Convertire fisiere STR

Nicutzy

Active Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor, am înregistrat o emisiune de la tv pe stick de pe un LG Smart TV cu WebOS, iar pe stick sunt mai multe fișiere de tip STR si alte extensii, cum aș putea sa le transform într-un fișier de tip video mp4/mkv/avi/ts ?
 
modifica-le manual extensia si vezi ce iese
Nu funcționează, mă gândesc că TV-ul a criptat înregistrarea într-un fel deoarece în calculator arată ceva de genul

3512
 
Dece nu folosești ffmpeg pentru asta iar comanda o gasesti aici pe forum.
E ceva se genul:
Ffmpeg -i video.srt video.mp4
Nu merge. Înregistrările de la TV au o protecție pe ele. Practic formatul nu e recunoscut de pc/laptop. Și eu am vrut să înregistrez emisiuni de la tv pe stick și apoi să le urc pe laptop. Am încercat să le urc și pe openload sau alte site-uri de video și nu mi le-a recunoscut. Nici măcar youtube nu a putut procesa video-ul respectiv.
În cazul meu pe Samsung tv aveam un singur fișier, nu mai multe. Pe tv funcționează fără probleme, poți reda..dar când treci la windows/ubuntu se schimbă treaba

Cod:
Vezi dacă te ajută asta https://www.quora.com/How-do-I-convert-an-LG-smart-TV-recorded-video-to-a-mkv-avi-MP4-format
 
Nu merge. Înregistrările de la TV au o protecție pe ele. Practic formatul nu e recunoscut de pc/laptop. Și eu am vrut să înregistrez emisiuni de la tv pe stick și apoi să le urc pe laptop. Am încercat să le urc și pe openload sau alte site-uri de video și nu mi le-a recunoscut. Nici măcar youtube nu a putut procesa video-ul respectiv.
În cazul meu pe Samsung tv aveam un singur fișier, nu mai multe. Pe tv funcționează fără probleme, poți reda..dar când treci la windows/ubuntu se schimbă treaba

Cod:
Vezi dacă te ajută asta https://www.quora.com/How-do-I-convert-an-LG-smart-TV-recorded-video-to-a-mkv-avi-MP4-format
Am încercat toate programele de acolo, oare chiar nu există nici o modalitate de a le convertii fisierele respective. Sau cei care încă înregistrează emisiuni cum o fac, ce echipamente folosesc?

Mulțumesc pentru răspuns.
 
Am încercat toate programele de acolo, oare chiar nu există nici o modalitate de a le convertii fisierele respective. Sau cei care încă înregistrează emisiuni cum o fac, ce echipamente folosesc?

Mulțumesc pentru răspuns.
Folosesc ori sopcast, ori aplicații speciale de tv recorder sau poate au tv tuner și înregistrează direct in pc.
 
Am incercat si eu mai demult si nu se poate converti pentru ca tv inregistreaza intr-un format care doar tv-ul il vede... cum spune Naruto9 poti folosi tv tuner sau sopcast + bandicam sau alt program de inregistrat ecranul...
 
Loading...
Back
Sus