Continut YouTube

whiteandblack

Active Member
Registered
Full Member
Buna ziua
Am pus si eu pe un canal de youtube un clip cu Lectii de viata si ceva desene si vad ca mi-au dat copyright aceleasi clipuri sunt pe alte 2 canale de luni bune ...alora de ce nu le au sters clipurile ?
Aveti idee ?
 
Doar youtube stie asta.
Eu am testat descarcand video de pe canele care au mii sau zeci de mii de vizionari dar nu detin drepturi si imediat am primit notificare.
 
Buna ziua
Am pus si eu pe un canal de youtube un clip cu Lectii de viata si ceva desene si vad ca mi-au dat copyright aceleasi clipuri sunt pe alte 2 canale de luni bune ...alora de ce nu le au sters clipurile ?
Aveti idee ?
Depinde doar de noroc. Poate fi din cauza ca ai pus un anume tag sau cuvant in titlu pe care ceilalti nu l-au pus, astfel te gasesc mai repede
Acum aproape un an am avut 3 canale yt, am postat pe toate un videoclip. Pe primul canal nu am primit copyright (am ajuns la 1.1mln views), la al 2-lea am primit dupa ce videoclipul a ajuns pe la 50k, iar la al 3-lea nu aveam nici 100 views cand am primit
 
Mai conteaza si daca ai luat acel video direct de pe alt canal si l-ai pus pe al tau. Pe langa copyright, e continut duplicat si te depisteaza si mai usor ...
 
Loading...
Back
Sus