Creez aplicati pentru site tau sau serviciu tau

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca ai nevoie de o aplicatie pentru site sau serviciu tau iti poate face una la un pret avantajos, zic eu. :D

1. Pentru o aplicatie simpla la site tau costul este de 10 euro sii 5 euro pentru VIP.
2. Aplicatia va fi publicata pe contul meu de google play, daca vrei pe contul tau atunci este responsabilitatea ta sa o publici.
3. Daca nu vrei sa platesti si site tau nu ruleaza reclame adsense pot rula reclame pe contul meu de admob si facem un share de 80/20 din ce produce aplicatia ta. De retinut ca in politica admob este interzis sa rulezi reclame admob pe un site care ruleaza reclame adsense. Daca site-ul tau deja are reclame adsense atunci aceasta optiune nu este pentru tine.
4. Dupa ce imi oferi toate datele si o termin vei primi fisierul .apk pentru utilizare interna sau oferit altora pentru instalare separata de google play si fisierul .aab pentru a fi publicat in google play in caz ca doresti sa-l publici pe contul tau.
5. Timp de livrare aproximativ 7 zile lucratoare, in functie de cate lucruri am de facut.

Ce include:
1. realizare app cu un designs placut
2. realizare imagini custom necesare si screen pentru publicare in google play
3. publicarea in google play pe contul meu
4. setare admob pentru a face bani din aplicatie - daca detii un cont si nu rulezi adsense pe site tau
5. livrare arhiva care va contine fisierul .apk , .aab , imaginile facute pentru aplicatie
6. keystone facuta special pentru aplicatia ta si datele de login - doar daca vei alege sa publici la tine pe cont

Ce trebuie sa stii:
1. pentru a publica pe contul tau de google play trebuie sa iti faci un cont si achitat taxa de 25 euro one time
2. pentru a rula reclame admob trebuie sa detii un cont adsense si cont admob.
3. reclamele admob nu ruleaza cu adsense
4. site nu trebuie sa fie ilegal sau adult pentru a putea fi publicat in google play, dar se poate face app si pentru acestea apoi rogi userii sa instaleze daca doresc.
5. voi face tot posibilul ca aplicatia ta sa fie publicata pe google play, insa acest lucru nu tine de mine ci de google. In 95% din cazuri aplicatiile sunt acceptate automat fara problema insa daca descopera ceva ciudat in sursa la site aceasta e posibil sa nu fie acceptata sau la un moment dat sa fie respinsa.
6. orice aplicatie facuta include maxim doua modificari dupa ce ti-ai dat acceptul ca este ok.
7. aplicatiile care sunt publicate cu revshare includ pana la 4 modificari pe luna.
8. realizarea unui app nu include postarea de continut, acest lucru este responsabilitatea ta


Ce informatii trebuie sa imi trimiti:

1. adresa url la site tau
2. ce pagini sau sectiuni vrei sa fie incluse, acestea vor avea un fel de tab separat si vor putea fi accesate direct si maxim 10 per aplicatie
3. id reclama, id banner, id Interstital de pe admob - daca doresti sa rulezi pe propriul cont admob
4. fisierul google-services.json si server key + id de pe firebase. Inainte de a genera acestea sa ma contactezi pentru ati oferi id package name - daca doresti sa publici pe propriul cont google play

Extra:
Daca doresti sursa full ca pe viitor sa customizezi singur apliicatia, schimba url, etc, costul este de +10 euro fata de pretul de mai sus si functioneaza doar daca aplicatia este pe contul tau de google play.

Q&A

1. Am nevoie de o aplicatie pentru site meu?
In general nu pentru ca lumea il poate accesa direct din browser.

2. De ce as face o aplicatie pentru site meu?/
Pentru ca vrei sa ai o aplicatie, alt motiv nu stiu sa it spun. :D

3. Mi-ar putea ridica veniturile apliicatia?
Nu stiu sa iti raspund. Daca site tau nu are adsense, nu detii un cont adsense si vrei sa scoti ceva de pe versiunea mobila prin admob cu optiunea revshare, e posibil sa scoti ceva.
De retinut: Pentru a scoate o suma frumoasa pe luna e nevoie de cateva mii de install si activi useri. La un numar de 10000 install poti scoate aproximativ 700 euro pe luna daca toti sunt activi si acesta este un exemplu de la un amic care are pe aplicatia lui la site cu acest numar de install. Date sunt cele furnizate de el si nu pot confirma ca sunt reale sau ca vei face aceasta suma.
Media cpm pe admob este de aproximativ 2$ pe romania, dar asta nu inseamna ca vei avea atat si tu.

