Cont adsense!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
As vrea sa stiu daca pot sa fac asa ceva, pentru a avea un cont adsense. Deci imi fac un blog pe blogger (care la adresa de email va fi asa [email protected]), iar dupa contul de adsense sa fie pe adresa de email ([email protected], chiar daca aceasta adresa are un blog tot facut pe blogger care inca nu a fost activat), se poate asa ceva? [email protected] acest cont nu a fost inca activat... pentru adsense... si din aceasta cauza as dori sa imi fac acel blog pentru a putea sa il activez... Multumesc!
 
Pai nu cred ca se poate, cel putin asa cred.
Cand intri in blogger esti logat pe un cont iar cand dai activare la monetizare cu adsense se va duce catre google.com/adsense, iar aici va trebui sa te loghezi. Daca te loghezi cu alt cont e posibil sa te delogheze de pe cel care esti logat in blogger.
Insa poti face simplu, merg in contul adsense si faci un code ads care-l pui pe blog si care ar trebui sa functioneze chiar daca este cont hosted pentru ca este blogger.
 
Pai nu cred ca se poate, cel putin asa cred.
Cand intri in blogger esti logat pe un cont iar cand dai activare la monetizare cu adsense se va duce catre google.com/adsense, iar aici va trebui sa te loghezi. Daca te loghezi cu alt cont e posibil sa te delogheze de pe cel care esti logat in blogger.
Insa poti face simplu, merg in contul adsense si faci un code ads care-l pui pe blog si care ar trebui sa functioneze chiar daca este cont hosted pentru ca este blogger.

pai am facut si m-am putut logo cu [email protected], doar ca contul de adsense nu este activat...
 
ca sa nu mai complic lucrurile, as vrea sa stiu daca imi fac o alta adresa de gmail, prin care sa imi fac acel blog... as putea sa sa am si eu un cont adense activat, chiar daca [email protected] este hostata la un blogger pe o alta adresa de gmail ... ?
 
deci am un cont adsense care nu este activat inca
Ne străduim să punem totul la punct
De obicei, acest proces durează mai puțin de o zi, dar uneori poate dura puțin mai mult. Vă vom anunța în momentul în care totul este gata, după care veți putea difuza anunțuri pentru a obține venit.

acest cont foloseste un blog care este facut pe o alta adresa de mail decat acest cont adsense... adica contul adsense este pe adresa de email asta ([email protected]), iar blogul este facut pe aceasta adresa de mail ([email protected]).... eu vreau sa stiu daca contul acesta adsense nu este activ pot crea un nou blog pe care sa il asociez cu acest cont adsense?
 
1. asteapta sa iti aprobe contul adsense
2. cum am explicat mai sus raspunsul este DA si NU, pentru ca nu am testat.
Insa dece nu faci un cont adesense normal pe un domeniu sa fie full, ca altfel acesta va fi hosted si doar blogger sau youtube vei putea folosi.
Insa ceva de retinut:
Daca pe adresa unde este blogul ai mai avut inainte un cont adsense sau blogul ti-a fost dezactivat, vei pune in pericol si pe acesta.
 
pai nu cred ca as avea nevoie de unul full pentru ca stiu ca se aproba foarte greu...

dar eu daca acum fac un nou blog pe blogger, si tot asa il asociez la acel cont adsense care nu este activat... pot sa fac asa? deoarece acel blog care a fost asociat acelui cont de adsense, l-am sters... si din aceasta cauza contul adsense nu se poate activa....
 
Pai dece ai sters blogul daca era pentru adsense? Trebuia sa-l tii cel putin pana este activ contul.
Acum nu cred ca vei putea face nimic pana nu iti vine mesaj de confirmare, sau faci alta cerere de pe contul celalalt.
 
Loading...
Back
Sus