Concurs #amvotat

[HASHTAG]#nuamvotat[/HASHTAG] si [HASHTAG]#nuvotez[/HASHTAG] . Pentru ca orice as vota ,tot HOTI votez. Ca Votez ca nu votez, oricum fura voturile. Si nu se merita sa imi irosesc eu timpul pentru a le face la ALTII BINE ( aici ma refer la penali de Candidati). Ca oricum nu au sa faca nimica. Am primi prin posta scrisori, flayere etc... ca fac mii si mii de lucruri daca ii votez -- PROSTII -- , ei nu pot face asa ceva , dar incearca sa ii prosteasca pe oameni de la inceput. Deci [HASHTAG]#NUVOTEAZ[/HASHTAG] pentru o Tara mai Buna . Poate asa o sa isi de seama candidatii de ce nu sunt votati si o sa schimbe, greu de crezut dar...
Asta e parerea mea si nu vreau CRITICI din partea voastra.
 
Asta e parerea ta si ti-o respect. Daca votul tau nu conteaza inseamna ca tu ca persoana nu contezi pentru aceasta tara. Nu toti sunt hoti, putina informare in plus nu strica.
Ca Votez ca nu votez, oricum fura voturile.
Slab informat. Daca ne gandim ca fura voturile, fara argumente solide, atunci chiar ca nu avem ce schimba in tara asta.
Incepand cu anul acesta numaratoarea voturilor va fi filmata iar buletinele vor fi scanate inainte de a intra in urna de vot.
 
De furat stiu ca o sa fure si cei care o sa vina,da ma gandesc ca nu o sa mai dam sute de mii de euro pe niste amarate de licente Microsoft!
 
Nu am votat si nu o sa votez.
Nu votez deoarece ori cine o sa fie o sa fure tara acuma mai mult mai putin nu conteaza.
Dece sa fiu responsabil pentru prostia alcuiva.
Votand pentru careva care fura e ca si cum ai sta la panda pentru el... mai bine zis esti complice in mod indirect.
 
Eu votez mereu si azi voi merge, imediat ce ma dezmeticesc din somn. Pana aseara voiam sa imi anulez votul dar dupa discutia pe facebook cu @b0d0 am decis sa votez [HASHTAG]#psd[/HASHTAG].
1. de furat sa fura mai ales la ce miza este in joc si filma sau nu se poate face. Va spune cineva care a participat la cateva alegeri din interior
2. trebuie sa mergi la vot? Cu siguranta, ca in acest fel faci munca mai grea celor care vor da insele sistemul.
3. Daca nu ai pe cine alege, pur si simplu pui stampila pe toti, se considera votat, dar e nul.
4. se va schimba ceva in tara asta vreodata? Doar atunci cand unul dintre noi se va ridica. Plus in momentul de fata nu controlam nimic in tara pentru ca totul vine din affara.

[HASHTAG]#amvotat[/HASHTAG]
 
Nu am votat si nu o sa votez.
Nu votez deoarece ori cine o sa fie o sa fure tara acuma mai mult mai putin nu conteaza.
Dece sa fiu responsabil pentru prostia alcuiva.
Votand pentru careva care fura e ca si cum ai sta la panda pentru el... mai bine zis esti complice in mod indirect.
E ca si când ai spune că nu te speli pe dinți ca nu te pupa nimeni, de ce totusi te speli pe dinți dacă nu te pupa nimeni?
 
Deci [HASHTAG]#NUVOTEAZ[/HASHTAG] pentru o Tara mai Buna . Poate asa o sa isi de seama candidatii de ce nu sunt votati si o sa schimbe, greu de crezut dar...
Asta e parerea mea si nu vreau CRITICI din partea voastra.
Votand pentru careva care fura e ca si cum ai sta la panda pentru el... mai bine zis esti complice in mod indirect.
Am o prietenă care lucrează acolo și știe cum merg lucrurile. Ca să fie clar, chiar dacă tu nu votezi fizic, în cele din urmă tot votezi. În fiecare oraș/județ/comună etc există o listă de votanți. Când 100 nu se prezintă, atunci acele voturi se împart în mod egal între partide. Dacă nu se prezintă 100.000 de oameni și sunt 5 partide înseamnă 20.000 de voturi pentru fiecare partid. TU zici că nu ai votat dar de fapt fără să știi votul tău a ajuns aleatoriu la un partid(mai rău sau mai puțin rău - asta rămâne de văzut)
 
