Cel mai bun internet la domiciliu

Sa clarificam putin legat de viteza la net.
Tot ce iti trebuie este placa de rețea de 1gb sau mai mare si apoi un hard cu viteză mare de scriere si citire. RAM sau CPU nu au treabă cu asta.
 
si eu iti recomand DIGI internet foarte bun au oferta banda de 300mb cu 30 lei, nu iti trebuie mai mult, doar daca ai pc i7 hard ssd poti incerca cel cu banda de 1gb dar daca nu ai calclulator bun nu are rost pentru ca mai mult de 30mbps nu o sa ai chear daca ai banda de 1gb

PENTRU A ATINGE VITEZA DE PÂNĂ LA 1 GBPS AI NEVOIE DE UN PC ECHIPAT CU URMATOARELE SPECIFICAȚII

Procesor:Intel I7 2,2Ghz (4 CORE) sau echivalent
Memorie RAM:4GBHard Disk:SSD
Placă de rețea:gigabit
Sistem de operare:Microsoft Windows 7, Linux, MacOS
Router:care să suporte trafic susținut de 1 Gbps (optional)

P.S. Nu iti recomand UPC!
Greșești. Am de ani de zile contractul vechi cu RDS 100 mbps, calculator ce nu are configuratia prezentată, la speedtest am permanent peste 80 mbps download, aprox. 60 upload. București, daca contează
 
Greșești. Am de ani de zile contractul vechi cu RDS 100 mbps, calculator ce nu are configuratia prezentată, la speedtest am permanent peste 80 mbps download, aprox. 60 upload. București, daca contează
Pai da, ai 80 la internetul de 100, la 1gbps o sa ai pe speed test 800-900 pe down si 500-800 pe upload.
 
Pai da, ai 80 la internetul de 100, la 1gbps o sa ai pe speed test 800-900 pe down si 500-800 pe upload.
Ai mare dreptate. Pana la urma pachetele de 100, 300, 1Gb e vorba de numele pachetului si nu de viteza internetului. Cei care aveti contract sa cititi ca scrie clar ca la ala de 100 nu o sa ai 100mb D/U respectiv si la celelalte. Totul e o strategie de marketing pentru a atrage clientii.
 
Ai mare dreptate. Pana la urma pachetele de 100, 300, 1Gb e vorba de numele pachetului si nu de viteza internetului. Cei care aveti contract sa cititi ca scrie clar ca la ala de 100 nu o sa ai 100mb D/U respectiv si la celelalte. Totul e o strategie de marketing pentru a atrage clientii.
Dar este normal, aia este viteza maxima (viteza de pana la XX).. acum daca vrei viteza garantata, treci pe business si cumperi viteza garantata.
Oricum, sa fim seriosi, avem internet super ieftin.
 
Dar este normal, aia este viteza maxima (viteza de pana la XX).. acum daca vrei viteza garantata, treci pe business si cumperi viteza garantata.
Oricum, sa fim seriosi, avem internet super ieftin.
Da. Am fost in vizită în Italia, la Florența. Ce net jenant la ce prețuri... Chiar stăm bine. Cred că e singurul lucru. Deci @Marcous rds
 
Pentru a avea internet decent in UK platesc 50 lire / luna :) In Romania aveam RDS pachetul cu 40 lei si mergea super bine :)
 
Loading...
Back
Sus