Credeti ca videochatul este tot prostitutie?

popescualina339

Member
Registered
Pana la urma, cum poate fi considerat videochatul? Tot aud ca poti lucra ca model de videochat si fara sa te dezbraci. Se cheama videochat si unele studiouri practica asa ceva. Acum.. nu prea stiu cat poti sa castigi doar din discutii. Voi stiti pe cineva care face asta? Eu am o prietena care vrea sa se angajeze la un studio de videochat din Bucuresti, insa nici ea nu stie prea multe.
 
Pana la urma, cum poate fi considerat videochatul? Tot aud ca poti lucra ca model de videochat si fara sa te dezbraci. Se cheama videochat si unele studiouri practica asa ceva. Acum.. nu prea stiu cat poti sa castigi doar din discutii. Voi stiti pe cineva care face asta? Eu am o prietena care vrea sa se angajeze la un studio de videochat din Bucuresti, insa nici ea nu stie prea multe.
Ti-am editat Postul. Miroase a SPAM. Sunt cu ochii pe tine.
La subiect acuma:
Da se castiga foarte bine, in special daca reusesti sa-ti faci clientii tai.
 
Un raspuns simplu este DA.
Se poate face bani si fara sa te desbraci daca esti smart. Cunosc destule fete care fac videochat fara sa arate prea mult si castiga destul de mult.
Dece ai lucra la un studio cand poti face acelasi lucru de acasa si pastrezi toate veniturile.
 
Oferi servicii sexuale in schimbul banilor ? Inseamna ca te prostituezi !
 
Numai ca nu ofera servicii sexuale, ci doar iluzii. Deci nu e prostitutie, este un fel de magie. Asa ca userul popescualina339, iti poti schimba nick-name-ul la urmatorul spam in David Coperfield. Multe succesuri
 
eu nu cred ca este prostituție, la urma urmei nu te atinge nimeni doar "saliveaza" si la sfarsit ramane doar cu vazutul
 
Exista "videochat" si pe twitch daca e s-o luam asa...
Cate gamer-ite nu ies cu inaintarile pe webcam in timp ce se joaca mario si castiga sute de euro lunar :D
 
Tocmai am scris intr-un topic despre ce poti face cu 10.000 euro, spuneam de videochat, nestiind de acest topic care si mie imi miroase a spam.
Faza e ca unele modele nu ar face niciodata bani imbracate, iar altele nu ar face niciodata bani dezbracata.... depinde ce ti se potriveste.
 
Poti lucra si de acasa, dar dupa ce capeti experienta intr-un studio si pui niste bani deoparte pentru echipamente, care nu sunt deloc ieftine. Daca te apuci ca debuant(a) sa faci videochat de acasa pierzi mult timp pretios invatand pe propria piele. Asa, intr-un studio profesional, ai traineri, care iti dau tot felul de ponturi si iti spun din experienta lor de ani de zile. Economisesti timp si automat si bani.Eu clar nu recomand modelelor la inceput de drum sa faca videochat de acasa, chiar daca pastreaza tot castigul pentru ele, deoarece acel castig este neinsemnat daca nu stiu ce trebuie sa faca si bajbaie.

Cat despre faptul ca videochatul ar fi prostitutie...nici nu stiu de unde sa incep sa argumentez impotriva... O sa ma rezum la principalul fapt: primul domeniu e legal de prin 2003, studiourile iti ofera contracte, asigurari sociale, asigurare medicala privata, platesc taxe si impozite la stat, castiga premii la festivalurile internationale de profil etc, pe cand al doilea o sa fie poate peste vreo 200 de ani.
 
Ultima editare de un moderator:
Faci cumva reclama la Studioul cel pomenesti ? Vorba lui @Mariuselll miroase a spam...:D Acum niste ani am fost admin la unul dintre cele mai mari site-uri de videochat si stiu fete care fac cu o amarata de camera de 5$ de acasa cat nu fac 10 intr-un studio !
 
Ultima editare:
Nu trebuie sa-i fac eu reclama, caci toti stiu ca e cel mai bun din Romania si castiga cele mai mari premii la festivalurile de videochat.
 
Nu trebuie sa-i fac eu reclama, caci toti stiu ca e cel mai bun din Romania si castiga cele mai mari premii la festivalurile de videochat.
Cine stia asta ? Cei care fac videochat deja, poate ! Si cineva care vrea sa ii faca reclama ! :)))
 
Videochatul, poate sa fie ca un job, chiar si fara nuditate. Insa daca nu doresti nuditate va trebui sa stii sa vorbesti bine engleza pentru a discuta cu membrii.
 
Ultima editare:
Videochatul, poate sa fie ca un job, chiar si fara nuditate
Stiu o tipa queen care face videochat si 98% din sesiune este imbracata. Rar isi da jos sutienul si cateodata arata maimuta la lume. Si face bani frumosi fara sa faca X chestii la chat.
E frumoasa, stie sa se faca placuta si lumea arunca cu tips doar ca este EA. :D
La polul opus am vazut fete care au cate 5000 de persoane care se uita si abia scot 100 tokeni.
 
Loading...
Back
Sus