Code anti adblock pentru popunder

effecto

Active Member
Registered
Full Member
Cred ca multa lume cauta asa ceva iar cei de la propellerads s-au gandit sa ne ofere acest lucru.
Iata ce aveti de facut:
Intrati in contul de publisher al celor de la propellerads.
Adaugati site-ul pe care il monetizati.
Dupa ce ati facut acest lucru apasati pe add new channel.
Click pe popunder, ii dati un nume, next iar mai jos Create Anti-Adblock Tag.

Daca nu sunteti inregistrati pe aceasta retea va puteti inregistra pe link-ul din semnatura.
 
Propellerads au adaugat aceasta optiune mai recent, Popads au adaugat asta inaintea lor. De mentionat faptul ca trebuie schimbat periodic codurile, pentru ca adblock le baneaza dupa un timp. Folosirea codurilor anti adblock se spune ca vor creste veniturile cu cca 20%, dar daca sunteti pe o nisa unde este concurenta, este posibil ca acest lucru sa ii supere pe utilizatorii adblock, care se vor reorienta catre alt site, care le permite accesarea fara sa semai deschida pop-uri cu "ati fost infectat"
 
Cred ca problema este foarte simpla din viziunea unui admin de site.
1. vrea venituri mari indiferent de parerea si experienta userului
2. venituri putine si o experienta foarte buna pentru user cand navigheaza pe site-ul tau.

Daca luam realitatea asa cum este, vedem ca au succes acele site-uri care deschid zeci de popup, 90% din continut este reclama si restul fakeplayer sau continut. Cine respecta regulile si vrea sa faca ceva ok, atunci va trebui sa se imptrumute de bani pentru a mentine site-ul online.

Am avut o discutie acum ceva timp cu un admin de site de filme care scoate mii de euro lunar din site. Ma intreba de ce sunt prost si nu bag reclama la greu pe ridtv, popup, reclame din alea cu virusi, player fake, etc sa castig multi bani. I-am spus ca nu imi plac acest tip de site si cat voi dispune de finante voi mentine site-ul asa cum este.
Apoi mi-a spus iar ca sunt prost, pentru ca nimeni nu intereseaza acest lucru si fara spam la greu, reclame multe nu vei scoate nimic.
Si va spun ca are dreptate mare. Nu am facut spam deloc la site, nu am reclame si veniturile sunt zero, pe cand el spameaza la greu unde este posibil, backlink din alea pe naspa aduse cu sutele sau miile. Veniturile lui sunt la site-ul lui sunt foarte mari si cheltuelile sunt foarte mici. 15 euro pe luna el si 150 euro pe luna la mine.

Si marile site-uri recurg la metode din acestea pentru a mari traficul, asa ca tu care ai un site de filme dece ai face ceva diferit, sa te gandesti la utilizator. Am oferit acum ceva timp un exemplu cu mediafax, care fara adblock este aproape imposibil sa citesti o stire din cauza la reclame, nu mai spun de adevarul.ro sau altele.

Sau cand cineva vrea sa cumpere reclama crezi ca intereseaza ca cei 1000 vizitatori ai tai vizioneaza 10 pagini pe site tau si ai un bounce rate foarte mi, plus un timp petrecut pe site de + 10 minute? Te asigur ca nu, ei vor numere cat mai mari, chiar daca userul intra si iese intr-o secunda.

Asta e realitatea si e decizia ta daca alegi sa fii admin bun dar cu buzunarele goale sau unul smecher cu buzunarile pline.

M-am lungit putin nu? :D
 
Loading...
Back
Sus