Centru de Afaceri Online

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Vreau sa fac o categorie Centru de Afaceri Online unde sa discutam despre absolut orice tine de afaceri online.
As vrea sa imi spuneti daca aveti timp si vreti, ce subcategorii sa contina si ce categorii de pe forum sa fie mutate in aceasta.

Tot mai multe persoane cauta o metoda de facut bani online si cred ca ar trebui o categorie special pentru asta ca informatia sa fie mai usor de gasit.

In ultima luna am fost contactat in privat de foarte multi si majoritatea sunt din Vaslui (nu e gluma :D). Se pare ca in aceasta iarna cateva mii de persoane vor ramane fara un loc de munca in Vaslui si cred ca e de datoria noastra sa-i ajutam sa gaseasca ceva de munca sau o metoda de facut bani.

Plus daca aveti cereri de tutoriale pe aceasta nisa sa imi spuneti pentru a le face.

Deci care sunt propunerile voastre pentru categoria Centru de Afaceri Online?
 
Comert Online, Prestari servicii online, Videochat (-Y-)
 
Foarte buna ideea si cred ca ar fi multe subcategorii pentru asa ceva. Cred ca ai putea pune categorii pe diverse teme, de exemplu: video, servicii, task-uri, traducere, scriere articole, blog-uri, site-ul tau cu care faci bani sau idei de afaceri, propuneri afaceri. Astea ar fi cateva categorii ce mi-au venit acum in minte.
 
Eu am citit zilele trecute o idee de afaceri care mi s-a parut buna. Pe un grup de oras, a postat cineva daca sunt persoane care recicleaza. Pentru ca serviciul de colectare de la primarie nu prea colecteaza selectiv. Ideea era sa se faca o aplicatie, in care cand ai adunat de ex o sacosa de sticle de plastic sa apesi pe aplicatie sa vina cineva sa le ia. Sau sa stabilesi o data cand vrei sa vina cineva sa le ia. De ex in fiecare marti intre orele 12-14. Foarte multe persoane au reactionat pozitiv la aceasta idee. S-a facut un chestionar, la care au raspuns peste 300 de persoane din care 90% au zis ca sunt de acord sa vina cineva sa le ia deseurile reciclabile. Pe langa faptul ca faci un lucru bun pentru mediu, cred ca exista si o oarecare sansa de a te imbogati...
 
@Peter Pony buna sugestia ta.
Poti posta in detaliu aceasta idee la categoria principala sau daca e nevoie fac alta categorie.
Asta e mai mult o afacere offline dar merge postata ca lumea sa afle.
 
Loading...
Back
Sus