Comanda telefon Aliexpress cu livrare din Germania

Moflea

Member
Registered
Buna seara tuturor. Intentionez sa cumpar un telefon de le AliExpress. Are 2 optiuni - livrare din China si din Germania. Transportul din Germania costa ceva, cel din China nu. Dilema mea este ... platesc TVA la vama daca il aduc din Germania? Daca stiu ca nu platesc, imi convine mai mult optiunea
 
Daca trimite din depozitul care-l detin in Germania atunci nu platesti nimic, ca se precepe ca colet national.
Dar poti alege si china, ca in Uk ajunge direct acasa si fara sa platesc altceva in plus.
Poti testa sa vezi.
 
Chiar daca este depozitul in germania, pe colet va apare tot China, îți va fi greu să demonstrezi la vama cine la trimis dar nu imposibil, eu cumpăr de pe alt site cu depozit in Olanda, dar expeditor apare tot China, Taiwan, etc
 
Chiar daca este depozitul in germania, pe colet va apare tot China, îți va fi greu să demonstrezi la vama cine la trimis dar nu imposibil, eu cumpăr de pe alt site cu depozit in Olanda, dar expeditor apare tot China, Taiwan, etc
De asta am intrebat. Imi este ca platesc si transport, si tva in vama
 
Imi este ca platesc si transport, si tva in vama
Din ce m vazut eu online, in Germania iti ajunge coletul acasa fara sa platesti altceva.
Cum am spus mai sus, testeaza si apoi ne spui si noua. :D
dar expeditor apare tot China, Taiwan, etc
Da, dar pentru ca e trimis dintr-o tara europeana, nu ar trebui sa platesti nimic si sa iti ajunga acasa.Firma X plateste taxe pentru acel depozit si tot ce vinde, deci nu ar trebui sa te mai taxeze, dar na... suntem in romania unde orice este posibil.
 
Loading...
Back
Sus