Cerere Ce inseamna Remove inline CSS?

Poti sa ne spui si care este site-ul ca sa vedem exact, insa... eu zic sa nu te axezi prea mult pe ce zice google insights, daca ai page speed ok si cat de cat optimizat, atunci este ok.
Uita-te de curios la siteurile lor, youtube, google, etc si ai sa vezi ca si eu probleme de genul..
 
Am incercat sa fac un site sa aiba o viteza mai buna insa cred ca am facut o prostie, deoarece acum abia mai am 10 intrari pe site. Desi nu este banat de google, este decazut in cautari. Eram mai bine vazut de google cand nu stiam nimic despre SEO. Cred ca trebuie sa las pe altii care se pricep, sa se ocupe sau sa nu mai caut sa fac backlinkuri.
 
Da, ideea este sa nu folosesti CSS direct in HTML, exact cum ti-a dat exemplu @Naruto9
Dar oricum chestiunile astea sunt ultima ta grija, e bine sa ai un site curat si bine structurat pentru a da bine ca si On page SEO, dar daca vorbim despre un blog, atunci citeste despre structura SILO asta iti face site ul bine pentru ON Page SEO. Faci bine lucrurile astea si mai apoi incepi sa cauti optiuni de SEO off page, adica backlinks, semnale sociale si asa mai departe.
 
Loading...
Back
Sus