Code cpm pentru toata lumea

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca vrei sa mai adaugati o retea cpm de reclame puteti pune codul de mai jos.
Se contorizeaza pe fiecare domeniu in parte.
Daca traficul este de calitate puteti avea cpm si de 5$.

Conditii pentru o rata mai buna pentru bannerul static.

1. afisare in primul desktop
2. recomandat in articolul, primul element
3. nu afisati langa sau aproape de un player, ori peste un player. Daca aveti player pe site, locatia la banner si player sa fie bine delimitata.

Mai jos sunt doua tipuri de banner.

1. banner static care trebuie sa respecte regulile de mai sus:
Cod:
<!--/*
  *
  * Revive Adserver Asynchronous JS Tag
  * - Generated with Revive Adserver v4.0.2
  * - Revive Adserver
  *
  */-->

<ins data-revive-zoneid="2" data-revive-target="_blank" data-revive-ct0="{clickurl_enc}" data-revive-id="dd8d0e7bf09265083e990b25a81d7351"></ins>
<script async src="//redcpm.com/www/delivery/asyncjs.php"></script>

2. Banner flotant care apara in partea de jos la pagina. Are buton de inchidere. Pentru cei care vor ceva mai agresiv sa ma anunte ca se poate scoate butonul X sau se face un delay la afisare gen dupa 30-60 secunde sau chiar sa se inchida singur dupa un anume interval de timp.
Acest code se insereaza in footer ultimul element.
Code banner floting centru jos
Cod:
<!--/*
  *
  * Revive Adserver Interstitial or Floating DHTML Tag
  * - Generated with Revive Adserver v4.0.2
  * - Revive Adserver
  *
  */-->

<script type='text/javascript'><!--//<![CDATA[
   var ox_u = 'http://redcpm.com/www/delivery/al.php?zoneid=1&source=roforum.net&target=_blank&cb={random}&ct0={clickurl_enc}&layerstyle=simple&align=center&valign=bottom&padding=2&padding=2&shifth=0&shiftv=0&closebutton=t&nobg=t&noborder=t';
   if (document.context) ox_u += '&context=' + escape(document.context);
   document.write("<scr"+"ipt type='text/javascript' src='" + ox_u + "'></scr"+"ipt>");
//]]>--></script>

Code floting stanga jos.
Cod:
<!--/*
  *
  * Revive Adserver Interstitial or Floating DHTML Tag
  * - Generated with Revive Adserver v4.0.2
  * - Revive Adserver
  *
  */-->

<script type='text/javascript'><!--//<![CDATA[
   var ox_u = 'http://redcpm.com/www/delivery/al.php?zoneid=1&target=_blank&cb={random}&ct0={clickurl_enc}&layerstyle=simple&align=left&valign=bottom&padding=2&padding=2&shifth=0&shiftv=0&closebutton=t&nobg=t&noborder=t';
   if (document.context) ox_u += '&context=' + escape(document.context);
   document.write("<scr"+"ipt type='text/javascript' src='" + ox_u + "'></scr"+"ipt>");
//]]>--></script>

Genul la reclame: In general video/media si sunt cele care le vedeti la TV.
Multe bannere nu necesita interactiune din partea userului, adica nu trebuie sa dea click pentru a fi contorizate, ci doar afisate.
E bine ca bannerul sa fie afisat pentru 60 secunde pentru un cpm mai bun.

Daca aveti intrebari, postati mai jos.

Un exemplu la cel flotant puteti vedea aici pe forum, dar nu va sta mult, pentru ca e pus ca exemplu.
Dupa cum vedeti totul este simplu si nu trebuie sa faceti mare lucru.
 
Ultima editare:
Am inteles dar m-am mai ars cu o companie ce avea cpm-ul 2.5$ si cand a fost vorba de plata ciuciu, bun, accepti adult si site de muzica?
 
Am inteles dar m-am mai ars cu o companie ce avea cpm-ul 2.5$ si cand a fost vorba de plata ciuciu
Pana acum au platit si nu cred ca vor incepe acum sa nu mai plateasca. Daca nu se umbla cu prostii si traficul este de calitate, nu exista probleme.
accepti adult si site de muzica?
Adult nu, dar pe cel de muzica da.
Poti testa o perioada sa vezi cum merge
 
Despre Statistici? cum sunt afisate? te intreb si imi spui? sau...
 
Despre Statistici? cum sunt afisate? te intreb si imi spui?
Da. Iti dau print la saptamana / luna sau cand vrea inimioara ta.
Pentru a fi siguri testati o saptamana, pentru a vedea ce rezultate are fiecare. Apoi daca va convine continuati daca nu.... asta este.
 
La fel si la mine
La tine problema este ca site tau este pe ssl iar redcpm nu are ssl si din aceasta cauza nu afiseaza.
Voi testa alt code si iti dau cu ssl.
Mai poti adauga codul static intr-un fisier la tine pe host, apoi il incarci pe la tine pe site prin iframe. Vezi daca merge asa.
 
La tine problema este ca site tau este pe ssl iar redcpm nu are ssl si din aceasta cauza nu afiseaza.
Voi testa alt code si iti dau cu ssl.
Mai poti adauga codul static intr-un fisier la tine pe host, apoi il incarci pe la tine pe site prin iframe. Vezi daca merge asa.
Astept codul . :)
 
adblock nu am am schimbat codu l-am pus in alt loc acum daca ma duc pe pagina in jos imi apare o secunda dar cum ma opresc sa dau sus jos pe pagina imi dispare
 
adblock nu am am schimbat codu l-am pus in alt loc acum daca ma duc pe pagina in jos imi apare o secunda dar cum ma opresc sa dau sus jos pe pagina imi dispare
Imi poti da pe privat site tau sa vad care este problema?
Astept codul .
Lucrez la varianta ssl pentru a functiona si la tine. Ai testa metoda cu fisierul cum am explicat mai sus?
 
Loading...
Back
Sus