Cea mai bună tema Wordpress

Kukool

Active Member
Registered
Full Member
Tot sunt în pană de idei,am incercat o grămadă de teme Wordpress pe nișa filme , iar ca concluzie ma dezamăgit.
Voi ce teme folosiți care sa fie bine optimizate,simplu de adăugat filme,și să rancheze bine in google.
PSYPLAY și dooplay sunt depășite din toate punctele de vedere.
Am incercat și torroplay dar nu prea merge categoriile bine și la seriale trebuie sa adaugi manual sezonul și episodul cu descriere cu poster etc...nu generează automat,și îți ia cam mult timp sa adaugi un serial cu câteva sezoane și câteva sute de episoade.
Am incercat și MovieWP dar la fel nu poți adăuga ads,episoadele se generează cu tot cu episoade speciale și nu le poți elimina și nu poți adăuga alte episoade care nu le-a generat...
Voi care credeți că sunt cele mai bune teme sau pe care le folosiți și sunteți mulțumit de ele...
Eu am rămas în pană de idei.:oops::oops::oops:
 
E mai scump, dar... Investeste intr-o tema cum nu are nimeni pe piata, facuta dupa preferintele tale. Eu am una custom,simpla . Totul se face manual la postari. O mica problema e la seriale ca nu pot posta ca si la dooplay dar un pic de modificari la postari si e ok si cu serialele zic . dar mie imi place.
 
Voi care credeți că sunt cele mai bune teme sau pe care le folosiți și sunteți mulțumit de ele...
1. am renuntat de cam 2 ani sa folosesc wordpress
2. de doua zile mi-am facut 2 site-uri pe wordpress (nisa video) si am ales o thema simpla fara multe optiuni. Se incarca super fast si google imi da cu verde totul.
Exista scripturi care iti pot salva multa munca, insa la ora de SEO lasa de dorit mult, asa ca ai de ales, ceva care iti salveaza 95% din procesul de postare dar zero la SEO, sau postezi totul manual pe orice thema simpla dar care sta mult mai bine lA SEO.

Thema default de la wordpress merge super ok si daca te pricepi putin la editare code, o poti face sa arate cum vrei tu, nu mai spun ca google o iubeste mult.

Sau poti seta un site cu thema care vrei tu, apoi vorbesti cu un coder sa iti faca niste modificari care sa iti salveze din timpul de postare.

Cred ca iesi mai bine sa dia cuiva pretul la thema ¬50 euro sa iti faca ceva custom decat sa cumperi o thema sau script care este zero la SEO.
 
Eu acum folosesc un script php wovie dar are multe buguri...este buna este optimizata 98% sta bine in google etc...dar are câteva buguri care lasă de dorit...
 
Asta este site-ul classicmovies ... Am două buguri in el nu sortează filmele pe anii , daca aleg anii 1920-1929 arată doar anii 1980-1989, pe mobil văd că funcționează numai pe desktop face figuri și tablete,iar când intri pe un film și vezi din ce categorie face parte filmul ex: acțiune și când dai pe categoria acțiune apare toate filmele din toate categoriile,nu afișează doar filmele din categoria acțiune...și ar mai fi câteva buguri,daca generez un film prin IMDb ID și schimb numele filmului sau adaug ceva la in plus la titlul filmului nu mai apare imaginea peste player a filmului , trebuie adăugată manual ... Scriptul este acesta de aici Script film php...
Daca este nevoie pun și scriptul pentru descărcare și poate se uită careva la el și poate rezolva aceste buguri...
 
Am testat site tau si la mine pare a fi ok, nu am întâmpinat probleme. Ba chiar am cautat si facut selectia pe ani si pare ok.
Cat despre problema cu IMDB nu stiu ce sa spun. Ai trimis mesaj la dev sa rezolve bug la urmatorul update?
Poate la fiecare salvare de un id la film care nu corespunde cu cu id la imagine.
Ce poti face pentru a nu urca iar, salveaza url la imagine si inainte de a da save, o pui daca permite link.
 
Din păcate nu permite link doar upload...
Și să înțeleg că ai dat pe Released din filtrări și ai selectat 1930-1939 și ți-au apărut aceste filme din anii care i-ai selectat,că mie îmi apare anii 1980-1989 la tot ce selectez mai jos de 1980 ...
Și aici mă refer la desktop pe mobil văd că funcționează perfect,îmi arată exact filmele din anii care i-am selectat.
Și mai este problema cu categoriile,aici mă refer când intri la un film și dai click pe categoria in care se afla filmul ,îți apare ultimile filme adăugate decum categoria care ai selectat-o...daca intru la categorii normal din meniu funcționează perfect categoria care o selectez.
 
Acest script are 98% Page Speed in google...se incarca absolut instant chiar și pe domeniu Free cum este infityfree și folosește Hdd nu ssd...dar aceste buguri lasă de dorit.
 
Cum am spus, din ce am testat merge bine si nu am găsit probleme.
Ce as schimba este player. Nu stiu cât câștigi cu el, pentru ca pe desktop nu reușești sa vezi un film, pentru ca la fiecare click se deschide 3-4 pagini, gândește-te cum e pe mobil.
Daca tu esti mulțumit, atunci e super.

Eu fara AdBlock astazi nu am reușit sa vad 5 minute intregi din film. Aceste 5 minute ai fost peste 20. :)
 
Știu te referi la playerul protonvideo , cel mai naspa player,nu am decât vreo 30 de filme cu acest player postate cele actuale , le aveam de ceva timp uploadate pe acest host și le-am adăugat azi...
Oricum nu îl mai folosesc,acum folosesc cel custom (Netflix) și netul.io atât...
 
Gata sa rezolvat cu filtru după anii...lipsea un " < " din codul php...mai rămâne categoriile care inca nu îmi dau seama de ce îmi arată toate filmele adăugate când dai pe o categorie dintr-un film
 
Loading...
Back
Sus