Ceva sfaturi pentru server dedicat offshore?

masterofpuppets

Active Member
Registered
Full Member
Dupa cum spune si titlul, ceva sfaturi pentru servere dedicate offshore la preturi decente si specificatii cat se poate de reale.
Buget pana in 300 euro pe luna.
 
Din experienta mea nu vei gasi cu adevarat offshore si toti care spun ca sunt, serverele sunt in germania sau franta.
Apoi mai este o chestie de marketing pentru a vinde un server de 20 euro la 80 pentru simplu fapt ca este offshore .
Daca imi poti spune pentru ce vrei sa folosesti, poate iti recomand ceva din ce cunosc.
 
Din ce stiu pe Germania nu mai prea merge offshore si atunci clar ca cei care vand offshore pe Germania mint. Imi trebuie pentru hosting site-uri adult cu video premium, in ideea in care sa pot pastra sus cel putin 75% din ce urc.
 
Atunci poti folosi asta fara problema Dedibox Store-2-M
Il folosesc eu si te anunta ca merge super iar cu dmca nu ai probleme pentru ca in general se trimite pe site si foarte rar la DC.
In caz ca merge la DC ai 24 ore sa stergi video de pe server.
La 8000 de filme puse pe un server de gen pe DC nu am prinit nici un dmca si sper sa ramana asa. :D
 
Atunci poti folosi asta fara problema Dedibox Store-2-M
Il folosesc eu si te anunta ca merge super iar cu dmca nu ai probleme pentru ca in general se trimite pe site si foarte rar la DC.
In caz ca merge la DC ai 24 ore sa stergi video de pe server.
La 8000 de filme puse pe un server de gen pe DC nu am prinit nici un dmca si sper sa ramana asa. :D
Bun asta pentru baza de date, dar mi-ar mai trebui ceva de gen dar cu 1gb/s bandwith
 
Asta pentru stream, daca te-ai uitat ai 500mbps FD si iti spun eu ca merge la 1.6mbps fara probleme si trafic nelimitat.
Apoi daca 2 sau mai multe dedicate le poti lega prin https://www.online.net/en/dedicated-server/rpnv2 unde ai lan privat de pana la 10gbps.

Nu stiu ce trafic ai tu, dar asta duce fara probleme 200k stream pe zi.
Daca vrei ceva mai extra la 750mbps premium atunci arunca o privire la asta Dedibox Core-5-M
Dedibox Core-5-S
 
Loading...
Back
Sus