Tutorial Cum afli cand primesti un backlink la site tau

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Este o optiune care o vedeti zi de zi, dar fara sa oferiti importanta.
Acest truc te anunta imediat cand cineva face o referitanta la domeniul tau. Tare nu?

1. accesati https://www.google.com/alerts#
2. tastati numele la domeniu
3. astepti alerte pe e-mail cand cineva face referinta la domeniul vostru.

Cand spun referinta ma refer la un backlink, adica cineva posteaza link catre site vostru.

Sper sa va ajute acest mic truc.
 
Foarte fain.
Și dacă tot am o clipă de răgaz, reiau o chestiune pe care o scrisesem cu câteva zile în urmă, dar am fost nevoită să dau restart la comp că wi-fi-ul făcea figuri. A fost ceva de moment, nu garantez că-mi va ieși ca atunci.
Spuneam pe unul din topicuri că AlexH al nostru, gazda noastră, e un tip excepțional. N-am mai întâlnit o persoană care să se implice atât de mult pentru binele comun.
Să dea Domnul să ajungi la tine... doar asta ți-e deviza: merg pe stradă către mine. O fac mulți, dar tot mulți nu mai ajung la EI înșiși. Se pierd în amănunte. Să ne trăiești.

applause.gif
bow.gif
 
Ultima editare:
Eu folosesc serviciul de cativa ani, nu doar pentru linkuri vei fi notificat cat si pentru keywords (ex: daca cineva scrie un articol si in articol mentioneaza roforum.net, Alex va primii un email de notificare)
 
Eu nu reusesc sa fac alerta pe link/domeniu doar pe keyword ma ajuta cineva, mentionez ca la sursa am pus web si tot imi apar si alte domenii decat cel pe care il caut eu
 

Atașamente

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    118,8 KB · Vizualizări: 11
N-am înțeles ce-ai scris.
Nu reușești să faci alertă pe link? Și la keyword te ajută cineva?
Fără www în alertă. Nu cred că cineva mai bagă www când face referire la un site.
 
Pai depinde de site, pentru ca google trebuie sa verifice, sa acceseze acel site pentru a primi notificare.
Poti face doua teste, unul fara ping si altul cu ping, sa vezi la care primesti notificare mai repede.
 
  • Like
Reactions: Pyo
Multumesc, folositor...am creat si eu alerte!
 
Loading...
Back
Sus