Plata se face inainte de a incepe proiectul.
Nu se accepta refund pentru ca te-ai razgandit sau site nu iti merge. Se poate oferi refund in cazul in care aplicatia nu functioneaza, se opreste, insa nu pentru ca site tau se incarca greu sau nu afiseaza bine informatia, asta e problema ta si trebuie sa o rezolvi pe site.

In acelasi timp acest serviciu se poate considera ca o comoditate pentru cei care nu doresc sa isi bata capul cu realizarea unui app, dar vor una pentru site sau serviciul lor.


Daca vrei ceva extra super profi, cool, bestial, cu functii bestiale, atunci apeleaza la un developer in domeniu.
 
Sa inteleg ca e valabil doar daca am deja un site si vreau sa poate fi accesat si din aplicatie ?

Daca nu am site si de exemplu vreau o aplicatie care sa faca X lucru nu e valabil nu ?
 
Daca nu am site si de exemplu vreau o aplicatie care sa faca X lucru nu e valabil nu ?
Daca o pot face, atunci ne intelegem.
La fel este si pentru cei cu adult sau retele de site-uri adult, insa acestea nu vor fi publicate in google play.
 
Am cumparat si eu o aplicatie pentru un site si sunt foarte multumit cum a iesit, app a fost facuta cu butoane extra si imagini iar cam in 10/15 minute a fost live pe google play + ca mi-a dat un fisier ce l-am urcat la mine pe host unde pot modifica foarte usor singur in viitor unele chestii din aplicatie.
 
Chiar ieri ma gandeam ca treb sa fac o aplicatie cat inca mai e pagina de FB in viata.

Eu as avea nevoie ca aplicatia sa fie disponibila atat pt Android cat si pt iOS :oops:.
 
Nu prea are rost sa fac doar pt Android, as pierde jumatate din posibile instalari.
Daca fac o fac pt ambele.

Am inteles ca exista limbajul Flutter cu care se poate face o singura aplicatie care functioneaza atat pe Android cat si pe iOS, si nu mai e nevoie de 2 aplicatii separate.

Am un site de stiri cu 1000+ articole, si adaug zilnic 5-6.....
As fi vrut ca userii sa se poata loga si cu fb pt a putea da share pe fb ..... as fi vrut ca userii sa primeasca cel putin 1 notificare pe zi cand postez un articol nou (userii sa poata seta cate notificari sa primeasca zilnic).... Nush daca e posibil, dar as fi vrut sa pot posta si meme-uri .

Am o pagina FB de 350k followers tier1 si folosesc Instant Articles pt monetizare. As fi vrut sa plasez aplicatia in interiorul articolelor instant si as fi obtinut multe mii de instalari, cat inca mai e in viata pagina... Daca mai umbla Marcel mult cu surubelnita la algoritm, pagina o sa fie cat de curand la pamant... iar cu o aplicatie de genul asta m-ar durea undeva atunci.

Ideea asta e foarte buna si poate sa o puna in aplicare oricine are pagini fb.
 
1.iOS cum am spus sunt complicați și scumpi.
2. Ar trebui ca si eu sa îmi fac cont de developer care nu e ieftin și apoi in afara de tine nu as mai folosi
3. Ce vrei tu nu intra in pretul de mai sus
4. E nevoie de implementare la sdk Facebook pentru a afisa reclame bine si sa ai o conversie buna
5. E nevoie de implementare admob pentru a dubla veniturile
6. Notificare pe zi daca ai multi useri te va costa ceva, indiferent ce metoda, sistem vei folosi
7. Bugetul pentru asa ceva ar fi maricel
8. Daca tot vrei atunci imi lasi in privat toate opțiunile gandite de tine punctat, url.la site care vrei sa faci app, url la pagina de Facebook si voi analiza mai bine.

Update:
Rata de aproape la apple store este destul de mica. Trebuie sa ei acest lucru in considerare, chiar daca app e bun nu înseamnă aproape 100%.
 
Ca sunt in browser html 5 sau app acestea sunt scumpe. Am văzut ca unii vand un aparat de joc intre 1500 si 65000$.
Nu știu daca e cineva pe aici care se pricepe sa faca astfel de jocuri.
Ca idee ce tip de joc vrei sa faci...???
 
Inteleg ca se discuta despre subiectul app, dar e facut unde se ofera servicii de acest gen. Va rog sa va deschideti propriul topic unde puteti discuta pe tema asta cat vreti.
Postati doar daca vreti sa achizitionati.
 
Loading...
Back
Sus