Clona chaturbate pentru a genara venituri mai multe - pe propriul risc

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In topicul Best Adult White Label am fost postat un screen la o reclama pe google catre un site care folosea numele chaturbate.
chahturbate-com-br-png.4677


Inainte de a incepe vreu sa specific ca din whois acest domeniu este detinut de ei.

Asa ca am clonat pagina si arhiva o aveti atasata.

Demo gasiti aici.

Nu am terminat tot dar ce a fost mai important am schimbat.

Am facut si un video ads

Pentru a face acest video ads am folosit FREE Canva Pro

Daca decideti sa rulati acest tip o faceti pe propria raspundere. Voi incerca sa explic cum se poate face, insa raspunderea va apartine pentru ca in TOS este specificat ca este interzis sa folositi numele lor si alte chestii de gen.

1. va trebuie un domeniu. Daca nu aveti mai sunt extensii libere cu numele chaturbate, unele mai scumpe altele mai ieftine.
Daca nu va deranjeaza puteti cumpara domeniile de pe immdomain.com
  1. dezarhivati arhiva atasata
  2. urcati pe ftp tot ce este in arhiva
  3. editati index.html unde schimbati url vostru la domeniu si link de afiliate. Cu notepad ++ se poate inlocui totul rapid.
  4. Gata, ai site live

Nu recomand sa folositi domeniu care contine numele chaturbate ca whitelabel, de asta e nevoie de host. Pe metoda asta aveti putin mai mult control legat de seo, asa ca sanse mai mari sa urcati.

Pe immdomain puteti folosi domeniile fara host prin serviciul de redirect si iframe. Acest lucru va permite sa rulati si mascati orice site, orice url de pe site sursa va fi disponibil si pe acesta, ia daca se vreau userul nu vede sursa la continut.

Prin aceasta metoda se poate folosi si cu link direct de afiliate si daca contine trademark se poate trece prin shorurl si apoi pus sa fie incarca prin iframe. In acest fel nu se vede de unde vine traficul. In principiu ai putea clona asa orice site de cams.
4682

Cu alte cuvinte se poate face ce am clonat eu dar fara sa clonez si sa hostez domeniul.

Mai folosesc JACo Watermark pentru a adauga watermark pe poze. Adaugi watermark pe 1000 poze intr-un minut.
4683

Acesta e doar un model pentru a parea mai profi si unele site-uri sa nu se supere.

Daca aveti intrebari, postati mai jos si voi incerca sa va ajut.

 

Atașamente

  • roforum chaturbate.zip
    586,3 KB · Vizualizări: 3
Update:

Pentru a reduce riscurile si mai tare puteti face in felul urmator.

  1. faceti un nou cont de webmaster prin link vostru de ref.
  2. folositi o adresa si cont bancar la care aveti acces
  3. nu folositi numele vostru
  4. aveti grija ca trebuie sa verificati contul asa ca trebuie sa fie cineva care vrea acest lucru.
  5. adaugati site sau rulati brand site pe acel cont de afiliate si veti castiga de doua ori. :D

 
Loading...
Back
Sus