Cont Instagram blocat

Marcous

Active Member
Registered
Full Member
Azi mi-a fost blocat un cont instagram. Cand incerc sa ma loghez, imi spune ca mi-a fost sters contul deoarece am incalcat regulile si politicile instagram, sau ceva de genul, foarte vag.

Exista vreo sansa sa-l pot recupera?

Nu am folosit programe ajutatoare sau alte softuri, cred eu ca e din cauza faptului ca am dat destul de multe follow pe zi, cateva zeci, poate am depasit si suta in unele zile. Le-am dat manual, dar le dadeam cam pe toate odata, adica intram pe o pagina la urmaritori si ii luam la rand.

Nu stiu cum sa ii contactez pe cei de la instagram, nu gasesc nicaieri vreun formular sau email (la [email protected] primesc reply automat ca nu mai folosesc adresa respectiva).

Ceva sfaturi? Multumesc.
 
Din cate stiu nu mai ai ce face. Odata sters nu`l mai poti recupera.
Chiar daca ai dat manual follow tot spam se considera. Nu inteleg dece ai dat atat de multe pe zi cand un simplu like sau coment poate face mult mai multe.
 
mergeau bine, ajunsesem la 500 followersi / zi pe contul meu, constant.. si nu stiam care e limita de follow pe care o pot da..
 
Azi mi-a fost blocat un cont instagram. Cand incerc sa ma loghez, imi spune ca mi-a fost sters contul deoarece am incalcat regulile si politicile instagram, sau ceva de genul, foarte vag.

Exista vreo sansa sa-l pot recupera?

Nu am folosit programe ajutatoare sau alte softuri, cred eu ca e din cauza faptului ca am dat destul de multe follow pe zi, cateva zeci, poate am depasit si suta in unele zile. Le-am dat manual, dar le dadeam cam pe toate odata, adica intram pe o pagina la urmaritori si ii luam la rand.

Nu stiu cum sa ii contactez pe cei de la instagram, nu gasesc nicaieri vreun formular sau email (la [email protected] primesc reply automat ca nu mai folosesc adresa respectiva).

Ceva sfaturi? Multumesc.


Incearca sa il recuperezi de aici : Pages d’aide Instagram. . Probabil va trebuie sa trimiti o poza cu tine si cu un cod scris pe hartie. Dar odata ce verifici ar trebuii sa iti restituie contul.

Cat despre follow nu da mai mult de 35-40 maxim 50 pe ora si nu toate odata! Iar zilele astea evita sa postezi pe conturi!
 
Inainte sa apelez si la metoda sugerata de tine (si pt care iti multumesc), mi-au raspuns pe mail la o solicitare pe care le-o lasasem pe serviciul standard de contact la Facebook.
Intr-adevar mi-au cerut o poza cu mine, un cod, nume si user scrise pe o coala. Le-am trimis azi si acum astept un semn, ca nu mi-au dat alte detalii in afara de poza asta
 
Nicolae P. , am intrat pe linkul lasat de tine dar nu gasesc nicaieri sa le trimit mesaj. Sunt niste linkuri care duc la descrierea unor diverse probleme sau informatii legate de diverse optiuni. Atat.

Intre timp am primit raspuns la mesajul lasat prin suportul de la Facebook. Se pare ca e negativ..

On Thursday, October 25, 2018, Facebook <[email protected]> wrote:
Hi,

It looks like your account has been disabled. We disable Instagram accounts that don't follow our Terms of Use. Actions that are against our terms include:

- Continued prohibited behavior after receiving a warning or multiple warnings from Instagram

- Unsolicited contact with others for the purpose of harassment, advertising, promoting, dating or other inappropriate conduct

- Impersonation of a person or entity, or other misrepresentation of identity

- Posting content that infringes or violates someone else's rights or otherwise violates the law

- Posting content that violates our Terms of Use

Please review our Terms of Use to learn more about our policies:

Conditions d’utilisation | Pages d’aide Instagram

Thanks,


Ce sa mai fac acum? Mai pot face ceva?
 
Inca nu am reusit sa rezolv nimic.. le mai dau mesaje prin suportul de la Facebook, poate, poate..

Daca tot suntem aici, mi-ati putea spune care este limita de follow pe care o pot da pe zi, atat ca numar total, cat si ca timp intre actiunile de follow? Presupun ca nu e totuna sa dai 10 follow in 5 secunde, sau in 5 ore.

De asemenea, pot aparea probleme daca imi creez mai multe conturi de instagram de pe acelasi ip / pc, si intru pe ele de pe acelasi telefon, din aplicatie? E vreo interdictie in privinta asta?
 
Inca nu am reusit sa rezolv nimic.. le mai dau mesaje prin suportul de la Facebook, poate, poate..

Daca tot suntem aici, mi-ati putea spune care este limita de follow pe care o pot da pe zi, atat ca numar total, cat si ca timp intre actiunile de follow? Presupun ca nu e totuna sa dai 10 follow in 5 secunde, sau in 5 ore.

De asemenea, pot aparea probleme daca imi creez mai multe conturi de instagram de pe acelasi ip / pc, si intru pe ele de pe acelasi telefon, din aplicatie? E vreo interdictie in privinta asta?


Salut limita de follow/unfollow depinde de cont dar in general undeva la 500 max pe zi, 40-50 pe ora. Dupa 10-15 follow faci o pauza de 10-15 min. Este obligatoriu sa folosesti cel mult 3 conturi per ip. Ca sa poti rula mai multe ai nevoie de proxy
 
Am gasit pe google ceva informatii cum ca ai putea avea 5 conturi / aplicatie pe telefon. Mai multe cica nu te lasa.
Tu stii ca e interzis sa ai mai mult de 3?
 
Pai asta inseamna ca si daca ai 3, si daca ai 5, daca ai probleme la unul, tot ti le poate bloca pe toate.. sau nu inteleg eu cum trebuie?
 
Loading...
Back
Sus