Ce parere aveti de netflix ?

Xerxe

Member
Registered
Ce parere aveti de netflix ? Credeti ca se merita sa iti faci abonament ? Nu ma refer la falptul ca ar costa o avere ci la continutul disponibil titrat in romana ! Are cineva abonament ? Ce parere aveti :D ?
Cel mai important , credeti ca reprezinta o amenintare pentru site-urile de filme si seriale ?
 
Personal nu cred ca se merită, dar depinde mult de gusturi.
Mai ales ca absolut orice au ei găsești online fara plata.
Acum e o fitza sa ai Netflix, ca de nu esti un neikanimeni. :)
Sunt cativa useri aici care au mai mult conținut decat Netflix, părerea mea. :)
 
Se merita ,respecta munca .
Niciodată nu am spus asta si chiar lupt pentru a respectarea munca celorlalți.
Eu ma refeream strict la continutul care il găsești pe Netflix.
 
Niciodată nu am spus asta si chiar lupt pentru a respectarea munca celorlalți.
Eu ma refeream strict la continutul care il găsești pe Netflix.
Pe Netflix te poti uita pe telefon ,Download filmul sau serialu unde ai wifi si apoi poti sa te uiți cu date mobile ,ma refer la cei care sunt in străinătate .
 
Eu am cont de 2 luni pe netflix, sunt filme si seriale pentru toate gusturile si cu o traducere foarte buna in plus poti testa 30 de zile gratuit si sa decizi singur daca merita sau nu abonamentul..
 
De cateva luni (4-5 luni) am cumparat de la un baiat de pe forum un cont de netflix, eu unul ma uit la seriale/filme si pe netflix dar si online. Nu strica sa ai mai multe optiuni din care sa alegi.
 
Netflix e pentru comoditate. E mai usor sa instalezi aplicatia pe tv si inainte de somn sa dai drumul la un episod/film in format full hd. Ca si calitate si traducere sunt foarte ok dar acelasi continut il poti gasi si online in mod gratuit pe torente/site-uri (atat ro cat si eng).

PS: O sa ziceti ca puteti naviga cu browserul pe site-uri si sa vedeti filmul/episodul. Nu e acelasi lucru, in primul rand calitatea este mult mai proasta(ex openload face conversie la film iar pe un full hd qled se vede super naspa) iar reclamele care iti sar(pop-uri bannere etc)

Deci NETFLIX = COMODITATE
 
Netflix e pentru comoditate. E mai usor sa instalezi aplicatia pe tv si inainte de somn sa dai drumul la un episod/film in format full hd. Ca si calitate si traducere sunt foarte ok dar acelasi continut il poti gasi si online in mod gratuit pe torente/site-uri (atat ro cat si eng).

PS: O sa ziceti ca puteti naviga cu browserul pe site-uri si sa vedeti filmul/episodul. Nu e acelasi lucru, in primul rand calitatea este mult mai proasta(ex openload face conversie la film iar pe un full hd qled se vede super naspa) iar reclamele care iti sar(pop-uri bannere etc)

Deci NETFLIX = COMODITATE
In Germania este ilegal sa descarci filme
 
Si eu am cont la ei si are multe avantaje, calitatea 4k, scapi de reclame si eventual virusi (sau mai nou sa minezi pt. anumite site-uri fara sa-ti dai seama), filme si seriale care imi plac si plus ca e foarte comod cum a mai spus cineva mai sus, episoadele incep unul dupa altul fara sa te mai deranjezi tu din pat, iar daca te uiti pe TV si te suna cineva, pui stop din telecomanda, vorbesti la telefon si apoi dai iar play, nu pierzi din film ...

P.S. De cumparat se merita daca luati abonamentul 4k si il impartiti la 4 persoane ...
 
folosesc netflix dar continutul e putin fata de SUA si alte tari,na stiu ca e problema cu drepturile dar totusi... prefer site-urile de filme unde gasesti orice film doresti chiar daca au reclame deranjate
 
Si eu am cont la ei si are multe avantaje, calitatea 4k, scapi de reclame si eventual virusi (sau mai nou sa minezi pt. anumite site-uri fara sa-ti dai seama), filme si seriale care imi plac si plus ca e foarte comod cum a mai spus cineva mai sus, episoadele incep unul dupa altul fara sa te mai deranjezi tu din pat, iar daca te uiti pe TV si te suna cineva, pui stop din telecomanda, vorbesti la telefon si apoi dai iar play, nu pierzi din film ...

P.S. De cumparat se merita daca luati abonamentul 4k si il impartiti la 4 persoane ...
Asta vroiam sa spun si eu. Eu sunt in Italia, am luat pachetul mare si impartim in patru, vin 3,5 euro de persoana. Mi se pare convenabil.
 
Dupa mai mult timp de utilizare, parerea mea este ca devine plictisitor, contentul in general nu ma atrage (cel de pe netflix) doar serialele care ma interesau m-au facut sa fac cont netflix, acuma ca sunt anulate/astept sezoane noi totul este foarte plictisitor. Astept sa vad ce filme/seriale o sa mai bage.
Deci pe scurt, dupa ce vezi ceea ce te intereseaza te joci prin aplicatia lor ca sa cauti seriale/filme si cam nimic nu te atrage(parerea mea). Totusi merita sa ai un cont acolo ca poate dar poate mai scot cate ceva care te atrage si iti place.
 
Mai dureaza cativa ani cand o sa fie in Romania continutul disponibil in timp real ca in state. Sunt seriale care au 4 sezoane pe netflix si ele au 7-8. Totul tine de cati bani fac pe tara respectiva ca sa cumpere drepturi de difuzare.
 
Mai dureaza cativa ani cand o sa fie in Romania continutul disponibil in timp real ca in state. Sunt seriale care au 4 sezoane pe netflix si ele au 7-8. Totul tine de cati bani fac pe tara respectiva ca sa cumpere drepturi de difuzare.
la serialele si filmele marca NETFLIX (facute de netflix) nu le trebuie LICENTA pentru a le face disponibile..le pot adauga in toate tarile , dar de ce o fac asa de greu?nu stiu asta.
 
Loading...
Back
Sus