Cont yahoo spart

cnusi

Moderator
Membru personal
Moderator
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Azi am intrat pe contul de paypal sa verific ce bani am in cont si constat, surpriza, numai cativa centi, dupa aprecierea mea trebuiau in jur de 10 euro, verific istoricul si depistez ca in data de 9.02.2015 am trimis 8 euro si ceva pe o adresa de email pe care nu o cunosteam, adresa este [email protected], verific emailul si nimic, am trimis disputa dupa ce l-am consultat de @gogule.Totusi ceva ma rodea ca nu este in regula, am decis sa schimb adresa de email totusi pentru orice eventualitate, ce credeti ca constat ?, adresa secundara era schimbata cu [email protected] , culmea este ca nu am primit pe adresa principala nici un mesaj de confirmare, de aceea nu cred ca am primit nici pentru tranzactia de paypal, mentionez ca am atasat la email si numar de telefon, nu am primit nici pe el vreun mesaj.
Deci atentie la conturile de email !!!
 
e posibil sa aiba acces si la adresa ta de pa yahoo sau cea care este principala la cont.
a intrat acolo si a sters mesajul venit de la paypal.
in functie de setarile tale la cont, yahoo tine mesajele din trash pana la 30 zile, deci poti arunca o privire si acolo.

schimba parolele peste tot si foloseste ceva mai complicat.
am postat aici pe forum cateva mesaje scam la yahoo care au circulat luna asta. poate din greseala ai dat click.

nu uita sa scanezi si calculatorul pentru virusi sau keylog.

pentru ca nu am timp sau uita sa intru toata ziua sa verific toate adresele de e-mail, folosesc Mozilla Thunderbird care mi le aduce imediat pe calculator.

e o varianta buna in caz ca cineva are acces la contul tau si sterge mesajul.
 
Loading...
Back
Sus