Cont adsense - Usor, rapid si gratis

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Conturile adsense sunt la mare cautare si multi dintre voi platiti intre 30 si 100$ pe un cont fara pin cand ati putea face singuri. Stiu ca este mai comod sa platesti decat sa muncesti sa ai unul.

Am testat luna aceasta o metoda care nu este noua, dar multi nu acordati multa atentie.
Metoda este prin blogger, deci va fi un cont hosted si poate fi folosit fara probleme si plus de asa nu mai aruncati bani pe host.

Daca urmati pasii de mai jos in 5+10 zile aveti un cont adsense care il puteti folosi sa faceti bani.

1. Faceti un blog pe blogger.
2. Cumparati un domeniu, nu este obligatoriu dar eu recomand acest lucru.
3. Cautati si alegeti un template blogger dragut, sa para profesional.
https://www.google.co.uk/#q=template+blogger+free
4. Incepeti sa postati articole interesante si sa aiba peste 300 cuvinte. Nu trebuie chiar toate sa fie de +300 dar recomand cel putin in prima luna.
5. Postati zilnic minim 2-5 articole si la fiecare share pe retelele sociale
6. Incercacti sa aduceti undeva la 50 useri pe zi care sa viziteze blogul vostru
7. Faceti asta pana va apare optiunea adsense la sectiunea Castiguri. La inceput nu va apare aceasta optiune pentru ca blogul nu este valid pentru adsense.
8. Dupa ce va apare optiune nu faceti imediat cont, ci asteptati cateva zile. Eu am asteptat 7 pana am dat click sa fac cont.
9. Daca totul este ok in 24 ore aveti contul activat si incepeti sa faceti bani.

Dupa asta puteti face cate bloguri doriti pe orice nisa care vreti voi si doar activati adsense.

Metoda este buna pentru cei care sunt la inceput si vor sa scoata un banut din activitatea online.

Mai tarziu contul se poate transforma in cont full si puteti pune reclamele pe orice site.

Daca doriti o metoda prin care sa faceti cont full accesati link de mai jos. Este testat de mine si functioneaza.
http://www.roforum.net/threads/cum-poti-avea-un-cont-adsense-activat-in-10-ore.1876/

Sper sa va ajute.
 
dupa ce am contul activat, reclamele le pot pune pe un alt site?
Am spus mai sus ca este cont hosted, deci in afara de blogger nu poti pune reclamele.
Daca ai un blog normal , poate chiar si unul profesional, blogger este foarte bun, asa ca nu iti trebuie altceva.
 
Din cate stiu eu la blogger dupa 6 luni iti da voie sa il mometizezi.( Sper ca nu gresesc)
Referitor la intrebarea daca poti pune reclame pe alt site.....Da, doar daca site-ul respecta politicile Google ( trecerea de la un cont hosted la un nivel superior necesita respectarea termenilor si conditiilor google si este foarte greu sa treaca un site pe nisa gen filme)
O alta metoda de a obtine usor un cont adsense hosted este prin canalul yt dar trebuie sa treceti de acel prag de 10e pentru confirmare cont.
 
asa mi-am facut si eu contul adsense acum 5-6 ani , nu prea stiam nimic de ei :)) ... in momentul de fata pot sa pun pe orice site reclama, imi accepta instant si se afiseaza si pe site
 
Din cate stiu eu la blogger dupa 6 luni iti da voie sa il mometizezi.( Sper ca nu gresesc)
aceeasi activare am am avut si eu dupa 6 luni la cel deal doilea, vechiul cont de 6 ani l-au banat, mi-am refacut cont de gmail, ca si primadata am facut un blogger iar dupa 6 luni mi-au dat voie sa monetizez blogul, cred ca problema cu cele 6 luni este doar le cei din Romania.
 
Loading...
Back
Sus