Creatorul lui Popcorn Time lucrează la Flixxo, un competitor pentru Youtube

dduuttzzuu

Active Member
Registered
Full Member
Flixxo este o noua platforma pentru filme online, care spera sa fure din faima YouTube si sa isi faca loc pe Internet. Pana in 2015, doar cativa stiau ca Federico Abad era, de fapt, "Sebastian", creierul din spatele platformei notorii de filme online piratate Popcorn Time. Acum face parte din echipa Flixxo. Platforma este construita pe BitTorrent si blockchain si tinteste fix piata YouTube.

Platforma Flixxo pentru filme pe Internet nu va avea stocare centralizata a datelor, eliminand necesitatea unei gazduiri scumpe, impreuna cu costurile asociate. In schimb, transferurile vor avea loc intre diversi oameni care folosesc BitTorrent. Astfel, acest continut cu filme online va fi stocat pe computerele utilizatorilor.
 
Nici Popcorn Time nu mai e nimic de capul lui,sa dus in jos mult,numai vechituri de filme au,pana pun si ei o premiera restul siteurilor o au deja de 2,3 luni.
Daca ai impresia ca vizualizarile la filme se fac pe astea noi, te inseli amarnic rau de tot. Sa facem un pariu daca te tine, eu imi fac maine un domeniu nou, tu la fel. Tu pui filme de la inceputul lui 2018 pana la finalul lui 2018 NUMAI filmele noi, eu pun tot ce tine din 2017 pana in 1900 toamna, sa vedem care are mai mare "succes" dupa un an de zile .... tema sa fie la fel, totul identic, doar continutul diferit... adica filmele.
Faceti diferenta intre volum si trend.
 
Daca ai impresia ca vizualizarile la filme se fac pe astea noi, te inseli amarnic rau de tot. Sa facem un pariu daca te tine, eu imi fac maine un domeniu nou, tu la fel. Tu pui filme de la inceputul lui 2018 pana la finalul lui 2018 NUMAI filmele noi, eu pun tot ce tine din 2017 pana in 1900 toamna, sa vedem care are mai mare "succes" dupa un an de zile .... tema sa fie la fel, totul identic, doar continutul diferit... adica filmele.
Faceti diferenta intre volum si trend.
Cam asa arata Popcorn Time pe Alexa si mai prin topuri,forumuri,etc.Cu mine pariu nu ai cum sa pui la capitolul filme online :))) ca pierzi .Stai linistit man ca monentan doar cu siteuri de filme ma ocup 24 din 24 de ceva ani,am siteuri mari peste traficul cel vezi tu pe Romania la siteurile de filme de 20,30 de mii si stiu ce vorbesc,Am siteuri pe care am filme din 1900 toamna cum spui tu,din alea alb negru si din cand in cand verific si eu sursele video... sa vad ce se cauta,alea ce imi spui tu sa uita cate un ratacit din cand in cand in rest sunt de umplutura crede-ma pe cuvant.Untitled.jpg
 
Ultima editare:
Cam asa arata Popcorn Time pe Alexa si mai prin topuri,forumuri,etc.Cu mine pariu nu ai cum sa pui la capitolul filme online :))) ca pierzi .Stai linistit man ca monentan doar cu siteuri de filme ma ocup 24 din 24 de ceva ani,am siteuri mari peste traficul cel vezi tu pe Romania la siteurile de filme de 20,30 de mii si stiu ce vorbesc,Am siteuri pe care am filme din 1900 toamna cum spui tu,din alea alb negru si din cand in cand verific si eu sursele video... sa vad ce se cauta,alea ce imi spui tu sa uita cate un ratacit din cand in cand in rest sunt de umplutura crede-ma pe cuvant.Vezi atașament 2007
Te cred ca ai experienta, dar de raspuns nu ai raspuns la ce ti-am zis eu. 100% identic, fara promovare, fara nimic, site-uri identice din orice punct de vedere, in afara de continut, si anume tu pui 200-500 filme sau cate or fi in 2018, eu pun 20k din 2017 inapoi.
Ca sa intelegi unde bat, te ciitez "numai vechituri de filme au" ... de parca asta ar determina valoarea unui site. Faptul ca nu au pus si altele noi si ca intra greu sau ca nu se mai ocupa nimeni, asta a fost factorul pentru care au cazut, nici defel faptul ca au vechituri. Nu am nimic pro/contro lor, dar ai pus problema gresit, aici am vrut sa ajung.
Stima :)
 
Te cred ca ai experienta, dar de raspuns nu ai raspuns la ce ti-am zis eu. 100% identic, fara promovare, fara nimic, site-uri identice din orice punct de vedere, in afara de continut, si anume tu pui 200-500 filme sau cate or fi in 2018, eu pun 20k din 2017 inapoi.
Ca sa intelegi unde bat, te ciitez "numai vechituri de filme au" ... de parca asta ar determina valoarea unui site. Faptul ca nu au pus si altele noi si ca intra greu sau ca nu se mai ocupa nimeni, asta a fost factorul pentru care au cazut, nici defel faptul ca au vechituri. Nu am nimic pro/contro lor, dar ai pus problema gresit, aici am vrut sa ajung.
Stima :)
Facem un pariu cand vrei tu:)''Trendul bate intodeauna volumul'
 
E discutabil, dar inclin sa cred ca nu. Depinde de atat de multi factori incat e greu de spus cu precizie, dar matematic vorbind, daca stam sa o luam logic, 20k video vechi ale mele indexate toate ca nr.1 la search ar trebui sa bata la fund 500 noi indexate ca nr1. De aia am spus siteuri identice, totul identic doar volum diferit. Trendul face si el recorduri dar neglijezi faptul ca nu multi se uita la ultimele aparitii, multi le cauta, vad ca sunt camuri si le lasa pana la o versiune mai buna, intre timp se razgandesc si dau search la un film cu un an mai in spate dar care e full hd. Nu zic ca sunt eu marele cunoscator, dar e din ce-am observat eu personal + matematica :)) Anyway am deviat de la subiectul acestui post rau de tot. Daca vrei sa continuam, sa o facem pe privat, pana nu luam ban.
 
Loading...
Back
Sus