENIUL NU ESTE DISPONIBIL.
Sugestii:

• Incercati sa utilizati semnul minus ex. www.nume-afacere.ro.

• Utilizati formele de plural/singular ale cuvintelor

• Incercati sinonime ale cuvintelor cautate

Detalii despre domeniul verificat:



Domain Name: sufletromanesc.ro

Registered On: 2008-11-12

Registrar: Elvsoft SRL

Referral URL: http://www.elvsoft.com

Nameserver: dns1.flexihostings.net

Nameserver: dns2.flexihostings.net

Domain Status: OK
 
1. eu ti-as recomanda un domeniu pe extensii internationale pentru ca de nu merge dupa un an il poti schimba si este mai ieftin decat unul .ro
2. domeniu poti intregistra pe http://www.immdomain.com si la sectiunea Promo poti vedea ofertele la domenii.
3. nu stiu ce buget ai in acest moment, dar pentru ca este ca un hobby si acum e prima oara cand incerci asa ceva, iti recomand sa incepi cu platforma blogger. Ai host gratis, multe template profesionale gratis si usor de administrat. Poti alege sa rulezi pe un subdomeniu gen nume.blogspoot.ro sau numele tau de domeniu ales.
4. ca nume de domeniu iti recomand numele sau un pseudonim care iti place. niculavasilica.com este disponibil si costa 11.19$ pe an.
5. Daca alegi gazduire proprie poti alege de aici http://immdomain.com/web-hosting/index.php si te costa 4.95$ pe luna.
6. pe blogger esti mult mai usor acceptat de adsense decat pe o alta plaforma.
7. Daca vrei sa scrii pareri personale despre orice, atunci iti recomand sa faci un video blog care iti poate mari veniturile cu pana la 1000% cu o singura actiune.
Iti recomand sa citesti aceste doua articole pe teama:

Ghid pentru cei care vor o afacere online dar nu au bani de investit
Cand alegi o retea MCN sau Adsense pentru canalul tau youtube


Topicuri care te-ar putea interesa:

Cum faci backlink la backlink
Cum poti ridica Autoritatea la Domeniu
Best Responsive Blogger Templates - 2015
Blog genaral sau cate un blog pentru fiecare nisa? Afla cum este mai bine.
Conteaza Thema wordpress care o folosesti pentru google?



Sper sa te ajute informatiile oferite mai sus.
Daca ai alte intrebari nu ezita sa intrebi.
 
Intradevar, chiar se fac bani pe internet. Am ajuns, dupa doar 6 luni de munca sa fac in jur de 350-400 euro lunar din blogul meu, fara nicio investitie in SEO sau PROMOVARE. Din pacate, Adsense m-a blocat, chiar daca nici pana astazi nu am inteles de ce, nu am incercat sa fraudez nicicum sistemul!
Acum, o iau de la capat cu alt site, dar nu imi pare rau! Numai bine!
 
suntem-aici.ro suflet-de-roman.ro cine-suntem-noi.ro romani-romaneste-romania.ro
1. eu ti-as recomanda un domeniu pe extensii internationale pentru ca de nu merge dupa un an il poti schimba si este mai ieftin decat unul .ro
2. domeniu poti intregistra pe http://www.immdomain.com si la sectiunea Promo poti vedea ofertele la domenii.
3. nu stiu ce buget ai in acest moment, dar pentru ca este ca un hobby si acum e prima oara cand incerci asa ceva, iti recomand sa incepi cu platforma blogger. Ai host gratis, multe template profesionale gratis si usor de administrat. Poti alege sa rulezi pe un subdomeniu gen nume.blogspoot.ro sau numele tau de domeniu ales.
4. ca nume de domeniu iti recomand numele sau un pseudonim care iti place. niculavasilica.com este disponibil si costa 11.19$ pe an.
5. Daca alegi gazduire proprie poti alege de aici http://immdomain.com/web-hosting/index.php si te costa 4.95$ pe luna.
6. pe blogger esti mult mai usor acceptat de adsense decat pe o alta plaforma.
7. Daca vrei sa scrii pareri personale despre orice, atunci iti recomand sa faci un video blog care iti poate mari veniturile cu pana la 1000% cu o singura actiune.
Iti recomand sa citesti aceste doua articole pe teama:

Ghid pentru cei care vor o afacere online dar nu au bani de investit
Cand alegi o retea MCN sau Adsense pentru canalul tau youtube


Topicuri care te-ar putea interesa:

Cum faci backlink la backlink
Cum poti ridica Autoritatea la Domeniu
Best Responsive Blogger Templates - 2015
Blog genaral sau cate un blog pentru fiecare nisa? Afla cum este mai bine.
Conteaza Thema wordpress care o folosesti pentru google?

Sper sa te ajute informatiile oferite mai sus.
Daca ai alte intrebari nu ezita sa intrebi.


oki , intru pe blogerr , niculavasilica .com spui tu sa fie numele domeniului ( asta sa fie numele blogului ?)si mai spui gazduire proprie , care este diferenta intre ele doua . Iar in ceeace priveste video blogul , cand dau clikc pe nisa ma trimite in forum si nu gasesc nici o nisa .
 
Ultima editare de un moderator:
1. numele domeniului si a blogului
2. gazduire proprie, inseamna ca trebuie sa platesti o suma de bani lunar. La blogger este gratis.
3. nisa - se refera la o categorie care iti place, te pricepi sau crezi ca functioneaza. Cred ca ai dat click pe un tag din forum.
4. cand raspunzi la acorda putina atentie pentru ca e foarte greu de citit.
Nu mai da click pe raspunde ci doar scrie in casuta de jos.
 
l-am facut si am ajuns aici FREE domain when you go PRO -www.viuta.com - €0Offer expires in: 57:23:26
si sa cumpar si domeniul acum
 
ce trec la
Get a Domain Name , ai spus ca este disponibil niculavasilica.com dar blogul nu se numeste asa si nici adresele care au generat nu sunt asa
 
Loading...
Back
Sus