Cont nou de adsense

Maniaq

Member
Registered
Banned
Salut.
Daca am fost blocat pe adsense, mai pot face alt cont?
Daca fac cu alt nume, dar contul bancar e tot al meu ma gaseste? Sau daca fac tot cu numele meu ?...
Mai are rost? se mai poate?
 
Din cate stiu eu, poti face alt cont folosind o alta adresa de mail. Restul datelor nu cred ca trebuiesc schimbate.
 
Nu nu poti folosi acelasi nume. Incearca cu cel al mamei, tatalui, vecinilor care pot merge cu tine sa ridici banii :D
 
Dacă folosești numele părinților schimba adresa de domiciliu de ex : strada zzz nr 12 , schimba cu strada zzz nr 12 A :)
 
Multumesc de raspunsuri, dar am o nelamurire.
Am fost banat pentru activitate invalida. Aveam 3k afisari pe zi si 800 de click-uri :). Ce vina am sau cum ma pot proteja?...
 
Aveam 3k afisari pe zi si 800 de click-uri
Din experienta mea chiar daca pui bine reclamele la 3k nu primesti 800 click pe zi. Presupun ca aveai un ctr destul de mare. Retine ca ma refer la 3k unici si nu 3k afisari.

Poti face cont cu aceleasi date dar cand iti este lumea mai draga iti va suspenda contul. Garantat nu vei putea folosi acelasi url, cel putin direct.
Pentru a putea folosi muta providerul la domeniu si il poti schimba pe alt nume. Recomandat ar fi sa schimbi si hostul. Unde am explicat asta dar nu imi aduc aminte unde. :D
Pe immdomain.com accept conturi pe orice nume, atat tip cat iti platesti domeniul. :D

Asa cum ti-a fost spus mai sus, foloseste numele lu bunica, bunicu, iubita, etc.
Cont poti face la orice banca sa nu figureze acelasi. Sau lasi WU pentru ca e mai facil pentru multi din romania.
 
Din moment ce ai fost banat pe adsense , nu ai doar numele blocat ! Ai website+cont banat ! Pentru ca logic tu când te înregistrezi la adsense faci cerere cu nume + website ! Deci trebuie schimbat atât nume cât și website! O seara buna
 
nu ai doar numele blocat ! Ai website+cont banat
Site nu este mereu banat dar exista in baza lor de date. E foarte simplu sa verifice dupa numele la site cine a mai avut cont adsense.
Poate cauta pe google check adsense banned domain sa vada daca si domeniul este banat.

La ultimele 3 conturi adsense banate, site-urile pe care rulau nu au fost banate.

muta providerul la domeniu si il poti schimba pe alt nume
Adica transferi domeniul de la registerul X la registerul Y. La registerul Y iti faci cont pe un alt nume, de prefererinta pe cel care vei folosi la contul adsense. In capul celor de la adsense inseamna ca domeniul a fost cumparat de altcineva si poate fi folosit. Nu uita sa alegi si alt host.

Ti-am recomandat immdomain.com pentru ca poti face cont pe orice nume.
Acum ai inteles?
 
Pe immdomain.com gazduiesti si site-uri wa.rez sau filme online?
Orice site vrei tu. Doar cele cu virusi, droguri si alte chestii de gen nu sunt acceptate.
Majoritatea din cei care au host pe immdomain.com au site-uri adult.
 
Loading...
Back
Sus