Ce faci daca primesti o linie de mobil gratis

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Firma la care am net mi-a trimis azi o linie de mobile care include 500 minute nationale si 5Gb trafic mobil la zero cost. E un fel de cadou de anul nou conform lor.
Eu sunt cu alta companie unde platesc 10 euro pentru aceleasi optiuni cu o singura diferenta, minutele incluse sunt valabile si pentru apeluri in afara tarii.

Tu ce ai face?
Renunti la actualul numar si salvezi 10 euro pe luna, sau ramai unde esti si dai retur la noul sim?
 
Lasa acolo cartela cu minute internationale :) Eu tocmai am portat numarul de telefon la alta tocmai din acest motiv ... sa am miunte internationale... :D
Asta ma atras la compania care sunt acum, insa in acelasi timp ma gandesc ca toti care vorbesc au net pe telefon si folosesc whatsapp sua telegraf pentru a comunica, text, audio, video, iar telefon folosesc cand nu sunt accesibil pe internet.
Pana urma cred ca voi cumpara un alt telefon :D
 
si asta e varianta sa cumperi inca un telefon si sa folosesti ambele cartele. Dar chiar de au internet si toate astea uneori sunt bune si minutele internationale :D
 
Firma la care am net mi-a trimis azi o linie de mobile care include 500 minute nationale si 5Gb trafic mobil la zero cost. E un fel de cadou de anul nou conform lor.
Eu sunt cu alta companie unde platesc 10 euro pentru aceleasi optiuni cu o singura diferenta, minutele incluse sunt valabile si pentru apeluri in afara tarii.

Tu ce ai face?
Renunti la actualul numar si salvezi 10 euro pe luna, sau ramai unde esti si dai retur la noul sim?

Personal nu as renunta la nr de telefon pentru 5-10€ , eu cel putin .
Acum depinde , eud e ex il am de 10 ani sau 11 ani , si toti clientii ,
evenimentele , prietenii , familia etc etc il au ...

Eu am la Orange :
3 linii cu minute ilimitate (in Spania)
40 gb intre cele 3 linii
500mb fibra ( mereu am 600+) si telefon fix .
67€/lunar.

Dar vazand ofertele de la DIGI , cred ca am sa renunt la orange si scutesc
undeva la 15-18€ lunar + minute in RO.
 
Eu am jazztel care este tot orange si inaintea de luna asta aveam 400mb net acasa la 39 euro iar acum la aceiasi bani mi-a dat 600mb + aceasta linie de mobil. Au mai vrut sa imi dea un telefon la 5 euro pe luna dar am refuzat pentru ca avea aceiasi conf ca al meu 4gb ram si daca tot imi iau unul sa fie peste nu?
 
Eu am jazztel care este tot orange si inaintea de luna asta aveam 400mb net acasa la 39 euro iar acum la aceiasi bani mi-a dat 600mb + aceasta linie de mobil. Au mai vrut sa imi dea un telefon la 5 euro pe luna dar am refuzat pentru ca avea aceiasi conf ca al meu 4gb ram si daca tot imi iau unul sa fie peste nu?
Corect .
Eu nu am acceptat de la ei oferte ca as vrea sa plec , sa vedem.
Am un iphone 8+ si la munca folosesc xiaomi redmi 5+ , ca e mai de razboi ala :))
 
xiaomi redmi 5+
Eu personal intre un xiaomi redmi si iphone as alege imediat fara regrete xiaomi redmi pentru ca e super, Baterie buna, face poze misto, se misca super rapid si semnal gps super bun mai ales cand e folosit la ghidare pe strada mers.
 

Eu personal intre un xiaomi redmi si iphone as alege imediat fara regrete xiaomi redmi pentru ca e super, Baterie buna, face poze misto, se misca super rapid si semnal gps super bun mai ales cand e folosit la ghidare pe strada mers.

Pentru servici (lucram cu app android) rupe stilul , super telefon .
Pe partea personala , iphone intotdeauna , am iphone de la 4s incoa`
 
Loading...
Back
Sus