Cineva cu card banca transilvania pe aici?

D

djfreesh

Guest
salut care aveti card la banca transilvania la ce curs valutar va intra bani din paypal pe card si in cat timp vi baga?as dori sa trec la banca transilvania de la raiffeisen.
 
Cam in 2 zile ajung in cont. In functie de cursul valutar e si conversia. Eu am trecut la retrageri la alpha bank. Vinerea trecuta mi-a schimbat la 4,49 euro.
 
Fugi de raiff. Raiff si unicredit cei mai mari hoti.
M-am mutat cu toate la Transilvania. Mi se par ok.
 
Am avut si la ING vreo 4 ani. Am stat ca aveam bancomant unde puteam depunde non stop bani fara sa fie banca deschisa. In rest, nu recomand la nimic.
Transilvania in opinia mea este singura banca "normala".

Banii vin intre 2 si 5 zile lucratoare, cum zice si Paypal. In general 2 zile lucratoare.
La transilvania ai si internet banking la 1 leu pe luna. Verifici si faci totul de acasa aproape gratis.
 
Ultima editare:
Am avut si la ING vreo 4 ani. Am stat ca aveam bancomant unde puteam depunde non stop bani fara sa fie banca deschisa. In rest, nu recomand la nimic.
Transilvania in opinia mea este singura banca "normala".

Banii vin intre 2 si 5 zile lucratoare, cum zice si Paypal. In general 2 zile lucratoare.
La transilvania ai si internet banking la 1 leu pe luna. Verifici si faci totul de acasa aproape gratis.

Singura chestie care ma deranjeaza la ei este ca te pune sa schimbi parola la 6 luni si mereu trebuie sa pui alta , asa am ajuns sa o uit. Pentru recuperare trebuie sa te duci neaparat la banca. Recomand si eu BT
 
Singura chestie care ma deranjeaza la ei este ca te pune sa schimbi parola la 6 luni si mereu trebuie sa pui alta , asa am ajuns sa o uit. Pentru recuperare trebuie sa te duci neaparat la banca. Recomand si eu BT
Eu am internet banking de cativa si am optat pentru token . Nu schimbi tu parole , e mai sigur .
Pentru fiecare logare , tranzactie tokenul genereaza un cod nou .
Plus ca pot folosi serviciul WesternUnion de acasa , platesc facturile de acasa si multe alte facilitati .
 
Da , eu am ales sa primesc codul pe telefon . Te loghezi cu contul si parola setata dupa care bagi codul de comfirmare sms/token . Nu ai cum sa nu schimbi parola , dupa ce te loghezi te pune automat sa o schimibi , nu ai cum sa sari peste pasul asta.
 
Loading...
Back
Sus