Clickadu Ad Network official News&Support

Dan_Clickadu

Member
Membru personal
Registered
Support Official
Frame 3.png

Clickadu is a digital advertising network with multi-format inventory to choose from. Our aim is to provide 360° ad coverage and monetization capabilities in one place.

Clickadu Statistics:
• 6Bln+ traffic from all over the world daily fresh out the direct publishers
• 4Mln daily conversions
• 3300+ Active publishers
• 41300+ Active ads campaigns and 7000 active advertisers
• 22 verticals
• 240+ GEOs

What will you get as a Clickadu advertiser?
➔ 6Bln worldwide traffic fresh from the direct publishers
➔ 7 ads formats that can be mixed for a better result
➔ 22 verticals - more than in any advertising network
➔ 4 pricing models to choose: CPM, CPC, SmartCPA, SmartCPM
➔ Advanced Multi-DC communication that reduces discrepancies
➔ In-house traffic quality control
➔ Dedicated support & managers team
And what about the publishers?
➔ 41К+ active campaigns daily that create a high traffic demand.
➔ CPM up to $9
➔ Clean feed (we’re on it with our Policy restrictions and several moderation stages).
➔ Weekly payments (at $50) with no hold via PayPal, Webmoney, Paxum, Crypto-wallets, and Wire.
➔ Referral program that will give you up to 5% of publishers' revenue who registered via your referral link
➔Stable and high CPMs for webmasters
➔Strong fill rates help to maximize revenue
➔Clean ads, no malware, and viruses
➔Clickadu offers a good level of support via email and Skype among other methods
➔Various settings for the frequency of ad impressions. Amount, range, limits on CSS Classes, Up\Under
➔Setting up an advertising feed. Restrictions on certain undesirable products\offer verticals
➔The ability to customize the advertising feed to match the requirements of Pbwebmedia (adultwebmasternet.com) upon request from the manager.

Join Clickadu Now
 
Romani?
La partea cu support nu stati prea bine, cand v-am testat am stat o saptamana ca sa dau de cineva pe skype/mail. Iar unele site-uri au fost respinse pe motiv ca au mai mult traffic din referral decat organic, nu stiu ce conteaza cat timp foloseam doar pop up..

The support part is not very good, when I tested you I waited a week to find someone on skype/mail. And some of my websites were rejected for reason they have more traffic from referral than organic, I don't know what it matters as long I was only using pop up..
 
Romani?
La partea cu support nu stati prea bine, cand v-am testat am stat o saptamana ca sa dau de cineva pe skype/mail. Iar unele site-uri au fost respinse pe motiv ca au mai mult traffic din referral decat organic, nu stiu ce conteaza cat timp foloseam doar pop up..

The support part is not very good, when I tested you I waited a week to find someone on skype/mail. And some of my websites were rejected for reason they have more traffic from referral than organic, I don't know what it matters as long I was only using pop up..
Bună!
Puteți contacta întotdeauna managerii noștri prin [email protected], și cu siguranță vă vom ajuta.
Puteți DM-mă cu informațiile dvs. de cont Clickadu, și voi cere managerului să vă contacteze
 
O parere despre clickADu? Sunt foarte slabuti.....Repeta aceleasi reclame. Probabil nu prea au multi advertiseri. I-am mai avut pe siteuri mai demult si cred ca i am scos tot din cauza asta. Reclame urate si foarte putine. I-am pus azi iar pe un site sa vedem daca s-a schimbat ceva.
 
Deci am tras bine concluzia.....O companie ZERO. A rulat ieri bannerul de la ei pe site toata ziua si toata noaptea. Azi puteti vedea si voi rezultatul. 0,impresii, 0 click-uri = O companie de 0 lei. Nu recomand!!!!
 

Atașamente

  • Screenshot_82.png
    Screenshot_82.png
    54,8 KB · Vizualizări: 20
La partea cu repetatul trebuie sa incerci de pe ip / dispozitive noi, probabil daca vad multe impresii de pe acelasi ip, afiseaza o reclama default si nu nici nu o mai contorizeaza, asta se intampla la toate retelele. La banner ori au avut ceva probleme ori nu l-ai pus bine, daca n-ar avea nici un advertiser n-ar mai tine bannerele.
 
La partea cu repetatul trebuie sa incerci de pe ip / dispozitive noi, probabil daca vad multe impresii de pe acelasi ip, afiseaza o reclama default si nu nici nu o mai contorizeaza, asta se intampla la toate retelele. La banner ori au avut ceva probleme ori nu l-ai pus bine, daca n-ar avea nici un advertiser n-ar mai tine bannerele.
am generat banner nou format 300 x 250.Reclamele s-au afisat non-stop timp de 24 de ore. Nu exista,nu l am pus bine. Am peste 15 ani de cand folosesc retele de publicitate. Sunt ei VARZA!
 
Poate actualizeaza urmatoarea zi la bannere..sau au o problema, ia legatura cu ei. Din moment ce s-au afisat reclame nu are cum sa nu fie advertiseri.
 
am generat banner nou format 300 x 250.Reclamele s-au afisat non-stop timp de 24 de ore. Nu exista,nu l am pus bine. Am peste 15 ani de cand folosesc retele de publicitate. Sunt ei VARZA!
Si eu ii folosesc si ii folosesc demult. Banner, pop etc.. si toate contorizeaza. Ceva sigur nu ai facut tu bine sau ceva s-a intamplat.
 
La banner pe partea de main Stream nu afiseaza prea mult, cel puțin la mine.
Eu folosesc doar popup si de moment sunt mulțumit.
Per total am rata mai buna ca popads .
 
Loading...
Back
Sus