Cine duce gunoiul?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
O problema mare pentru majoritatea familiilor sau orice cuplu indiferent de natura acestuia.
Am vazut discutii, certuri aprinse pe aceasta tema la multe cupluri si personal nu prea o inteleg dece. Vad ca fiecare astepta ca celalalt sa duca sacul cu gunoi si in final nu`l duce nici unul, apoi apare cearta
La voie cine duce gunoiul?
Aveti cearta pe aceasta tema in cuplu si daca Da, cat de deasa si tare este cearta?
In realatia mea nu exista o regula cine sa duca gunoiul si nici nu tinem cont cine-l duce de mai multe ori. Tot ce conteaza este sa fie dus si nu ne certam de la acest lucru. Daca unul dintre noi a uitat sa--l duca, celalalt pur si simplu ia gunoiul si`l duce jos, fara panarama sau ceva de genul.
 
Eu nu am astfel de valori. Am certitudinea ca traiesc sub acelasi acoperis cu un partener asa ca ... la dus gunoiul, spalat vasele, spalat rufe (bine ... puse la masina), rufe intinse, facut mancare, pus masa, sters masa ... ma bag fara probleme.
Am insa probleme la asezatul hainelor in sifonier :) si la calcat ... dar nu pentru ca nu le-as face, ci pentru ca am standarde diferite fata de sotie la asa ceva ... :)
Nu inteleg totusi de ce nu pune ea gresia in baie :) (sunt in renovari acum ... )
 
Loading...
Back
Sus