Coincidenta mare

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
E posibil sa fie doar in capul meu dar coincidenta este destul de mare.
Totul a fost ok, fara macar un avertisment pana am postat acest topic Primul Payout Rovideo
La cateva ore suspend pentru invalid click, etc, etc.
Screenshot_1.png
Topic postat la 01.15 AM si cont suspendat la 07.31 AM.

Multumesc. :eek::eek::mad::mad::mad::(:(
 
Doamne fereste, cine poate sa faca asa ceva, si de ce sa faci asa ceva... chiar nui inteleg pe altii doamne...
 
De asta eu orice as face, oricat as castiga, nu voi mai spune nimanui pe www, chiar si fara sa spun am o tona de hateri in spate, cred ca am cel putin 2-3 raportari pe zi la google pe forum despre site-urile mele.
 
@AlexH e greu de gestionat o situație de genul ăsta. Sunt forumuri unde tot felul de vagabonzi sunt banati, își fac alte conturi, iar sunt banati, cercul e clasic. Nu fac decât să încerce să dea tepe, să se răzbune, ceva de genul, înțelegeți ideea. Cum spune @Mariuselll putina discreție nu strică. Pe de altă parte, acest forum a fost clar rampă de lansare pentru proiecte gen rovideo.net. Asta e situația. Cred că te așteptai că mai devreme sau mai târziu să se întâmple
 
Lume de kacat,nu ma mai mira nimic.Asa patesti cand faci bine si stiu prea multi cea ce faci... intervine invidia etc,asa am patit si eu si mam ales cu domeniile clonate,atacuri DDOS etc.Invatare de minte ca nu toti iti sunt prieteni din cei care se dau.Cu cat stie mai putina lume cea ce faci cu atat mai bine.
 
hmmm ... eu nu am ce sa zic... sper totusi sa nu ai dreptate (inca mai cred in integritate) insa nu neg ca este posibil sa ai ...
Am vazut si eu ciudatenii, de cand dau cu sapa pe aici, si am mai zis ca voi tinde sa fiu mai restrictiv cu unele detalii. Nu sunt multe locurile unde activez insa sunt locurile unde eu activez si nu imi place sa am taskuri suplimentare primite de la unii ce asa invata.
Pentru a invata sa rezolvi o problema trebuie sa inventezi problema asa ca multi invata invers unele lucruri.
Totusi, si cei de la google nu sunt chiar asa cu cerculet pe cap. Am avut o serie de site-uri bagate la ei, si imi apareau anunturi pe toate. Recent am luat si facut unul ce mergea mai bine decat celelalte si au inceput sa-mi dezactiveze din cele ce au functionat ani la rand fara probleme ce aduceau venituri mici dar constante. Nu doar atat, cel nou pe care l-am bagat, de la o suma initiala a ajus acum la sfertul sumei respective la acelasi trafic acelasi content etc.
Tuturor ne place sa primim bani si tuturor nu ne place sa platim iar google nu face exceptie ... din pacate.

In aceasta nota ... cat ar costa sa facem propria noastra retea de reclame ?
Facem o dezvoltare a proiectului rovideo si mergem mai departe, vindem spatii de reclama, configuram propriile anunturi etc ..
De ex... pune aici undeva pe forum preturi pentru bannere, linkuri, etc ... si daca nu ne bagam noi ... poate bagam clienti de-ai nostrii ...

Ar fi o idee si poate iesi mai bine decat adsense ...
 
hmmm ... eu nu am ce sa zic... sper totusi sa nu ai dreptate (inca mai cred in integritate) insa nu neg ca este posibil sa ai ...
Stiu la ce te referi si nici vorba de asa ceva.

Totusi, si cei de la google nu sunt chiar asa cu cerculet pe
Totul ok 2 ani si suspend dupa acel topic. De asta am spus ca este coincidenta mare.
Useri de pe acest forum pana acum mi-a suspendat 5 conturi adsense, distrus nenumărate site-uri.

In aceasta nota ... cat ar costa sa facem propria noastra retea de reclame ?
Am incercat de cateva ori dar fara sanse.

vindem spatii de reclama, configuram propriile anunturi etc ..
De ex... pune aici undeva pe forum preturi pentru bannere, linkuri, etc ... si daca nu ne bagam noi ... poate bagam clienti de-ai nostrii ...
Voi face o lista cu toate locurile disponibile si sa vedem cum merge.
 
Ce simplu ar fi sa ii blocam pe toți care au site-uri cu adsense ca reclame ! Dar e doar o coincident sau posibil s-au adunat multe greșeli din partea ta !!! Dar ce ar fi sa intram pe stiripesurse sau site-uri de genu și sa dam raport la reclame , tu ce zici ii închid ? ! Nu pentru ca nu e atât de simplu și mai ales ca fac ambi bani ..
 
Ce simplu ar fi sa ii blocam pe toți care au site-uri cu adsense ca reclame ! Dar e doar o coincident sau posibil s-au adunat multe greșeli din partea ta !!! Dar ce ar fi sa intram pe stiripesurse sau site-uri de genu și sa dam raport la reclame , tu ce zici ii închid ? ! Nu pentru ca nu e atât de simplu și mai ales ca fac ambi bani ..
Nu a făcut nimeni raport. Au dat clicuri la greu(vezi fenomenul click bombing) astfel încât să fie suspendat contul. E și normal dacă un cont primește multe clicuri în scurt timp, și clicuri de la proxy/vpn și alte drăcii....

PS: Ce a greșit Alex aici? E greșeală să afișezi reclamele adsense!?
 
Nu a făcut nimeni raport. Au dat clicuri la greu(vezi fenomenul click bombing) astfel încât să fie suspendat contul. E și normal dacă un cont primește multe clicuri în scurt timp, și clicuri de la proxy/vpn și alte drăcii....

PS: Ce a greșit Alex aici? E greșeală să afișezi reclamele adsense!?
Daca afisez reclame adsense pe site de filme e gresit ? nu e gresit din punctul meu de vedere, dar a politicilor de cacat google, e gresit ! Asa si in cazul lui, rovideo detine doar continut cu drepturi de autor ?
Edit : Acum am intrat pe site-ul rovideo si am dat pe un clip, sunt multe care incalca politicile + ca reclama aia dupa player poti primi click-uri fortate si atunci e posibil ca adsense sa nu accepte !
 
Daca afisez reclame adsense pe site de filme e gresit ? nu e gresit din punctul meu de vedere, dar a politicilor de cacat google, e gresit ! Asa si in cazul lui, rovideo detine doar continut cu drepturi de autor ?
Edit : Acum am intrat pe site-ul rovideo si am dat pe un clip, sunt multe care incalca politicile + ca reclama aia dupa player poti primi click-uri fortate si atunci e posibil ca adsense sa nu accepte !
Clipurile de pe rovideo sunt clipuri acceptate de adsense. Nu ai voie cu conținut piratat, nu cu video funny găzduite de serverul tău. Reclama din player nu e adsense, nu a fost niciodată reclamă adsense acolo! Și apropo, adsense au și ads în video. Deci da ai voie dacă aplici pentru video :)
 
Le-am trimis atat de multe mesaje celor de la google unde le ceream explicatii exacte incat la ultimul mesaj mi-a venit '' Acest mesaj nu a putut fi trimis pentru ca adresa de email nu exista''.
Cate un mesaj pe zi am trimis dar nu acelasi. Fac o pauza de 2 saptamanii si incep iar sa vedem poate reusesc sa le mai trimit un mesaj. :D
 
Loading...
Back
Sus