Creare blog nou cu preluare continut

Christian Bogdan

Active Member
Registered
Full Member
Salutare,

Am si eu o intrebare si sper ca o pun in locul potrivit, pentru ca pana acum m-ati ajutat foarte mult cand am avut nevoie.

As vrea sa va intreb, daca creez un nou site pe platforma Wordpress cu care vreau sa preiau de pe diferite site-uri tutoriale "text + video youtube" si bineinteles o sa trec in josul articolului "Sursa tutorialului" pentru a nu avea probleme de copywriting, o sa am vreo sansa sa fiu acceptat dupa cateva luni in programul Google Adsense?
 
Salutare,

Am si eu o intrebare si sper ca o pun in locul potrivit, pentru ca pana acum m-ati ajutat foarte mult cand am avut nevoie.

As vrea sa va intreb, daca creez un nou site pe platforma Wordpress cu care vreau sa preiau de pe diferite site-uri tutoriale "text + video youtube" si bineinteles o sa trec in josul articolului "Sursa tutorialului" pentru a nu avea probleme de copywriting, o sa am vreo sansa sa fiu acceptat dupa cateva luni in programul Google Adsense?

Daca o sa ai conținut original nu vad de nu ai fi acceptat :) Mult succes
 
Cand aplici la adsense pune continut original, dupa ce ti-a aprobat site, poti baga pe automat.
In funcție de metoda care o folosești de auto import recomand:
  1. Alterat titlul prin adăugare unui cuvânt sau spin
  2. In text adauga un paragraf diferit

Adsense are posibilitatea de verificare a conținutului si vei primi avertizare sau suspend la site

Daca e vorba doar de video atunci poți face asa:
1. Titlul [tutorial seo] + titlu video + [nume site]. Unde tutorial seo este tema la tutorial
2.descriere - trebuie sa faci niste reguli si in funcție de video sa adaugi textul auto generat
Exemplu:
In acest tutorial [ titlu] vei invata despre [categorie] . Noi [nume site] încercăm sa iti aducem cele mai bune si noi tutorial pentru a putea deveni mai bun in domeniul tau.
Daca [titlul] ti-a fost de ajutor te rugam lasa un comentariu sau un share pe rețele sociale.

@Naruto9 sau @Susp3kt iti poate face cateva reguli gen:
If primele doua cuvinte din [titlul] (aici ma refer la tutorial seo) show acesta descriere/text. else show descrierea default.

Sper sa te ajute.
 
Va multumesc frumos baieti !! :D
 
Loading...
Back
Sus