Creare sau Cumparare pagina Facebook ptr afacere?

Topy

Active Member
Registered
Full Member
Salut,
Cred ca multi se intreaba cum ar fi mai bine, sa cumpere o pagina de Facebook cu like-uri multe pe anumite nise sau sa creeze una si sa o ia de la 0 ? Se mai pot schimba numele la pagini, de exemplu din - Casa de moda in - Fashion ptr tine, sau de la divertisment la o pagina ptr magazin online...?

Cred ca sunt multi antreprenori la inceput care doresc astfel de informatii si au nevoie de parerea multora dintre noi :)

P.S: Eu ma gandeam sa cumpar o pagina pentru un magazin online de bratari/bijuterii... nu stiu daca s-ar merita sau nu...
 
Ultima editare:
Daca proiectul e serios, recomand sa faci una de la zero, in acest fel stii exact ce llike ai, cui te adresezi, cei care au dat like sunt interesati de produsele tale.
La una cumparata exista multe riscuri pentru ca nu stii cum au fost aduse like-urile, ce angajament este, etc.
Sunt cateva nise unde merge sa cumperi pagini si apoi iti postezi link, iar aici cunosc cativa care fac asta si le merge foarte bine.
Apoi din experienta stiu ca nu la toate paginile merge sa schimbi numele/userul.
 
Salut,
Cred ca multi se intreaba cum ar fi mai bine, sa cumpere o pagina de Facebook cu like-uri multe pe anumite nise sau sa creeze una si sa o ia de la 0 ? Se mai pot schimba numele la pagini, de exemplu din - Casa de moda in - Fashion ptr tine, sau de la divertisment la o pagina ptr magazin online...?

Cred ca sunt multi antreprenori la inceput care doresc astfel de informatii si au nevoie de parerea multora dintre noi :)

P.S: Eu ma gandeam sa cumpar o pagina pentru un magazin online de bratari/bijuterii... nu stiu daca s-ar merita sau nu...

Eu as crea de la zero si as cumpara direct de la facebook targetat !
Pagini deja existente as cumpara numai daca as fi sigur ca este si a fost pe aceeasi nisa, daca sunt din nise diferite, mi se pare aruncati bani pe geam, numai in cazul ca iei pagina foarte ieftin si incerci sa ii convertesti in like/abonati pe pagina ta creata de la zero !
 
as cumpara direct de la facebook targetat !
Cumpararea directa de like nu se merita si nici nu aduce mari profituri, cel putin din experienta mea. Costurile sunt mari sa aduci 10000 like si nu stii daca vor aduce conversie, mai ales daca nu te pricepi bine la optimizare.
Insa exista un mic secret care poate aduce atat like de calitate cat si trafic/conversie :D
 
Insa exista un mic secret care poate aduce atat like de calitate cat si trafic/conversie :D
Scuipa-l spre noi :))

In mare parte sunt de acord cu pagina de la 0... dar ce faci in cazul in care esti un magazin de fashion, haine, care gasesti la orice colt ? :))
 
magazin de fashion, haine, care gasesti la orice colt ?
Pai te intrebi singur:
Cu ce in eu in plus fata de restul?
Eu as cumpara de la acest magazin daca l-as vedea acum pentru prima oara? Daca raspunsul este Nu, atunci cauti motivul care te-ar convinge.
In general lucru care convinge foarte mul este pretul si timpul de livrare, dar nu in toate cazurile.
Apoi mai este relatia dintre tine si client.
Iti dau un exemplu care e posibil sa crezi ca nu are legatura, dar are.
Cand ma trezesc dimineata (la mine poate fi dimineata si ora 16.00) ies afara sa imi beau cafeaua nu? Sunt zeci de locuri care ofera acelasi lucru la acelasi pret. Cum aleg la care merg?
Pai in general aleg unde imi face cafeaua asa cum o vreau eu, pentru ca sunt cam stric la asta, apoi felul cum se comporta cei de la bar/cafenea. Daca sunt sclifositi si ma trateaza ca un rahat pe banii, nu voi reveni, de fapt ma ridic si plec.
 
Poti sa cumperi o astfel de pagina insa sunt anumite lucruri de care trebuie sa tii cont cand faci asa ceva:

  • Persoanele care apreciaza pagina respectiva sunt axati doar pe subiectul anterior in mare parte, nu o sa fie interesat de content-ul tau.
  • Mai nou nu cred ca poti schimba numele paginii daca a mai fost schimbat in trecut (cred), sau era ceva de genul, dupa un anumit numar de like-uri, in fine.
  • Trebuie sa ai grija la id-ul paginii, adica chestia aia cu " @nume_exemplu ". Aia nu se poate schimba nici in ruptul capului.
Sper ca ceva ceva te-am ajutat si eu pe aici, ideea e ca nu se recomanda. Mai bine fa tu o pagina de la 0, platesti acolo cativa leuti si usor usor creste cu aprecieri pentru contentul tau, succes !
 
Loading...
Back
Sus