Cum afisezi reclama cu adblock activat

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Metoda de mai jos functioneaza pentru mai toate retelele ads si afiseaza reclama chiar daca este adblock activat.
Testat de mine si sunteti liberi sa testati si voi.
Adaugati acest code in sursa voastra si apoi vedeti daca merge.
Daca afiseaza schimbati codul cu al vostru.
Pentru a functiona trebuie sa fie pe alt domeniu.

[HIDE-THANKS]
Cod:
<center>
<iframe scrolling="no" frameborder="0" height="500" src="http://www.ridfilm.com/src/adnowarticol.php" width="610"></iframe>
</center>
[/HIDE-THANKS]

Sa ma anuntati daca si pentru voi functioneaza.
 
Metoda de mai jos functioneaza pentru mai toate retelele ads si afiseaza reclama chiar daca este adblock activat.
Testat de mine si sunteti liberi sa testati si voi.
Adaugati acest code in sursa voastra si apoi vedeti daca merge.
Daca afiseaza schimbati codul cu al vostru.
Pentru a functiona trebuie sa fie pe alt domeniu.

***Hidden content cannot be quoted.***

Sa ma anuntati daca si pentru voi functioneaza.
Da functioneaza. Am pus codul tau si surpriza. Eu am pus adnow cu adult si imi arata de ingrasare si pastile. Si pun codu de mai sus si imi arata ce imi trebuia mie :(
 
Daca folositi adnow site unde este adaugat codul trebuie sa fie in adnow.
Exemplu: Site X avem filme online si vrem sa afisam reclama in stilul de mai sus, unde codul adnow este pe site Y. Deci site-ul Y trebuie sa fie in adnow pentru a se contoriza reclamele.
Daca sunt probleme cu afisarile anuntati pe cei de la support dece afisati sub iframe codul lor.
 
Imi lipseste mie ceva? care e codul php?
 
Si atunci ref nu va fi alt site si vor fi considerate click-uri invalide? Si asa azi cica am 200 invalide.. Referrer nu se potriveste domeniului site-ului...
 
Si atunci ref nu va fi alt site si vor fi considerate click-uri invalide?
Poti testa cu fisier direct de pe site tau sa vezi daca merge.
Legat de adnow poti discuta cu ei sa vezi daca au ceva impotriva la aceasta metoda.
Si asa azi cica am 200 invalide
Majoritatea la acestea sunt pe device mobile si care vin din facebook, pentru ca vin cu blank referer si de asta apar asa.
Daca ai ambele domenii adaugate in adnow nu ar trebui sa fie probleme.
 
Majoritatea la acestea sunt pe device mobile si care vin din facebook
Asa am zis si eu.. dar Adnow a zis ca important e ca sa nu fie mai multe decat click-urile reale.... Adica daca din 1000 de click-uri ei considera 499 invalide, important e ca nu depaseste numarul de clickuri valide... Nu este important ca iei cu 49.9% mai putin decat ar trebui.. Dar sa nu ma abat de la subiect... Sa nu devin carcatos. Sunt sigur ca au un sistem performant, pe care nu-l dezvaluie pentru a proteja advertiserii de click0uri frauduloase... Eu nu voi folosi adnow pentru adblock... Un pop-uo deschis la un user adnow.. asta este.. n-are ce sa faca... da sa am adblock si sa imi apara viermi, puroi, si alti paraziti imaginari.. poti sa fii sigur ca nu vei face conversie pe seama mea :))
 
Loading...
Back
Sus