E ca si când ai spune că nu te speli pe dinți ca nu te pupa nimeni, de ce totusi te speli pe dinți dacă nu te pupa nimeni?
Ce ai zis tu chear ca nu are nici o legatura una cu alti adica daca te speli pe dinti ai doar de castigat .
In primu rand daca tu votezi nu castigi nimic 90% persoana aleasa o sa fure tara ,, daca o sa fie invers atunci chear ca ai ajutat romania cu votul tau.
Trebuie sa intelegi votando iti asumi responsabilitatea acelei persoane.
Daca ea o sa faca ceva rau pentru tara tu esti responsabili pentru ca tu ai aleso ... iar fara ajutorul tau nu putea face nimic.
Am o prietenă care lucrează acolo și știe cum merg lucrurile. Ca să fie clar, chiar dacă tu nu votezi fizic, în cele din urmă tot votezi. În fiecare oraș/județ/comună etc există o listă de votanți. Când 100 nu se prezintă, atunci acele voturi se împart în mod egal între partide. Dacă nu se prezintă 100.000 de oameni și sunt 5 partide înseamnă 20.000 de voturi pentru fiecare partid. TU zici că nu ai votat dar de fapt fără să știi votul tău a ajuns aleatoriu la un partid(mai rău sau mai puțin rău - asta rămâne de văzut)
Ce zici uh e ca si cand uh ai vota pentru mine daca iese psd si fura tara in continuare (ar fi bine sa nu se intample sa fure iaras) eu nu ma simt responsabil deoarce eu nu am ales pe nimeni e resonsabilitatea ta nu a mea.
Mai simplu zis ar trebui sa stau de panda la un jaf dar in locul meu mergi uh eu stau acasa cine o sa faca inchisoare eu sau tu.
Fiecare are dreptu sa faca ce crede mai bine oricum fara votul meu sau al intregi romaniei tot o sa fie ales un candidat castigator asa functioneaza sistemul.

Dar cum am zis mai sus alegand un Partid te face responsabil pentru actiunile lui.
E ca la fotbal cand joca Romania nimeni nu zice ca a pierdut echipa Romaniei daca intrebi cine a pierdut oricine zice Romania.
 
Cel mai simplu este asa pentru a nu fi discutii la final.
Vrei un partid sau coalitie sa fie aleasa de 10% din populatia cu drept de vot sau vrei sa fie aleasa de 50-70%?
Cu cat numarul celor prezenzi la vot este mai mare cu atat partidul ales, este mai legitim.
Am spus de multe ori.
Mergi la vot pentru ca acesta conteaza si se aduna cu celelalte. Si nu trebuie sa alegi pe cineva, ci iti poti anula votul.
Apoi se va considera asa:
Prezenta la vot: 80%
Voturi valide: 70%
Castigator 51%
Adica este luat in cosiderare la numar dar e trecut ca nevalid.
 
E ca la fotbal cand joca Romania nimeni nu zice ca a pierdut echipa Romaniei daca intrebi cine a pierdut oricine zice Romania.
Esti total CONFUZ, cum poti spune ca tara este ca o ”echipa”, cand o echipa este finantata de un patron, la noi tara de NOI,
Deci trezeste-te, Romane, ei acum vor sa apuce un scaun in fund, pe spatele nostru care lucram in strainatate,...
 
pe spatele nostru care lucram in strainatate
Voi face maine un topic legat de asta. Pur si simplu ne-a inchis gura guvernul cu noile reguli de votare pentru diaspora. Peste 60% dintre romani nu au putut vota in dispora.
 
Buna seara
Si eu #amvotat
Nu am mai fost la vot din 2004, doar la referendumuri am mai votat de atunci.
Pana acum o saptamana eram hotarata sa nu merg, dar dupa o scurta discutie cu niste oameni mai tineri, pe parcursul careia eu am jucat rolul cetateanului turmentat, m-am hotarat sa merg.
Si aia e...
Cum bine si frumos zice Doris Day, "Che sera, sera"
 
Buna seara
Si eu #amvotat
Nu am mai fost la vot din 2004, doar la referendumuri am mai votat de atunci.
Ai dreptate @Cornelia acel referendum care trebuia sa mearga cu cei 300 de parlamentari, LEGE VOTATA DE ROMANI, se pare ca a fost votata de ei, iar noi suntem cei ”PROSTI” iar ei cei DESPTETI.

Cum bine si frumos zice Doris Day, "Che sera, sera"

Aici
 
Loading...
Back
Sus