Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Consum de resurse pe orice device in ultima perioada

Discuție în 'PC - Desktop - Laptop - SmartPhone' creată de AlexH, 14 Mai 2017.

Anunt

Roforum.net este sponsorizat de Alex11B.

1. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    9.366
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.213,37
    A observat cineva in ultima saptamana consum mare de resurse pe device care le folositi? Ma refer aici la orice: telefon, tableta, laptop, desktop.
    Pe cele mobile bateria se duce rapid si uneori totul merge chiar greu, iar inainte de asta totul era ok.
    Eu am vazut asta pe tot ce folosesc cat si la prieteni.
    Am scanat totul si pare ok.

Publicitate

2. ombladon112

ombladon112 Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    124
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $229,27
    La mine pe iphone 6S de ceva timp consuma atat de multe resurse incat se blocheaza frecvent cand vorbesc prin mesaje. Am sters tot ce s-a putut sterge pentru a mai reduce din consumul de resurse, dar degeaba. O sa ma indur sa ii dau un reset din fabrica poate revine la normal :D

AlexH apreciază asta.
  3. Mariuselll
    Devilish

Mariuselll Moderator Membru personal Moderator VIP Club

Aprecieri primite:
    1.347
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $2.015,37
    Eu cu bateria nu am treaba la J5 2016, dar de o saptamana incoace se mai blocheaza timp de 2-3 secunde.
    Nu am instalat aplicatii noi nimica. Doar update-urile .
    Din ce am observat cu aplicatia facebook sunt ceva probleme la mine. Nu se actualizeaza news feedu.
    Intru acuma si daca maine dupa masa intru iara imi arata postari cu o zi in urma.
    De skype nici nu mai zic. Scriu la cineva si nu imi apare ca am scris. Scriu iara ca zic ca poate nu am trimis si apare de 2 ori.

AlexH apreciază asta.
  4. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    9.366
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.213,37
    E ceva general cred si e posibil ca device noastre sa fie folosite la ceva necurat, daca te gandesti la ce sa intamplat in aceasta perioada in intreaga lume.
    Si eu am dezinstalat tot la un telefon si la fel consuma baterie multa plus se blocheaza cateva Secunde. UN alt lucru ciudat IL vad ca Mai toti au primit update in aceasta perioada.

5. PerSeuS
    Angry

PerSeuS Well-Known Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    365
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $700,82
    folosesc un note5, insa nu am problema "inca" de acest fel, plus nu am primit upgrade la soft, doar la facebokk, messenger etc...

mi se pare tare ciudat sa ti se blocheze iphone6s... i-ai dat resetare din fabrica? daca da, tot asa merge?

6. dani67

dani67 Active Member VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    154
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $451,73
    Da, aşa este. Apoi urmează un update de la ei. Foarte interesant.

7. Sencuart

Sencuart Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    246
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $269,99
    Si la mine la fel, mai ales pe telefon. Bateria tinea 6ore SOT browsing si email iar acum doar 4. Am sa ii schimb rom-ul poate e ceva de la el.
    Cine stie poate o explozie solara, furt energetic, spionaj prin folosirea excesiva in ultimul timp a microfoanelor. Ciudat
    Edit: Daca aveti facebook sa stiti ca el consuma cea mai mare parte din resurse. Incercati versiunea Lite sau de pe browser.

Sacalul și AlexH apreciază asta.
  8. Nidweb

Nidweb Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    492
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $701,37
    Eu am Redmi Note 2. Asta consuma bateria oricum. Pe forumul celor de la Xiaomi toti se plang de asta. Nu asigura uodate de Android. E tot pe Android 5. Am inteles ca versiunile mai noi au Android 6 sau 7 care optimizeaza mai bine consumul de baterie, dar la asta nu schimba

9. cnusi
    Amused

cnusi Moderator Membru personal Moderator Web Designer VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    1.012
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.582,52
    Treceți înapoi la android 5 și nu veți mai avea probleme

BGD1337 apreciază asta.
  10. AlexH
    Aggressive

Aprecieri primite:
    9.366
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.213,37
    Eu am 3 si la acesta baterie nu are probleme. Chiar ieri am facut comparatie cu alte telefoane, IAR redmi 3 Mai avea 47% pe cand restul erau pe zero.
    La acest primesc update periodic si chiar acum 2 zile am facut unul.

11. Nidweb

Aprecieri primite:
    492
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $701,37
    Update periodic primesc si eu. Nu schimba insa versiunea de Android

12. AlexH
    Aggressive

Aprecieri primite:
    9.366
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.213,37
    Sencuart apreciază asta.
  13. Sencuart

Sencuart Active Member Full Member Registered

Aprecieri primite:
    246
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $269,99
    Si eu tot detin tot xiaomi, modelul mi5 pro si primesc update saptamanal bazat pe android 7.0 (de obicei in fiecare vineri) iar majoritatea sunt pentru securitate. @AlexH Redmi note 3 merita, am un prieten care i-a placut atat de mult incat a luat si urmatorul model note 4. Recomand!

AlexH apreciază asta.
  14. Alex11b

Alex11b Fii realist.. Sponsor VIP Club Full Member Registered

Aprecieri primite:
    1.316
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $1.708,31
    Eu am un Galaxy Note tot asa merge ca si pana acum nu am probleme cu el.Bateria nu prea tine cat as vrea dar in rest se misca bine.

Peter Pony și Sencuart apreciază asta.
  15. Nidweb

Aprecieri primite:
    492
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $701,37
    Da Alex, am inteles perfect ce ai. Android 6 e mai fiabil in ceea ce priveste consumul raportat la Android 5. Eu am note 2, nu 3 ca tine, bazat pe Android 5. Aici e mica problema

AlexH apreciază asta.
  16. AlexH
    Aggressive

Aprecieri primite:
    9.366
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $10.213,37
    Exemplu aseara incepand cu ora 22.00. Atat teefonul cat si tableta au avut un consum de baterie aproape zero pe cand in celelalte zile avea deja un consum de 30-50% in aceiasi perioada. Plus totul se misca bine si fara probleme.
    Astazi pe la ora 13.00 a inceput iar consumul mare de baterie si load putin mai slow.
    Deci cu siguranta este ceva suspect in spate, cineva ne foloseste device pentru cine stie ce dracu.
    Stiu ca sunt programe de analiza la network si device care iti spune orice, dar nu le stiu numele. Daca cineva le stie si poate posta aici link ii rog sa posteze.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...

Distribuie pagina asta