Cod popup

Radioclick

Member
Registered
Full Member
Am descoperit pe un site de al meu, pe care am instalat wordpress, un cod popup link cu un site de publicitate extern. Am incercat sa schimb tema si apare mereu cand vreau sa vad sursa pe pagina, acest cod. Cum as putea sa dau de acel cod si sa-l sterg?
<script type="text/javascript">window.popuplink_cfg_field="wp_cfg_wp_update";window.wp_cfg_wp_update={"url":"http:\/\/tiny.cc\/wdd4ty","switch":false,"cookie":{"name":"wp_update_is_shown","expires":6000}}</script>
 
Faza e ca nu e doar tema care o am in acest moment. Am schimbat tema, am pus mai multe insa cand dau view-source imi apare mereu acel cod. Si nu stiu cum sa gasesc acel cod.
AlexH ai putea sa verifici tu radioclick.ro?
 
Ultima editare:
Faza e ca nu e doar tema care o am in acest moment. Am schimbat tema, am pus mai multe insa cand dau view-source imi apare mereu acel cod. Si nu stiu cum sa gasesc acel cod.
Dacă tema e curată înseamnă că fișierele wp sunt infectate.
  1. Download wordpress oficial
  2. Dezactiveaz pluginurile
  3. Sterge tot in afara de wp-content si wp-config.php
  4. Urca wordpressul descarcat de la pasul 1(tot ce are in afara de wp-content folder)
  5. Verifica wp-config sa nu fie infectat
  6. Mare atentie la tema/pluginuri. Dacă astea sunt safe, inseamna ca bresa de securitate e in alta parte, de exemplu la server
 
Loading...
Back
Sus