Stiri Cenzura Facebook se aplica retroactiv

si nu ai facut appeal?
N-am făcut apel și nimic, deși sincer mi se pare abuz.. Dar mi se pare că lupt cu mori de vânt ... Regret totuși că s-au pierdut multe amintiri ( poze, amici )..dar și pagina de Seriale, pentru că n-am făcut un alt cont cu drept de administrator...
 
eu lasasem un comentariu negativ la cineva la o postare cu contu meu real din 2009 ... intr-un minut mam trezit cu disabled la cont ,respectivul ma raportase,si imi dezactivase contu automat doar de la un comentariu,dupa o zi mi l au reactivat si si au cerut scuze....chiar merg prea departe cu chestiile astea ce le fac
 
N-am făcut apel și nimic, deși sincer mi se pare abuz.. Dar mi se pare că lupt cu mori de vânt ... Regret totuși că s-au pierdut multe amintiri ( poze, amici )..dar și pagina de Seriale, pentru că n-am făcut un alt cont cu drept de administrator...
Daca vrei da-mi in PM : Numele , adresa de email si data de nastere. Te pot ajuta sa il recuperezi. Sanse 90%
 
Cică de la 1 aprilie 2018. Sa fie gluma?
business2community.com/facebook/facebook-launching-no-swearing-campaign-banning-accounts-use-profanity-hoax-01958478
 
Ultima editare de un moderator:
Este doar un mesaj din acelea ca YM se inchide la data X daca nu dai share si articole ca acestea sunt facute pentru trafic. In primul pargraf spune ca nu e adevarat.
Din informatiile care circula online pe surse sa zic asa, se pare ca anul acesta dl mark doreste sa elimine controlul autoritatilor si restrictiile acestora, ca platforma sa redevina ceea ce a fost odata, insa cu riscul sa piarda peste 1 miliard in venituri.
Acum sa vedem ce alege, veniturile sau binele nostru.

Cică de la 1 aprilie 2018. Sa fie gluma?
Presupun ca stii engleza, de asta nu inteleg rostul la share....
Reports that Facebook is launching a “no swearing” campaign and banning users who violate the new rule are false. The social network is not implementing an anti-profanity policy—the viral rumor is nothing more than a hoax.
 
Presupun ca stii engleza, de asta nu inteleg rostul la share....
Nu s-a vrut nici un share. Pur si simplu nu inteleg ce naiba voi mai avea voie sa zic sau nu pe facebook. Recunosc, cateodata nu folosesc limbaj academic. Nu stiu daca asta imi va atrage ban la cont automat - detecteaza baietii injuratura, sau trebuie sa ma raporteze careva. In rest mi se rupe de site-ul alora linkul l-am gasit cu google
 
Pur si simplu nu inteleg ce naiba voi mai avea voie sa zic sau nu pe facebook.
Aceste lucruri sunt deja active pe facebook dar numai la conturile cu problema sa zic asa. Daca nu comentezi pe teme politice in special, poti posta orice ca nu ai probleme.
Nu stiu daca asta imi va atrage ban la cont automat
Cum am spus mai sus, esti safe daca nu te bagi in politica.
Vezi conturile care fac spam la greu daca comenteaza la postarile politice. Eu din analiza mea nu am vazut nimic, pentru ca baietii sunt smart, nu amesteca sursa de venit cu prostiile care se gasesc pe acele grupuri.
 
Loading...
Back
Sus