Chat GPT - ce părere aveți si daca ati folosit

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Chat GPT ati auzit de el?
Se vorbește peste tot si chiar funcționează.

Articole
Acum majoritatea articolelor in limba romana si engleza le scriu cu acesta. Calitatea este super buna si da randament.

Pentru un site care aveam 200 click din Google am scris 4 articole care le-am publicat pe alt site care nu are cine știe ce trafic.

Site care am publicat a urcat in trafic iar site pentru care am făcut acele articole, Google la o săptămână si ceva imi trimite mesaj: Felicitări, site tau a ajuns la 3000 click din cautari. Cred ca este un rezultat bun.

Forma care o folosesc eu.

Scrie un articol de 750 cuvinte, cu introduce despre "keyword sau tema dorita si jn ghilimele".

Sau alta forma

Scrie un articol care sa includă 10 motive pentru care sa utilizezi "site.com ".

Nu fa funcționa daca e ceva adult/xxx.

Code.

Generează un code in HTML5, js, style landing page cu introducere si 10 motive sa utilizezi produsul x.

Daca ai noțiuni bazice de editare code, atunci nu mai qi nevoie de cineva sa le scrie. Doar ii spui functia si o face, apoi in majoritatea cazurilor doar copy/paste, depinde mult si cum întrebi.

Voi ce forme folosiți pentru a genera conținut sau code si cum vi se pare?
 
Poate că am avut ghinion, dar textul pe care l-a generat l-am găsit pe un alt site (100% plagiat). Acum nu știu ce să spun.
Am mai încercat articole generate de AI, dar nu prea am avut succes pe Google.
 
N-am inteles ce ai facut mai exact. Deci site 1 avea 200 vizite pe zi, site 2 = cat?
Ai postat 4 articole pe site 2 cu link spre site 1 gen advertorial cu continut create prin chat gpt sau cum?
Poate fi o coincidenta, depinde ce ai postat..puteai scrie manual postarile alea si sa ai acelasi rezultat.
Botul ala iti da continut gasit pe internet..nu prea are cum sa fie unic, poate daca il pui cumva sa iti faca un rezumat dar si asa ar folosi multe fraze exact ca originalul.
 
N-am inteles ce ai facut mai exact. Deci site 1 avea 200 vizite pe zi, site 2 = cat?
Ai postat 4 articole pe site 2 cu link spre site 1 gen advertorial cu continut create prin chat gpt sau cum?
Poate fi o coincidenta, depinde ce ai postat..puteai scrie manual postarile alea si sa ai acelasi rezultat.
Botul ala iti da continut gasit pe internet..nu prea are cum sa fie unic, poate daca il pui cumva sa iti faca un rezumat dar si asa ar folosi multe fraze exact ca originalul.
La mine tot conținutul a fost unic pentru ca l-am verificat online.
Nu am spus ca avea 200 de vizite ci primea din căutările google 200 vizite.

Poate fi si o simpla coincidenta nu pot spune ca nu.

Partea negativă din asta este că numărul de mesaje DMCA au crescut considerabil dupa asta, ceea devine foarte enervant.

Acest bot, cel puțin versiune care o avem noi nu are acces la internet și are in baza de date informați pana la dat de Mai 2022 (parca) , tot ce a fost publicat sau postat dupa această data nu are acces si nu stie.

Cum spunea cineva: Deci acest bot nu știe ca argentina a câștigat cupa mondială.

Sunt multe trucuri care te pot ajuta sa sa iti faci munca mai ușoară.
 
I-amm spus sa faca un scraper in pyhton pentru a scoate video cu 500k vizionari
Asta ce mi-a dat.

1. codul de acces api
Cod:
import tweepy

consumer_key = 'YOUR_CONSUMER_KEY'
consumer_secret = 'YOUR_CONSUMER_SECRET'
access_token = 'YOUR_ACCESS_TOKEN'
access_token_secret = 'YOUR_ACCESS_TOKEN_SECRET'

auth = tweepy.OAuth1UserHandler(
    consumer_key, consumer_secret, access_token, access_token_secret)
api = tweepy.API(auth)

model code de cautare video
Cod:
import tweepy

# Set the search parameters
query = 'filter:videos min_view_count:500000'
count = 100
result_type = 'popular'
lang = 'en'

# Search for tweets
tweets = api.search_tweets(q=query, count=count, result_type=result_type, lang=lang)


Cum se extrage url la video

Cod:
import tweepy

# Iterate through the list of tweets
for tweet in tweets:
  # Check if the tweet has a video attached
  if 'extended_entities' in tweet and 'media' in tweet['extended_entities']:
    # Get the list of media objects
    media = tweet['extended_entities']['media']
    # Iterate through the list of media objects
    for m in media:
      # Check if the media object is


Acum cine stie sa le puna pe toate la un loc?
 
