ce parere ai de produsele eubio?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Birkoff

Member
Registered
Sunt curios, a cumparat cineva produse de aici - http://www.eubio.ro/
Personal am cumparat cate ceva de acolo (nucile de sapun sunt faine, ma tinut 4 luni un saculet + ca dupa ce le-am terminat am aflat ca pot folosi nucile de sapun si in alte domenii nu doar sa spal cu ele, asa ca vreau sa mai iau tot de acolo) si cativa prieteni (cu copii mici) au luat si ei produse pentru bebelus si mi-au zis ca nu au regretat.
Imi place site-ul pentru ca fata de altele, are o descriere foarte exacta a produselor si stiu dinainte daca merita sau nu sa cumpar un produs (se vede ca isi dau silinta sa ofere produse de calitate)
Voi ce parere aveti?
 
In general, as incerca produsele bio, dar nu mi se poate aplica acum. Intr-adevar prezinta multe informatii, insa pana nu le incerci produsele nu poti sti exact. Momentan am vazut ca nu merge sa raspunzi pe blog cu un comentariu. Cred ca ar avea mai mult succes daca ar introduce ceva cu mostre de produse, si ar invita in programul de referali persoanele carora le trimit mostre. Daca sunt bune, persoanele care au primit mostrele vor cumpara, deoarece preturile sunt ieftine, si vor recomanda prietenilor datorita programului de referali, ar putea "copia" metodele Avon ca sa zic asa. Eu as fi mai interesat sa cumpar si daca ar avea un canal pe YouTube, unde sa incarce videoclipuri cu produsele "in actiune". Ar putea de asemenea sa trimita mostre gratis vloggeritelor, sunt multe care publica videoclipuri cu inalbirea dintilor, machiaj etc si ar beneficia de promovare gratis.
 
Din ce stiu eu, in anumite situatii dau si mostre, dar nu la oricine (eu de exemplu am primit si mai stiu 2 care au primit si ei)
Si legat de problema cu comentariile, trebuie sa fie logat pe site ca sa lasi comentarii (chiar scrie asta in formularul respectiv)
Legat de canalul video, sus pe site am dat de linkul de la canalul lor video, intr-adevar nu au filmulete la produsele lor dar au ceva legat de nucile de sapun (de care am zis si eu mai sus) https://www.youtube.com/user/eubioshop/videos
 
Nu sunt adeptul acestor produse. Nu am incercat si nici nu cred ca voi incerca prea curand. Unul din motive este ca pe piata majoritatea sunt fake (nu ma refer la site de mai sus) si daca nu ai cunostinte bune in domeniu risiti sa te dai pe fata cu rahat la propriu.
 
@AlexH nu toate produsele naturale (bio sau ecologice) sunt 100% naturale, intr-adevar, dar nu te tine nimeni sa nu te documentezi sa vezi care merita sau nu...
In general, persoanele cu diferite afectiuni sau persoanele cu copii mici se documenteaza mai mult si stiu ce si cum, tu probabil nu te incadrezi in nici una din aceste categorii :)
Revenind la ce incepusem sa zic, eu am testat nucile de sapun mai mult de curiozitate, si intr-adevar sunt 100% naturale (se aseamana cu cojile de castane, cred ca fac parte din aceeasi familie ca si castanii), iar sormea a testat pe fica ei si pe ea anumite uleiuri si produse pentru bebelus si chiar le-a recomandat si la altii.
Ce observ insa la voi e ca aveti tendinta sa asociati produsele bio/eco cu produse cosmetice, ceea ce nu e deloc asa (si nici la site-ul ala, produsele cosmetice ocupa doar o mica categorie din acel site).
 
Produsele bio ... sunt in general ca si proverbul bancar: Avem incredere in clienti nostrii - ( Dar ei totusi au pix-urile legate )
 
Produsele bio ... sunt in general ca si proverbul bancar: Avem incredere in clienti nostrii - ( Dar ei totusi au pix-urile legate )
poti sa detaliezi? ce experienta ai avut tu cu astfel de produse ci care au fost nemultumirile? ce firme/marci te-au nemultumit si de ce?

mesajul tau acum e la fel de interpretabil ca si mesajul de mai jos
"toti mahomedanii sunt la fel, nu vezi cate atacuri fac peste tot?"
dar asta e o prostie si o stii si tu, asa ca detaliaza cu date concrete nu arunca cu noroi peste tot doar ca sa ai tu un topic in plus pe forum...
 
Sigur, biobunatati , obio , biolandia , scumpa mea sotie a tot cumparat din aceste locuri incepand de la produse de uz casnic pana la produse de consum, rezultat? Banii aruncati degeaba , activarea glandei tiroide ( de la asa zisele produse bio ) ulterior am constanat dupa o mica investigatie ca marea majoritate de produse cumparate de ea din locurile respective erau vice-versa la bio doar citind partea cu: CE CONTINE ... si te asigur ca sotia mea nu a cumparat 1 produs ...
2: Nu am nevoie de un topic in plus pe forumul acesta sau pe altul.
 
ok, dar era vorba de produsele de la site-ul ala, daca te uitai ei ofera si descriere si ingredientele detaliate ca sa stii ce si cum...
cine stie ce a luat sotia ta, dar cat timp nu sa documentat e problema ei.
am spus mai sus, nu orice produs natural e bio sau eco si nu orice produs bio sau eco e 100% natural... sper sa intelegi diferentele...

revenind la topic, am cateva cunostinte care au cumparat de pe site-ul ala si au fost forare multumite (si eu cu nucile de sapun).
eu le recomand, in special persoanelor cu diferite afectiuni sau pentru copii mici/bebe fiind sigure si antialergice (nu ca anumiti detergenti din comert care iti irita corpul dupa prima spalare)
 
Ba are, pentru ca nu oricine sta sa se uite si din ce este facuta painea , acele site-uri se prezinta ca find bio natural 100% si hopa kinder surprise si fac pariu ca , daca iau la mana si site respectiv ... nici acolo nu sunt bio 100% este fix aceasi marie dar cu o alta palarie ;) toti au aceiasi furnizori , aceiasi marfa nu sunt unici...
 
se pare ca nu stii despre ce vorbesti... la ultimul targ din bucuresti de produse naturale erau peste 150 de distribuitori cu produse proprii si branduri proprii, unele chiar produse 100% made in ro... dar na, asa e lumea, carcotasa, si needucata (faptul ca nu oricine sta sa se uite daca e ok sau nu produsul nu e vina magazinului ci vina clientului)
eu personal prefer sa pierd 10 secunde in plus la raft si sa citesc eticheta...
din cauza ca cine stie ce magzin nu a avut produse ok ii arunci in aceasi oala si pe ceilalti... la fel ca si astia cu musumanii sau evreii sau tiganii, daca e o uscatura in padure gata toata padurea e compromisa...
propria educatie isi spune cuvantul si pe forum.
topic inchis, deja sa deviat prea mult de la subiectul initial...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Loading...
Back
Sus