Poate că am avut ghinion, dar textul pe care l-a generat l-am găsit pe un alt site (100% plagiat). Acum nu știu ce să spun.
Am mai încercat articole generate de AI, dar nu prea am avut succes pe Google.
E destul de posibil ca persoana cu acel site să fi luat articolul tot de acolo ))
Va da în majoritatea cazurilor același răspuns dacă e aceeași întrebare/ întrebare similară

Partea bună e că acum ne putem folosi de el pentru a face un pic de bani, partea rea e că pe urmă el posibil să ne ia locul
 
VCC decodor pentru cine are nevoie.
Cod:
def decode_VCC(vcc):
    # Extract the card type, issuer ID, and account number from VCC
    card_type = vcc[0:6]
    issuer_id = vcc[6:12]
    account_number = vcc[12:19]
    check_digit = vcc[19]

    # Lookup the card type and issuer ID in the appropriate databases
    card_type_name = lookup_card_type(card_type)
    issuer_name = lookup_issuer_id(issuer_id)

    # Print out the decoded information
    print("Card Type: %s (%s)" % (card_type_name, card_type))
    print("Issuer: %s (%s)" % (issuer_name, issuer_id))
    print("Account Number: %s" % (account_number))
    print("Check Digit: %s" % (check_digit))
 
GPT (Generative Pre-trained Transformer) este un model de generare de limbaj dezvoltat de OpenAI. A fost lansat în 2018 și a devenit rapid unul dintre cele mai populare modele de generare de limbaj din lume datorită performanțelor sale impresionante în diverse sarcini de procesare a limbajului natural.

Am folosit GPT în diverse proiecte și am găsit că poate fi un instrument foarte puternic pentru generarea de conținut text, cum ar fi texte creative sau chiar conversații plauzibile între două personaje. Totuși, trebuie să fii atent atunci când folosești GPT sau orice alt model de generare de limbaj, deoarece poate genera conținut care poate fi neadecvat sau nepotrivit în anumite contexte.

În general, consider că GPT este un instrument foarte valoros pentru procesarea limbajului natural și poate fi folosit într-o gamă largă de aplicații, dar este important să se acorde atenție necesităților și aplicațiilor specifice ale fiecărui proiect în parte.

Daca nu v-ati dat seama, textul de mai sus a fost generat cu ChatGPT :)
 
Eu azi am folosit un code dintr-un fișier php si o-am "make/optimize this code better or fix error " si i-am dat codul.
Mi-a dat un code cu aproximativ 20 linii mai scurt, replace la cel vechi si site funcționează bine.
E posibil sa fi avut si noroc.

Vorbind azi cu @Ovidiu Bokar legat de un code am descoperit ca a oferit un code scris de el acum 3 ani parca.

Deci nu toate codurile sunt generate in moment ci preluate de la alti useri.
 
Păi dacă tu întrebi ChatGPT ceva de genul "unde / cum pot folosi textele oferite de tine?"
Nu mai țin minte exact cum am întrebat, dar am dat mai multe întrebări legate de folosire.

Mi-a spus că el rescrie practic articolele și că nu tot timpul vor fi 100% originale. Din partea la ChatGPT tu poți să le folosești oriunde și oricum, dar tu ești răspunzător de copyright în ce ține de unde a preluat el informația
 
google incepe sa se preocupe dupa mine
nu cred ca mai dureaza mult si ii cumpara....
am incercat "create rest api in nodejs async using mysql and jwt"
unicul cuvant async nu a fost luat in cosiderare
dar cu adaugarea "make calls asynchronous and a middleware for jwt"
a facut mai bine ca o cautare google de aproximativ 10 min

e ceva revolutionar
 
google incepe sa se preocupe dupa mine
Deja se preocupa și multe site de renume a blocat acest bot.
Google are propriul ai care este doar cu invitație

nu cred ca mai dureaza mult si ii cumpara....
Nu cred ca isi permite sa il cumpere pentru ca este deținut de musk din cate stiu, asa că...

Apoi Google detine cel mai avansat AI din lume in acest moment si daca zvonurile sunt reale Ai de la Google este conștient.
Problema celor de la Google si nu numai este ca in acest moment nu au o metoda de monitorizare si cum veniturile din căutări este 80% din totalul veniturilor Google e o problema foarte mare.

Apoi ce facem noi acum, chiar daca ni se pare că câștigăm si ne ajuta este un simplu antrenament pentru viitorul robot asistent social care din cate imi aduc aminte va fi lansat in 2024.

Gândește-te că sunt peste 2 milioane de useri care il folosesc zilnic, iti dai seama cate invata?

Eu am observat o chestie, totul este cum pui întrebarea sau cum ii ceri sa iti faca ceva.
 
Aseara, de fapt pe la 3 dimineața a fost amuzant și ciudat puțin.

M-am dus la baie si cand vin înapoi iubita imi spune, Alex cred ca e ceva in neregula cu laptopul tau. Cand ai plecat scria singur niste chestii care nu le înțeleg, sa verifici, poate cineva ți-a hăcuit laptopul.

Îi răspund ca este un chat bot AI care scria un code.

După un timp i-am dat la chat sa imi scrie o poveste si a văzut iar si ma întreabă ce face.

I-am explicat si i-am citit ce poveste mi-a scris din ce am spus eu. A rămas surprinsă.

Apoi imi spune sa ii cer la bot sa scrie o poveste despre un câine.

Scrie cam 600 cuvinte si ce sa vezi.
Numele persoanei din poveste era același cu al iubitei mele.
Povestea era aproximativ 90% asemănătoare cu întâmplarea ei de dupa amiază cu un caine aici, iubește mult cainii.

A rămas șocată.

Imi spune ea ca sigur este o simplă coincidență, asa ca mai cere o poveste tot cu un câine dar diferită acum și de pe telefonul ei.

Povestea incepe cu un nume de caine care este același cu numele la câinele care l-a avut.

Culoarea câinelui era aceiași.

Povestea per total a fost cum a găsit ea cainele, cat de mult il iubea si cum a fost ucis într-o zi de un alt caine.


Coincidență prea mare nu?

Dupa asta mi-a spus să-i șterg chat-ul din telefonul ei.
 
Loading...
Back
Sus